• BIST 109.955
  • Altın 174,984
  • Dolar 4,0929
  • Euro 5,0040
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 25 °C

Kredi kartı borcu olanlar dikkat!

Kredi kartı borcu olanlar dikkat!
Do­la­rın 2,60 li­ra­yı aş­ma­sı va­tan­da­şa da yan­sı­ma­ya baş­la­dı. Kre­di çe­ken tü­ke­ti­ci­le­re ban­ka­lar­dan te­le­fon gel­me­ye baş­la­dı.

Dolardaki büyük hareket bankaların bazı kredileri geri çağırmasına da yol açıyor. Alacakların tahsili için de ekipleri güçlendiriyorlar.

Do­la­rın 2,60 li­ra­yı aş­ma­sı va­tan­da­şa da yan­sı­ma­ya baş­la­dı. Kre­di çe­ken tü­ke­ti­ci­le­re ban­ka­lar­dan te­le­fon gel­me­ye baş­la­dı.

Bu ko­nu­da dik­kat çe­ki­ci ör­nek­ler or­ta­ya çık­ma­ya baş­la­dı. Ve­fat eden ba­ba­sı­nın 10 bin li­ra­lık kre­di­si­ni 300 li­ra tak­si­de bağ­la­yan Ye­tiş Kur­t’­tan kre­di­nin ta­ma­mı pe­şin öde­me­si is­ten­di.

Kur­t’­un ka­bul et­me­me­si üze­ri­ne ban­ka, tak­sit­le­rin 500 li­ra­ya çı­ka­rıl­ma­sı­nı öner­di.

BÖYLE TALEP OLAMAZ

Uz­man­lar, ben­zer ta­lep­le­re kar­şı tü­ke­ti­ci­yi uyar­dı: “Do­lar­da­ki ar­tış ba­ha­ne edi­le­rek kre­di tak­sit sa­yı­sı dü­şü­rü­lüp öde­nen pa­ra art­tı­rı­la­maz.”

Yi­ne do­la­rın et­ki­siy­le ban­ka­la­rın yurt­dı­şın­dan al­dık­la­rı borç­lar kar­şı­lı­ğın­da ver­dik­le­ri te­mi­nat­lar da yet­me­me­ye baş­la­dı.

Ek te­mi­nat için ban­ka­lar ver­dik­le­ri kre­di­le­ri ça­ğır­ma­ya baş­la­dı. Ay­rı­ca ba­tık kre­di kar­tı borç­la­rı­nın ic­ra ta­ki­bi için de son 1 ay­da­ki ban­ka personel sa­yı­sı ar­tı­rıl­dı.

HAREKET MUTFAK VE PAZARA DA YANSIYOR

TÜ­KO­DER Baş­ka­nı Haş­met Ata­han, do­lar­da­ki ar­tı­şın bü­yük ve or­ta öl­çek­li şir­ket­le­ri et­ki­le­di­ği için va­tan­da­şın fi­yat­la­rı­na da zam ola­rak yan­sı­dı­ğı­nı söy­le­di. Şir­ket­le­rin do­lar­la kre­di kul­lan­dı­ğı­nı ve ara ma­lı it­hal et­ti­ği­ni ha­tır­la­tan Ata­han, “Do­lar­da­ki yük­sel­me tü­ke­ti­ci­nin pa­za­rı­na, mut­fa­ğı­na ve cüz­da­nı­na yan­sı­ma­ya baş­la­dı­” de­di.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim