• BIST 107.015
  • Altın 172,518
  • Dolar 4,0726
  • Euro 4,9366
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 25 °C

Konuşarak İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Konuşarak İngilizce Öğrenme Yöntemleri
Artık ilkokuldan lise yıllarına kadar zorunlu olarak öğretilen İngilizce, hayatımızın her noktasında karşılaşacağımız bir dil haline gelmiştir.

Artık ilkokuldan lise yıllarına kadar zorunlu olarak öğretilen İngilizce, hayatımızın her noktasında karşılaşacağımız bir dil haline gelmiştir. İngilizce Öğrenme isteğiniz var ama bir türlü öğrenemiyorum diyorsanız kendinizi tam adapte etmiş değilsiniz. Öncelikle İngilizceye başlamak için İngilizce-Türkçe veya Türkçe-İngilizce sözlüğünü edinerek ilk adımı atabilirsiniz. Bazı ailelerinin öğrenme açısından ufak yaşta çocuklarını ücretli olarak İngilizce kurslarına göndermektedir. Bazı aileler ise kendi çabalarıyla bildiklerini öğretmeye çalışmaktadırlar, ama bunaldıkları zaman da özel ders seçeneğini seçerler. İngilizce öğrenmek istiyorsunuz ama ders dinlemek size sıkıcı geliyorsa, İngilizce hoşunuza giden şarkılar dinleyerek de başlayabilirsiniz. Ama dinleyeceğiniz şarkının anlaşılır bir dil kullanılması gerekmektedir. Yabancı şarkıların sözlerini ezberleyebilir veya dikkatinizi çeken kelimeleri bir kâğıda not edebilir ve anlamlarına bakarak aklınızda yer edebilirsiniz.

Aslında İngilizce öğrenmek göründüğü gibi zor bir şey değildir. Öğrenmek için öncelikle kendinizi başaracağım diye hırslandırarak başlayabilirsiniz. Öğrenmek için diğer bir yöntem ise İngilizce sözler kurarak bayağı yol kat edebilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi ile internet çağına hızlıca adım atmış bulunmaktayız. Bunun için eğer zamanım yok veya ücret konusunda sıkıntılarınız varsa internet üzerinden de dersleri takip edebilirsiniz. İnternetten takip emdeniz için illa bilgisayarınız olmanıza gerek yok, dersleri cep telefonu üzerinden de takip edebilirsiniz. Eğer internet GB’ınız az olmasından dersleri takip edemiyorum diyorsanız bu konuda da video eğitim setini cep telefonunuza indirerek istediğiniz yerde durdurup istediğiniz yerde devam ettirebilir anlamadığınız konuyu tekrar izleyebilirsiniz. Bunların hepsi bir kenara iş başvurusunda bulunduğunuzda bile sizden yabancı dil bilginizi sorarlar. Yapacağınız işin İngilizceyle alakası olmasa da yapılan iş başvuruşlarında yabancı dil ön plana konulmuştur. İngilizce, resmi dil haline gelmiş ve çoğunun ana dili haline gelmiştir.

İletişim, bilim, ticaret, eğlence ve radyo alanlarında ulusal bir dildir. Eğer İngilizce bilmiyorsak gündelik hayatta çok zorluklar çekeriz. Örneğin şehrimize gelen yabancı turistler yolda bizi görüp adres sorduklarında onlara yardımcı olamayız ve mahcup hale düşeriz. Özelliklede bir iş sahibisiniz dükkânınız var gelen misafirleri ağırlamak ilk sizin görevinizdir. Bu noktada yabancı bir turist geldiğinde onlarla iletişime geçemez ve alışveriş yaptıramazsınız. Her noktada sıkıntı çekebileceğimiz bir dil olduğundan herkes tarafından öğrenilmesi gerekmektedir. Özelliklede çocuğunuzun ilerdeki eğitimde daha başarılı sıralara gelmesi için İngilizce kurslarına çocuğunuzu gönderiniz. İmkânınız yoksa da internet üzerinden başlatınız. Dikkat ettiyseniz yeni açılan işletmelerin isimlerinde hep yabancı isimler kullanılmaktadır. Türkiye’de olmamıza rağmen Türkçe kelimeleri bırakıp modernlik açısından İngilizce isimleri koyan insanlar oldukça fazladır. Gelişmişte olan bir ülke olabiliriz ama dilimizden de vazgeçmemeliyiz. Dünya genelinde kullanılan bir dil olması nedeniyle, çıkılan yurt dışı seyahatlerinde de yabancı dil bilmeniz, seyahat edeceğiniz yerde zorluklar çekmemeniz açısından öğrenilmesi gerekmektedir.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim