• BIST 93.043
  • Altın 193,340
  • Dolar 4,7189
  • Euro 5,4759
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 15 °C

Reuters: Sarıgül, AK Parti'nin kalesini zorluyor

Reuters: Sarıgül, AK Parti'nin kalesini zorluyor
CHP'nin İstanbul adayı Sarıgül'ün Fatih'teki mitingini izleyen Reuters, çarpıcı bir analizinde bulundu. Reuters, yerel seçimi Sarıgül üzerinden değerlendirerek tarihi bir seçim olacak değerlendirmesi yaptı.

Dünyanın en önemli haber ajanslarından İn­gi­liz Reu­ters, ye­rel se­çi­me 2 ay ka­la çar­pı­cı bir "İs­tan­bu­l" ana­li­zi yaptı.

30 büyükşehirde yerel seçim anketi
 
CHP İs­tan­bul Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye Baş­kan Ada­yı Mus­ta­fa Sa­rı­gü­l'­ün ge­çen pa­zar gü­nü Fa­tih Ko­ca­mus­ta­fa­pa­şa­'da­ki mi­tin­gi­ni ta­kip eden Reu­ters, ha­be­rin­de "Tür­ki­ye­'nin po­li­tik gö­rü­nü­mü­nü de­ği­ş­tir­me­si muh­te­mel se­çim­ler ön­ce­si, mu­ha­le­fet, AK­P'­nin ka­le­si ve ül­ke­nin en bü­yük şe­hir­le­rin­den bi­ri olan İs­tan­bul için sa­va­şı­yo­r" yo­ru­mu­nu yap­tı.

"GİTME VAKTİ GELDİ"

Ha­ber­de; ye­rel se­çi­min, Ge­zi pro­tes­to­la­rı ve yol­suz­luk skan­da­lı­nın ar­dın­dan Er­do­ğa­n'­ın po­pü­la­ri­te­si­ni test ede­cek ilk sı­nav ol­du­ğu­na dik­kat çe­ki­le­rek, Sa­rı­gü­l'­ün şu söz­le­ri­ne yer ve­ril­di: "Ta­ri­hi bir se­çim dö­ne­mi ola­cak. Sa­yın Baş­ba­ka­n'­ın git­me vak­ti gel­di. Bir baş­ba­kan, bir be­le­di­ye baş­ka­nı hak­kın­da ko­nuş­ma­ya baş­lı­yor­sa an­ket so­nuç­la­rı­nı gö­rü­yor de­mek­tir. En­di­şe­si­ni, he­ye­ca­nı­nı an­lı­yo­rum."

"SARIGÜL, HER KESİMİ KUCAKLIYOR"

İs­tan­bul gi­bi ba­tı­ya dö­nük şe­hir­ler­de kı­rıl­ma baş­la­dı­ğı­na vur­gu ya­pan Reu­ters, Er­do­ğa­n'­ın özel ha­ya­ta yö­ne­lik mü­da­ha­le­le­rin­den ör­nek­ler ver­di, Sa­rı­gü­l'­ün her ke­si­mi ku­cak­la­yan şu ifa­de­le­ri­ni ak­tar­dı: "Ben bü­tün inanç­la­ra say­gı duy­dum ve se­kü­le­riz­mi ko­ru­yan her­ke­se say­gı duy­dum. CHP tüm in­san­la­rı ve hal­kın her züm­re­si­ni ku­cak­lı­yor."

"CHP, FATİH'TE DEVRİM YAPMAYI UMUYOR"

Mus­ta­fa Sa­rı­gül, uzun yıllardır AK­P yönetiminde olan Fa­ti­h'­te­ki mi­tin­gi sı­ra­sın­da Baş­ba­kan Er­do­ğa­n'­a gön­der­me yap­mış ve "Fa­ti­h'­te­ki bu ka­la­ba­lı­ğın se­si­ni du­y" de­miş­ti. Mi­tin­gi iz­le­yen Reu­ters da "İs­tan­bu­l'­un ta­ri­hi kal­bi olan ve tu­tu­cu ke­si­min bu­lun­du­ğu Fa­ti­h'­te, Sa­rı­gü­l'­ün par­ti­si CHP dev­rim yap­ma­yı umu­yo­r" de­di.


www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim