• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 17 °C

Milletvekili Aydemir’den Sempati Hatırlatması

Milletvekili Aydemir’den Sempati Hatırlatması
Erzurum'da kalkınma ve ekonomik gelişme yolunun sempati kanalları açmaktan geçtiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, il dışındaki büyük yatırımcıların...

Erzurum'da kalkınma ve ekonomik gelişme yolunun sempati kanalları açmaktan geçtiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, il dışındaki büyük yatırımcıların Erzurum'a yönelmesinde bunun etken olduğunu savundu.

ERZURUM'UN ZİHİN VE TEŞEBBÜS GÜCÜ

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Sivil Toplum sinerjisinin Erzurum'un kalkınmasında öncü olduğunu, il zihin ve teşebbüs gücünü ifade eden, sosyo ekonomik gidişata beyin fırtınası ile yön veren STK'ların Erzurumluluk dinamizmini ortaya koyduğunu bildirdi.

ÜÇ TEMEL HÜRRİYET

AK Davanın iktidar olduğu 13 yıllık süreçte, ülkede fikir, inanç ve girişim özgürlüğünün hakim hale geldiğini, bunun sivil toplum yapılanması ve ifadesinde bir çığır olduğunu kaydeden Milletvekili Aydemir, "Memnuniyetle görüyoruz ki, Erzurum'daki Sivil Toplum Kuruluşları birer fikir ve proje üretim merkezi, girişimciliğe disiplin taşıyan birer akademi halindedir. AK Davanın ülke, bölge ve il vizyonuna taşıdığı üç temel özgürlük, sivil inisiyatifin kendini tanımlaması, öngörü ve hizmet felsefelerini paylaşmasını sağlamıştır. " dedi.

MÜSİAD AĞIRLAMASI

TBMM'deki ofisinde MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Bayır ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırlayan Milletvekili Aydemir, Erzurum'a değgin fikir teatisinde bulundu. MÜSİAD'ın Erzurum hedef ve odaklı projelerini hayati değer ve önemde bulduklarını, Lojistik köy, dış ticaret ve İleri teknoloji üssü, Bilişim Merkezi gibi atılım ve projelerini dikkat ve beğeni ile takip ettiklerini kaydeden Milletvekili Aydemir, "adı konmuş, muhtevası oluşturulmuş', Erzurum'a fayda taşıyan ve katma değer üreten projeleriyle MÜSİAD'ın, Erzurum'un ekonomik yol haritasında rehberlik ettiğini, öncü rol oynadığını vurguladı.

EYLEM PLANI BİR FIRSATLAR DEKLARASYONUDUR

MÜSİAD ziyareti sonrasında bir değerlendirme yapan Milletvekili Aydemir, 64'üncü Hükümetin Eylem Planı'nı açıkladığını, bölgesel ve yerel kalkınma adına eylem planının çok ciddi ve büyük reformları içerdiğini kaydetti. Eylem Planı ufkunda ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda değişim ve dönüşüm sürecinin çığır oluşturulacak atılım, yaptırım ve yatırımlarla devam ettirileceğini belirten Milletvekili Aydemir, "Bu çerçevede destek, teşviklerden yararlanmak ve bunları Erzurum'da birer ekonomi eseri halinde ortaya koymak adına, projeler üretimine yoğunlaşmalıyız. Eylem Planı Erzurum için de bir fırsatlar deklarasyonudur. Bunu nimete ve hizmete çevirmek adına hepimize, özellikle Sivil Topluma büyük görevler düşüyor." kaydını düştü.

EYLEM PLANI

Erzurum'un 2002-2015 sürecinde AK yaklaşım ve desteklerle vizyonunu büyüttüğünü, eğitim, sağlık, ulaşım, enerji, turizm, tarım ve sanayi sektörleri bazında tarif edilebilir bir konuma geldiğini belirten Milletvekili Aydemir, " Erzurum adına söylüyorum, durmak yok. Hepimiz, her Erzurumlu kardeşimiz deklare edilen Eylem Planı çerçevesinde zihnini yoğunlaştırmalı, Erzurum'un sosyal ve ekonomik ufkuna yenileri ve yenilikleri taşımak adına proje ve fikir üretmeli, Erzurum'un 2023 yoluna destek vermelidir. Biz siyaset zemininde her türlü girişim ve fikrin destekçisi, takipçisi ve hizmetkarı olacağız." dedi.

POZİTİF ENERJİ VURGUSU

Değerlendirmesinde bir hatırlatma yapan Milletvekili İbrahim Aydemir, "Erzurumlu kardeşlerimle paylaşmak istediğim yegane konu, her meselede ve süreçte pozitif düşünmeleri ve bu doğrultuda enerji üretmeleridir. Biz hep bunun seslendiricisi olduk. Erzurum'u layık olduğu kalkınma basamağına taşımak istiyorsak, Erzurum'un ak vizyonunu daha da göz alıcı hale getirmek niyetinde isek ve bu gerçek ortak paydamız ise, olumsuz, karamsar yaklaşımlara pirim tanımamalı, pozitif değerlerimizi ön plana çıkarmalıyız. Erzurum aklının, dadaşlık ruhunun gereği de budur. " ifadelerini kullandı.

ERZURUM ADINA SEMPATİ KANALLARI AÇMAK

Erzurum'da kalkınma ve ekonomik gelişme yolunun sempati kanalları açmaktan geçtiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, il dışındaki büyük yatırımcıların Erzurum'a yönelmesinde bunun etken olduğunu savundu. "Erzurum'u yokluk ve yoksulluk daraltmalarıyla tarif etmek, antipati uyandıracak temeller üzerinde bir Erzurum algısı oluşturmak, ilin kalkınma ekseninden ayrılmasına neden olur." diyen Milletvekili Aydemir,'Kalkınma işi yalnızca para, dolayısıyla sermaye işi değildir. Kalkınma meselesi, aynı zamanda pozitif enerji yaymak, sosyal ve ekonomik değerlere sahip çıkmak ve ifade etmek işidir. Erzurum'a büyük yatırımcıların yönelmesi, emek yoğun sektörler odak ve özelinde yatırımlar gerçekleştirilmesini istiyorsak, Erzurum adına pozitif algıları besleyecek değerleri öne çıkarmalıyız. Sempati ekseninde buluşmalıyız" dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim