• BIST 96.455
  • Altın 222,493
  • Dolar 5,6403
  • Euro 6,4937
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 9 °C

Piyango Ağaoğlu'nun projesine vurdu

Piyango Ağaoğlunun projesine vurdu
Bakırköy'e yapılacak olan Şehir parkı Ali Ağaoğlu’nun projesi Bakırköy 46'ya yüzde 100 değer kazandıracak.

Bakırköy’de Veliefendi Hipodrumu’nu da içine alan 500 dönümlük alanın şehir parkı yapılacağının açıklanmasıyla gözler bölgeye çevrildi. Geçtiğimiz günlerde Bakırköy 46 projesini satışa çıkaran Ali Ağaoğlu da, yeni şehir parkının Bakırköy, Zeytinburnu ve Bahçelievler’in kaderini değiştireceğini belirterek, bu sayede kentin daha değerli hale geleceğini söyledi.

Bölgede belediyenin 200 dönüm arsasının olduğunu ve özel sektörle de anlaşılarak bu parkın hayata geçirileceğini dile getiren Ağaoğlu, “Doğru olan da buydu. Bu sayede bölge çok daha hızlı gelişme gösterecek. Zaten bizimle birlikte özel sektörün Bakırköy ve civarında ciddi yatırımları bulunuyor” dedi. Ali Ağaoğlu, Bakırköy 46 projesini satışa temmuz başında satışa çıkardığını ve inşaata da başladıklarını anlatarak, “Yapılacak şehir parkı bizim projenin tam önünde yer alıyor. Bu da bölgenin ve bizim projemizin değerini daha da artıracak” diye konuştu. Ağaoğlu, Bakırköy 46 projesindeki konutların metrekaresini yaklaşık 10 bin liradan satışa çıkardıklarını belirterek, şu bilgileri verdi: “Buradaki konutların yüzde 15’ini sattık. Zaten burada yatırımcıya değil oturumcuya hitap ediyoruz. Bu nedenle satışlarımızı uzun süreye yaydık. Bakırköy 46’dan daire alanların yüzde 100 kazanacağını düşünüyorum. Bölgedeki gelişim o yönde. Bize piyongo vurdu. Yapılacak şehir parkı da bu gelişimi destekleyecek.”

BOĞAZ'A ÜÇ PROJE PLANI

İstanbul Boğazı’nda 3 projenin gündemde olduğunu belirten Ali Ağaoğlu, bir bölümünü satın aldıkları Alarko’nun Ortaköy’deki arsasıyla ilgili yargı sürecinin devam ettiğini belirterek, “Ben kimseyle davalık olmayı sevmem. Yargı süreci devam ediyor ama şartlar oluşursa Alarko ile masaya oturabiliriz” dedi. Tarihi Amcazade yalısı ile ilgili projelerin devam ettiğini ve ilgili kurumlardan onay beklediklerini ifade eden Ağaoğlu, burada aslına uygun olarak yalıları yeniden yapacaklarını ve otel olarak işleteceğini söyledi. Boğaz’daki bir diğer arsanın da eski Carlton Oteli’nin arsası olduğunu kaydeden Ağaoğlu, burada da otel yapacaklarını ve 2014 içinde projeye başlayacaklarını anlattı.

2.500 TIR HAFRİYAT

Ali Ağaoğlu, Ataşehir’deki Uluslararası Finans Merkezi’nde çalışmaların devam ettiğini belirterek, çıkan hafriyatın üst yapı işlerinde dünyanın en büyüğü olduğunu söyledi. Bölgeden toplamda 8.5 milyon metreküp hafriyatı taşıyacaklarını ifade eden Ağaoğlu, “Günde 2.500 TIR hafriyat taşıyor. Bunun maliyeti bile 300 milyon lirayı buluyor. Finans merkezinin inşaatını yapıyoruz. Bize ait 55 dönüm alan var” dedi.

Projenin adını Bakırköy 46 koyduklarını ifade eden Ali Ağaoğlu, “Bu proje için beni gerçekten çok uğraştırdılar. Hayatım boyunca hiç şikayet etmedim ama gerçekten burada çok büyük bir emek verdik en sonunda beni bile 46’lık yaptılar. Biz de projenin adını en sonunda 46 koyduk” demişti.

Emlak Konut GYO da, bölgede park yapılması kararıyla birlikte temmuz başında yaptığı Bakırköy Osmaniye’deki arsa ihalesini iptal etti. İhalesinde Ege Yapı’nın ortaklarıyla 1.2 milyar toplam gelir ve 553 milyon lira idare payı teklif ettiği arsayı Emlak Konut GYO, İBB’ye 196 milyon liraya sattı.

Emlak Konut GYO’nun Bakırköy’deki arsa ihalesinin iptal edilmesini değerlendiren EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, İBB ve Emlak Konut GYO arasında yapılan görüşmeler neticesinde bölgenin yeşil alan olarak kalmasının kararlaştırıldığını belirterek, “Geliştirdiğimiz tüm projelerde doğayı ve yeşili korumayı ön plana çıkaran bir firma olarak bu kararın İstanbullulara hayırlı olmasını diliyoruz. Bundan sonraki süreçte yeni fırsatlarla gayrimenkulde yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Dumankaya İnşaat ve Zet Teknoloji’nin, daire sakinlerinin hayatlarına katma değer kazandırma ve konfor oluşturma amacıyla hayata geçirdiği Dumankaya IQ akıllı ev sistemleri, Türk Telekom’un üzerinden çözümler sunmaya devam edecek. Türk Telekom ile yapılan işbirliği çerçevesinde tüm elektronik araç gereçler birbiriyle konuşacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, gelişen çağda konut anlayışının aynı yapıda kalmasının mümkün olmadığını ifade etti. Gayrimenkul geliştiriciler olarak çağın gelişen teknolojisiyle birlikte maskülenden feminene doğru geçildiğini belirten Dumankaya, “Artık demiri bükmek, değil, insanların hayatlarına dokunacak teknolojiler sunmak gerekiyor. Bu doğrultuda, daire sakinlerinin hayatlarına katma değer kazandırma ve konfor oluşturma amacıyla 4 yıl önce Dumankaya IQ sistemini oluşturarak her türlü hizmeti içinde barındıran akıllı evler kurgusunu oluşturduk” dedi.

AKILLI EV GÜNDEME ALINDI

Hayatı daha eğlenceli, verimli ve konforlu hale getirecek bir dünyayı inşa ettiklerini söyleyen Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz da, “Dumankaya İnşaat’ın geliştirdiği akıllı evlerde, akıllı otomasyon sistemiyle konforlu bir yaşam sürmek, akıllı enerji sistemiyle verimliliği artırmak, akıllı güvenlik sistemi sayesinde evleri risklerden korumak, akıllı sağlık sistemiyle kendinizin ve ailenizin sağlığını kontrol altında tutmak mümkün” diye konuştu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, dijital yaşamın artık günlük yaşamımızın yeni adı olduğunu belirterek, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün akıllı şehirler, akıllı trafik, akıllı ulaşım gibi önemli gündemlerinin olduğunu anlattı.

Zet Teknoloji Genel Müdürü Aydın Yavuz da gelecekte evlerin yüzde 50’sinin ‘akıllı’ olacağını söyledi. Yavuz, “Akıllı ev çözümleri kapsamında sunulacak eğlence, alışveriş ve sağlık çözümleri, çeşitli uygulamalar ileri teknoloji altyapısı ve engelsiz yaşam için sunduğu kolaylıklarla büyük bir potansiyel barındırıyor. Dumankaya IQ’da tüm bu olanaklar son derece kolay bir arayüzle, tablet üzerinden yönetiliyor” dedi.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerjiden daha fazla tasarruf sağlamak ve enerji tasarrufuna örnek teşkil etmek için bir çalışmaya imza attı. Bu kapsamda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’ın ve bakanlık üst yönetiminin kullandığı bakanlık ana binasının yalıtımında, Capatect Isı Yalıtım Sistemi tercih edildi. Enerji tasarrufu konusunda, yeni binaların enerji verimliliği gereksinimlerini belirleyen ve binanın enerji kullanımını tespit eden Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ile önemli bir adım atıldığını ifade eden Yıldız, şunları söyledi: “Bu yönetmelikle, mimari, ısı yalıtımı, ısıtma ve soğutma sistemleri ve elektrik tesisatı konularında minimum performans kriterlerini ve standartlarını karşılayamayan bina projelerine, yapı ruhsatı ve Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmeyen yeni binalara ise yapı kullanım ruhsatı verilmeyecek.”

İSTANBUL 10 YIL İÇİNDE HIZLI BİR DÖNÜŞÜM GEÇİRECEK

Gayrimenkul sektörünü değerlendiren BAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, 10 yıl içinde İstanbul’un büyük bir değişim geçireceğini öngördü. Değişimin emlak sektöründen başlayacağını söyleyen Özmandıracı, “İstanbul’un, yabancı yatırımcı için yaşanabilecek dünya standartlarında bir kültür kenti olabilmesi için şehircilik anlayışının yaşam kalitesi ile desteklenmesine ihtiyacı var” dedi. Türkiye’de gayrimenkul sektörünün Türkiye’nin bundan sonraki marka değerine en fazla katkısı olacak sektör olduğunu dile getiren Özmandıracı, “Kentsel dönüşüme baktığımız zaman, Türkiye’deki gayrimenkul dönüşümü ile bir 10 sene sonra göreceğiniz bu İstanbul olmayacak” dedi.

Dünyada bu kadar hızlı değişen bir şehrin sadece Dubai olduğunu belirten Özmandıracı, “Ancak Dubai’ye 10 sene sonra tekrar gittiğinizde anormal değişiklikler olmayacaktır ama İstanbul öyle değil” diye konuştu. İstanbul markasının nasıl şekilleneceğinin büyük önem taşıdığını ifade eden Özmandıracı, “İnşaat sektörünün oyuncuları ve şu dönemde aldıkları kararlar, bu değere doğrudan etki etme özelliği taşıyor” dedi. Projelerin farklılaşarak, İstanbul markasının rekabet gücüne değer katması gerektiğini anlatan Özmandıracı, bunun için de projelerin, yabancı yatırımcı için sadece bir yatırım aracı olarak değil, bir yaşam teklifi olarak yer edebilmesi gerekiyor” görüşünü dile getirdi.

SATIŞ OFİSİNİ BAYRAMDA ZİYARETÇİLERE AÇACAK

Yaşamın başladığı Rings İstanbul’da satış ofisi bayramın ikinci gününden itibaren tatil boyunca ziyaret edilebilecek. Selin Yapı tarafından Sancaktepe’de hayata geçirilen Rings İstanbul’da son evlerin satışına devam ediliyor. Her zevke hitap eden farklı tip ve metrekarelerde evlerin mevcut olduğu Rings İstanbul’da; kalan sınırlı sayıdaki evlerden birine sahibi olmak isteyenlere, hemen teslim evler için ödeme kampanyası da sunuluyor. Kampanyada yüzde 1 peşinat ve cazip oranlarla kredi imkânı sunuluyor. Daire bedelinin yüzde 30’u ise 24 ay sonra vade farksız ödenebiliyor.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), yaklaşık 2 ay süren çalışmanın ardından vermeye başladığı yeşil bina sertifikasına katkılarından dolayı Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ve İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) üyelerine yüzde 20 indirim uygulama kararı aldı. TÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın, çevreci yapıların 5-6 yıllık bir süreçte konut alımlarının olmazsa olmazlarından biri haline geleceğini bildirdi. TSE Genel Sekreteri Üzeyir Karagöz de, “Bu bir ufuk projesi, insanlık projesi. Öyle binalar yapalım ki bir daha kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulmasın” dedi.

Bozatlı International, Bodrum Turgutreis’in en güzel koylarından biri olan Kadıkalesi’nde yer alan denize sıfır projesi Sundance Residences & Suites Hotel’de yaz aylarına özel kampanya başlattı. Bu kampanyaya göre, projede yüzde 10 peşinat, 60 ay vade ve sıfır faiz oranı ile yatırım fırsatı sunuluyor. Sundance Residences & Suites Hotel, 22 bin 568 metrekare alana konumlanmış 9 blok içerisinde, 175 rezidans ve 22 odalı bir butik otelden oluşuyor. 68 metrekareden, 222 metrekareye kadar 24 farklı daire tipi bulunan proje, Turgutreis’e 2 havaalanına 55 km mesafede bulunuyor.

ÜCRETSİZ YEŞİL BİNA EĞİTİMİ

Yeşil bina üretimine katkı sağlamak ve konuyla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla 26-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan BEST13 Fuarı’nda, Leed Green Associate eğitimi verilecek. 27 Eylül’de gerçekleştirilecek eğitim sonrasında katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak. Eğitim, mimarlık ve inşaat firmalarından seçilmiş kişilere ve üniversitelerin mimarlık – mühendislik fakültelerinden seçilmiş lisans son sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak verilecek. Bileşim Yayıncılık, Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri Proje Koordinatörü Yasemin İşcan, “Eğitim ile sertifikalandırma sürecine katkı sağlayacak malzeme ve uygulamaları tanıtmayı amaçlıyoruz” dedi.

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim