• BIST 93.389
  • Altın 194,340
  • Dolar 4,7156
  • Euro 5,4730
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 22 °C

Tekin: Kılıçdaroğlu'na kırgınım!

Tekin: Kılıçdaroğluna kırgınım!
Geçen seçimlerde anketlerde Kılıçdaroğlu'nun adı öne çıkınca “Ö­nem­li olan par­ti­mi­zin ka­zan­ma­sı­” diyerek aday olmayan Tekin bu sefer kırgınlığını dile getirdi.

İs­tan­bul Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye Baş­kan­lı­ğı için aday ada­yı ol­du­ğu­nu açık­layan CHP Ge­nel Baş­kan Yar­dım­cı­sı Gür­sel Te­kin, bu açıklama öncesi hem partililer ile hem de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüş, yaptırdığı anketlerin sonuçlarını açıklamış ve kendisine "hayırlı olsun" denilmişti.

İs­tan­bul İl Baş­ka­nı ol­du­ğu dö­nem­de 2009 se­çim­le­rin­de aday olması par­ti yö­ne­ti­mi ta­ra­fın­dan is­tenen Tekin,  yap­tır­dı­ğı üç ayrı araş­tır­ma­da Ke­mal Kı­lıç­da­roğ­lu­'nun adı öne çı­kın­ca, “Ö­nem­li olan par­ti­mi­zin ka­zan­ma­sı­” diyerek Kı­lıç­da­roğ­lu­'nun kampanyası için ça­lış­ma yürütmüştü. 

İLK KEZ BU KADAR AÇIK KONUŞTU

CHP'­nin İs­tan­bul Bü­yük­şe­hir Baş­kan­lı­ğı aday ada­yı Gür­sel Te­ki­n Sözcü gazetesi Ankara temsilcisi Saygı Öztürk ile konuştu. Hem çarpıcı açıklamalar yaptı hem de "Kemal Kılıçdaroğlu'na bir kırgınlığım var" itirafında bulundu.

İş­te Tekin'in an­lat­tık­la­rın­dan bö­lüm­ler:

NEZAKET KOŞULLARI İŞLEMEMESİ BENİ İNCİTTİ

“Be­nim için bi­rin­ci ön­ce­lik par­ti­mi­zin ik­ti­dar ol­ma­sı­dır. CHP'­nin ge­le­ce­ği­ni dü­şü­nen bir si­ya­set­çi­yim. Aday­lık ko­nu­sun­da en kü­çük ne­za­ket ko­şul­la­rı­nın iş­le­me­me­si be­ni in­cit­ti. El­bet­te kri­ter­ler uy­gu­la­nır, bun­lar bi­zim önü­mü­ze ge­lir­se yok sa­ya­ca­ğı­mız şey­ler de­ğil. Ama kri­ter­ler de­ğil, bel­li lo­bi­le­rin ça­ba­la­rıy­la ‘şu şöy­le­dir, böy­le­di­r' de­ni­lir­se, ör­güt de in­cin­miş olur.

TEK BİR ADAYIN ÖRGÜTÜ DEĞİL

Kri­ter­le­re kim­se­nin iti­ra­zı yok. İti­raz, 4 aday ada­yı ol­ma­sı­na rağ­men, bun­lar ta­ma­men yok sa­yı­lı­yor ve aday aday­lı­ğı­nı açık­la­ma­mış bir isim üze­rin­de odak­la­nı­lı­şı­na­dır. Bu du­rum, di­ğer aday aday­la­rı için cid­di bir hak­sız­lık. İs­tan­bul il ör­gü­tü sa­de­ce bir ada­yın ör­gü­tü de­ğil. Her aday ada­yı­na eşit me­sa­fe­de dur­ma­sı ge­re­kir­ken, dur­mu­yor. Ora­da da baş­ka bir tab­lo var. Üzü­cü ama bu üzü­cü tab­lo­yu da aşa­ca­ğız.

KILIÇDAROĞLU'NA KIRGINIM

"... so­ru­nuz üze­ri­ne söy­lü­yo­rum, Ge­nel Baş­ka­nım Ke­mal Kı­lıç­da­roğ­lu­'na ya­şa­nan son olay­lar­la il­gi­li kır­gın­lı­ğım var. Ama, bu bir ağa­bey-kar­deş iliş­ki­sin­de­ki kır­gın­lık ney­se o ka­dar. Be­nim kır­gın­lı­ğım iş­le­yi­şe­dir…”

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim