• BIST 95.852
  • Altın 189,011
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 17 °C

MHP'den Erdoğan'a Pensilvanya yanıtı!

MHP'den Erdoğan'a Pensilvanya yanıtı!
Başbakan Erdoğan'ın MHP'yi hedef alan sözlerine çok sert yanıt geldi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman "AKP Ülkücülerin sessiz kalmayacağı ve büyük bir tepki göstereceğini çok iyi biliyor" dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Erdoğan'ın MHP'yi hedef alan sözlerine çok sert yanıt verdi. 

"MHP gitti Pensilvanya ile ittifak yaptı, Pensilvanya'nın MHP'nin geçmişinde özel bir yeri vardır. Adayların çirkin görüntülerini kaydeden işte bu Pensilvanya’dır" sözlerine MHP'li Büyükataman, "Başbakan, kendisine karşı olan her şeyi ve herkesi ‘Pensilvanya’ ile açıklamakta" diye yanıt verdi.

ERDOĞAN HER ŞEYE 'PENSİLVANYA' DİYOR

İsmet Büyükataman, Başbakan’a son zamanlarda ezberletilen ve ağzına pelesenk olan iki kavram olduğunu belirterek, "Bunlar ‘Pensilvanya’ ve ‘Yeni Türkiye’ kavramlarıdır. Başbakan, kendisine karşı olan her şeyi ve herkesi ‘Pensilvanya’ ile açıklamakta; bölücülüğü, yolsuzluğu, arsızlığı ‘Yeni Türkiye’ ile maskelemeye çalışmaktadır. Tayyip Erdoğan’ın ‘Yeni Türkiye’ hezeyanları ilk Meclis’in aziz hatırlarını inkârdır. Yeni Türkiye çekilen çileleri yok saymak, şehidin, şühedanın kemiklerini sızlatmak, ruhlarını incitmektir" dedi.

'YENİ TÜRKİYE' DÜŞMANLARIN SON ŞANSI

MHP’li Büyükataman, Yeni Türkiye’nin, bir yanda Kuva-yi Milliye’yi hakir gören, diğer yanda Kuva-yi İnzibatiye’yi referans alan Türkiye’deki yabancı beslemelerinin icadı olduğunu sözlerini sarf ederek, şunları söyledi: 

"Yeni Türkiye lafları; Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da başı ezilen, İzmir’de denize süpürülen düşman emellerinin son kez dirilişi, son şanslarını kullanışıdır. Yeni Türkiye musibeti, numaralı Cumhuriyetçilerin içinde saklandığı ihanet projesidir. Birçok bakımdan ‘Yeni Türkiye’ söylemi ‘ikinci cumhuriyet’ söyleminin AKP’lileştirilmiş halidir. Bir devleti yenilemek, reforma tabi tutmak, eksik ve gediğini gidermek bir şey, yeni bir devlet tantanasını ayarı bozuk düdük gibi öttürmek başka bir şeydir. 

TEK MUHATABI PKK

Başbakan'ın ‘Yeni Türkiye’ söyleminin ardındaki en önemli hedefini PKK terör örgütüyle ve onların siyasi zemindeki uzantıları ile yapılan müzakereler oluşturmaktadır. 2009 yılından itibaren PKK terör örgütü ve uzantıları tarafından sürekli tek muhatap olarak gösterilen İmralı ve Kandil ile çeşitli zeminlerde sürdürülen bu müzakerelerin çerçevesini anlamak için geçtiğimiz haftalarda hükümetin Diyarbakır’da gerçekleştirdiği ‘Yeni Türkiye'nin Açılan Kilidi: Çözüm Süreci Çalıştayı’nın sonuçları ile meclisten geçen hafta geçen sözde ‘Çözüm Paketi’nin maddelerinin incelenmesi yeterli olacaktır."

TÜRK’E HAS NE VARSA KALDIRMAK İSTİYOR

İktidarın sistemle bu kadar oynamasının sebebini, Cumhuriyet’i dönüştürüp içinde Türk’e has ne varsa kaldırmak olduğunu dile getiren Büyükataman, "Türkiye, uzun bir tarih süreci sonunda oluşan Osmanlı kurumlarının yapısal özelliklerinden yararlanılarak kurulmuş bir Cumhuriyet’tir. Bu yüzden AKP, Türk milletinin egemen olmadığı bir devlet kurmak için üç bin yıllık Türk devlet geleneğini ortadan kaldırmaya azmetmiştir. Erdoğan’ın ‘Yeni Türkiye’den kastı budur. 

ACIMAZSIZCA GEÇMİŞE SALDIRIYOR

Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı’dan bir kopuş veya makas değişikliği değil, bilakis dünü tamamlayan, zorunluluktan mecra değiştirmiş, yeniliği asla geçmeyecek, hukukun üstünlüğüne göre teşkilatlanmış milli ve üniter bir devlet modelidir. ‘İstiklal mücadelesi veriyorum, Yeni Türkiye’yi kuruyorum.’ sözleri hem tarihe, hem millete, hem de geleceğimize en acımasız saldırı ve hazımsızlıktır. Bugün artık, ‘Yeni Türkiye’nin eksik kalan tek ayağı olan ‘Yeni MHP’yi oluşturmak için yola çıkıldığı ve MHP üzerinde de sosyal mühendislik ihtisasının icra edilmek istendiği Başbakan’ın konuşmasında açıkça görülmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

ÜLKÜCÜLER BU DURUMA SESSİZ KALMAYACAK

İsmet Büyükataman sözlerini şöyle devam etti:

"Ülkücülerin bu duruma sessiz kalmayacağı ve büyük bir tepki göstereceğini çok iyi bilen AKP’nin toplum mühendisleri çok yönlü sinsi bir planı devreye sokmuşlardır. Karasineklerin, iltihaplı yaraları arayıp kondukları gibi, emperyalizmin süvarileri de makam ve menfaat düşkünlüğü dışa vurmuş tipleri bulup, onları kendi milletine ve ülkesine karşı kullanmakta ustalaşmıştır. Bu ülkenin karasineğinin kim olduğu herkesin malumudur. 

ÜLKÜCÜLER OYUNUN FARKINDA

Türkiye’nin ve Ükücülüğün cenaze namazını kılmak isteyen karasinekler yeni bir MHP tasarlamak için canhıraş bir gayret içerisinde ellerinden geleni yapmakta olsalar da Türk milleti ve Ülkücüler bu oyunun farkındadır. Başbakan’ın yeni Türkiye ve yeni MHP hezeyanları sükut-u hayal ile neticelenecektir."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim