• BIST 107.015
  • Altın 172,140
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 23 °C

Yunanistan Türk adalarındaki madenleri alıyor

Yunanistan Türk adalarındaki madenleri alıyor
Önce Ege’deki adalarımızı işgal ettiler, şimdi altını oyarak madenleri kendi ülkelerine götürüyorlar.


Yunanistan, Türk adalarındaki madenleri gemilerle kendi ülkesine götürüyor. AKP buna da sessiz kalıyor. İtiraz eden komutanlar kumpas davalarında sanık oluyor
Ege­’de­ki 16 ada­mı­zı iş­gal eden Yu­na­nis­tan, ma­den­le­ri­mi­ze el koy­ma­ya baş­la­dı. Hü­kü­met­ten ses çı­ka­ran ol­ma­dı. İş­te skan­da­lın ikin­ci per­de­si:

22.jpg1602-001.jpgPon­za ve per­lit çı­kar­tı­yor­lar

Yu­na­nis­tan, Dat­ça­’nın kar­şı­sın­da bu­lu­nan ve iş­gal et­ti­ği Sa­kar­cı­lar Ada­sı­’n­da ma­den­ci­li­ğe baş­la­dı. Ada­da­ki per­lit ve pon­za ma­den­le­ri­nin, ge­mi­ler­le Yu­na­nis­ta­n’­a ta­şın­dı­ğı be­lir­len­di. Mil­li Sa­vun­ma Ba­kan­lı­ğı es­ki Ge­nel Sek­re­te­ri emek­li Al­bay Ümit Ya­lım, ada­lar­da­ki Yu­nan iş­ga­li­nin, as­ker­le­rin yar­gı­lan­dı­ğı ve kum­pas ol­du­ğu or­ta­ya çı­kan “Bal­yoz Da­va­sı­”n­da da gün­de­me ge­ti­ril­di­ği­ni söy­le­di. Hü­kü­me­tin bu ko­nuy­la il­gi­len­me­di­ği­ne vur­gu ya­pan Ya­lım, mah­ke­me bel­ge­le­ri­ne da­ya­na­rak şun­la­rı söy­le­di:
 

“Va­ta­nı­mı­zı kay­be­di­yo­ru­z”

“Yar­gı­la­nan De­niz Kur­may Al­bay Fa­ruk Do­ğan, Bal­yo­z’­da yap­tı­ğı sa­vun­ma­da; ‘E­ge­’de 150’den faz­la Türk ada­sı var. Bu ada­lar ana­mı­zın ak sü­tü gi­bi he­lal va­tan top­ra­ğı­dır. Ne ya­zık ki bu ada­la­rın ba­zı­la­rı­na Yu­na­nis­tan ta­ra­fın­dan sin­si­ce el ko­nul­muş­tur. Siz­ler bu­ra­da ve di­ğer da­va­lar­da Kar­dak kah­ra­man­la­rı­nı yar­gı­lar­ken, kom­şu­muz da bu va­tan top­rak­la­rı­nı gasp et­me­ye de­vam et­mek­te­dir. Hak­kı­mı­za sa­hip çık­ma­dı­ğı­mız za­man tek kay­be­de­ce­ği­miz öz­gür­lü­ğü­müz de­ğil, va­ta­nı­mız ola­cak­tı­r’ de­miş­ti. Dı­şiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı­’n­dan, Yu­nan iş­ga­li al­tın­da­ki Eşek ve Bu­la­maç ada­la­rı­nın bo­şal­tıl­ma­sı­nı ta­lep eden Tü­ma­mi­ral Fik­ret Gü­neş de Bal­yoz Da­va­sı­’na da­hil edi­le­rek yar­gı­lan­dı, 16 yıl ha­pis ce­za­sı al­dı.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim