• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 16 °C

Kılıçdaroğlu yine kaset dinletti

Kılıçdaroğlu yine kaset dinletti
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu toplantıda Erdoğan ile Fatih Saraç arasında geçen ve Sarıgül'ün gazetedeki haberini konu alan konuşmalarının kaydını dinletti.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları

RAHMET VE BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİ

Maltepe'de bir polisimiz bıçaklandı şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Mehmet Emin Aydın bir görev şehididir. Afrika'da kupa için mücadele eden tekvando sporcumuz kalp krizi geçirdi yaşamını yitirdi. Ona da Allah'tan rahmet diliyoruz. Taksim'de bir patlama oldu. 1 yurttaş ağır yaralandı. Bir an önce taburcu olmalarını diliyoruz. 68 kuşağının önemli ismi baro başkanı arkadaşımız kaza geçirdi acil şifalar diliyoruz. 

AHLAKLA İLGİLİ HAZRETİ MUHAMMED'İN SÖZLERİ

Bugün konuya ahlakla başlayalım. Ahlak soylu bir kavramdır bütün dinlerin ortak alanıdır. İnsanların da ortak alanıdır. Ahlak bir insanda içselleştirilmişse o insan güzel insandır. İnsanların en hayırlısı ahlakı en güzel olandır diyor Hazreti Muhammed. Yalan bir tarafta iman da bir taraftadır. yalanla iman bir arada olmaz diyor Hazreti Muhammed. Bu kadar önemli. Ahlakı simgeleyen temel norm yalan söylememektir. her koşulda yurttaşa doğruları söylemektir. Pembe yalanlar dediğimiz yalanları olağan karşılarız. Nasılsın derler iyi olmadığımız halde iyiyiz deriz. Bir de toplumu derinden sarsan yalanlar vardır. Bunlar affedilemez. Bir siyasetçinin ahlakı yalanla ölçülür. Siyasetçi hep halkına doğru söylüyorsa o siyasetçi benim başımın üstündedir. Görüşü ne olursa olsun ona saygı duyarım. Doğru davranmak ve ahlak yanyanadır. Tarihte de böyledir. Bazen öyle içselleştirilmiştir ki dergaha bile tek eğri odun getirmemişlerdir. Tipik örneği Yunus Emre'dir: Bu toprakların yetiştirdiği 21. yüzyılın da unutmadığı bir Yunus. Tapduk Emre'nin dergahına odun taşımaktadır. 40 yıl odun getirmiş. Ama 40 yıl bir tek eğri odunu getirmemiş. Siyasetçi halkın önderidir. Halkın kanaat önderidir. Ülkeyi yönetmeye taliptir. Kimlik olarak halka örnek olması lazım. Eğer siyasetçi yalan söylüyorsa toplumun siyasete güveni sarsılır. 

YALAN SÖYLÜYORSUNUZ

Bugün gidip soralım. Siyasete güveniyor musunuz? Emin olun yüzde 90 güvenmiyor. Çünkü hep halka yalan söylendi. Ama ben siyasete girerken bir söz verdim. Hangi koşullarda olursa olsun yaşamım boyunca halka hep doğruları söyleyeceğim dedim. Çünkü millet artık yalan söyleyen siyasetçiden bıktı. Ey milletim kim sana yalan söylüyorsa emin ol onun eli senin cebindedir. Çünkü o yalanı seni soymak ve kandırmak için söylüyor. o nedenle yalan siyasette olmaması gereken bir kavram. Ahlaki değerleri yüksek bir toplumda yalancı siyasetçi koltukta bir gün bile kalamaz. Halka yalan söylemek çok ağır bir suçtur. Halkı kandırıyorsunuz. Size oy verenleri kandırıyorsunuz. Yalan söylüyorsunuz.

Ahlaklı olan gizli kapaklı işler yapmaz dümen çevirmez medyaya müdahale etmez. Onun haberini yapmayın göstermeyin demez. Ahlak farklı birşeydir. Sağlıklı ortamda rekabet edebiliriz, herkeisn ayrı siyaseti vardır. Ama bunların ahlak temeli üzerinde inşa edilmesi lazım. Ahlaksızlığı erdem bilmek bu topraklarda yer bulmamıştır. 

"ALO FATİH" DİYOR; CÜMLE BİTMEDEN FATİH "EMREDERSİNİZ" DİYOR

Alo Fatih diyor Fatih daha cümle bitmeden Emredersiniz diyor. Bu tapeler mahkeme kararıyla alınmış dinlemelerdir. numara ve tarihleri mevcuttur. Bir savcı fezlekesini imzalayıp gönderdikten sonra o fezleke artık kamunun malıdır. O fezleke artık gizli değildir. Dün bir tape düştü: Yine Alo Fatih ile ilgili. Bu kez Mustafa Sarıgül'ü göstermeyin diyor. Biliyorsun çok sıkıntılı bir dönemdeyiz. Neden birinci sayfadan Sarıgül'ü gösteriyorsunuz diyor. Hep beraber dinleyelim...

(Kılıçdaroğlu Recep Tayyip Erdoğan ile Fatih Saraç arasındaki son konuşma kayıtlarını grupta dinletti...)

 

GÜRSEL TEKİN MUSTAFA SARIGÜL'ÜN ELİNİ KALDIRACAK

Ahlak neydi... Size diyor ki.. Neden birinci sayfaya koyuyorsunuz diyor. Çıksın yalanlasın bakayım. Kendi sesinden... Mahkeme kararıyla yapılmış bir dinleme. Öbürü de diyor ki.. Hiç meraklanma bak Sarıgül'ün karşısına Gürsel Tekin'i çıkarıyoruz bunlar kavga edecek diyor. Bunların bilmediği bir şey var. Önümüzdeki günlerde hep beraber göreceksiniz Gürsel Tekin gidecek İstanbul'da Mustafa Sarıgül'ün elini kaldıracak. Onlar bizim parti kültürümüzü bilmezler. Bizde özgürlük var parti disiplini içinde herkes istediğini söyler ve aday olabilir. Onların yaptığı gibi biz yapmıyoruz. Biz demokrasiye özgürlüğe inanıyoruz. Biz kadın erkek eşitliğine inanıyoruz. Alınterine inanıyoruz. Biz bu ülkede yolsuzluk arsızlık hırsızlık olmasın istiyoruz. 

KATAKULLİ İŞLER YAPANA YÜZ VERMEYECEĞİZ

Biz vatandaşı düşünüyoruz onlar kendi ceplerini düşünüyorlar. Biz ahlakı egemen kılmak istiyoruz onlar yalanı egemen kılmak istiyorlar. Biz siyasete girdikten sonra malvarlığımızı açıklıyoruz onlar yırtık ayakkabı ile girip dünyanın en zengin başbakanı oldular. Her yurttaş bu farkı bilsin. Bize oy versin vermesin hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz. Her vatandaşın başımın üstünde yeri var. Onlar kendilerin oy vermeyenleri düşman ilan ediyorlar. Yüzde 50'yi evde zor tutuyorum diyorlar. Bu yalanlara millet kanmasın. O nedenle ahlaktan bahsettim. Siyasetçinin ahlaklısına güveneceğiz. Katakulli işler yapanlara yüz vermeyeceğiz. Yunus'u seviyorsak yüz vermeyeceğiz. Yalan söyleyen siyasetçiye prim vermeyeceğiz. 

NE YAPACAKSIN BU KADAR VİLLAYI

Biz özel yaşamla ilgili kısımları kasetlerden çıkardık. Google'a girdiler ki Urla Villaları geçen sene yok. Halbuki 35 yıldır var demişti. Bu da her konuşmasında Allah diyor. Allah'ı ticaretine alet ediyor. Efendim diyor, sadece başbakan gelsin 3-5 gün tatil yapsın diye yaptık o villaları diyor. Şimdi o konuşmaların kızının konuşmalarını yayınlamak istemiyorum. Havuzu şöyle yapackasın diyor. Tuvaleti böyle olacak diyor. 3-5 gün tatile gelen aadam için tuvalet mi yapılır. Havuz görünmesin duvar yaptır diyor. iki villa arasındaki mesafe 11 metre olsun diyor. Çizdim diyor yapacağız diyor. İki villa uğruna devletin valisini sattı bunlar. Ben merak ediyorum nasıl bir anlayıştır bu Allah aşkına. Zaten bir villan var iki villan var... Ne yapacaksın bu kadar villayı. Öbür dünyaya villa götürmeyeceksin. Bir insanda bu kadar dünya malı hırsını ben ilk kez bu adamda görüyorum. dünya malına bu kadar sarılan bir insanı hiç hayatımda görmedim. Mal mülk var para var dolar var euro var ne desen var... Yalan desen var... Yalan da var... İftira deseniz o da var. Ama her konuşmanın arkasına Allah'ı ilave ediyor. En büyük günahtır. En temiz inancımızı siyasete alet ediyor çıkarlarına alet ediyor. Onun için Allah büyüktür diyorum. Rahmetli babam derdi ki, oğlum sen doğru dur eğri belasını bulur. Parça parça belasını buluyor. Biz doğru duracağız. Halka doğruları söyleyeceğiz. 

BUNUN MİSAFİRLİĞİ NASIL: TUVALETİ ŞÖYLE YAPACAKSIN

Başbakan'a diyor leke sürüyorlar iftira atıyorlar. Biz iftira atmıyoruz ses bantları yayınlandı. Kirli mi kirli, elbisesinde leke olsa elbiseyi değiştir deriz. Ama alnında leke var. Sorun da bu zaten. Başbakan'ı misafir edecektim o nedenle villaları hazırlıyordum. Siz hiç böyle bir misafirlik gördünüz mü? Anadolu insanı misafirperverdir. En temiz yatağı hazırlar yemediği yemeği sizin için hazırlar. Siz yatarsınız sonra çeker gidersiniz. Bunun misafirliği nasıl? Tuvaleti şöyle yapacaksın, ortaya havuzu böyle yapacaksın, havuz görünmeyecek. Bu ne demektir? Benim için villa yapmaktır. Nereye yapıyorsun bunu? Birinci derece sit alanı olan Urla'da... Birinci derece sit alanına inşaat yapılamaz diyor vali. Sen misin izin vermeyen... O vali var ya o vali... İzin vermiyor.. diyor. Meraklanma defterini düreceğim diyor. Doğru Diyarbakır'a sürgün. Efendim kaymakama talimat verdim diyor kaymakam gidecek. Sen kimsin ki devletin kaymakamına talimat veriyorsun. Başbakan'a söylüyor talimat verdim diye. Başbakan da demiyor ki sen kimsin de devletin valisine talimat veriyorsun. 

HANİ VİLLALAR 30-35 YILDIR ORADAYDI

İşin özü 30-35 yıldır villalar orada dendi yalan çıktı. Başbakan'ı misafir edecektim dedi o da yalan çıktı. Nasıl havuzları inşa ettiği talimatı kimden aldığı hepsi bizim elimizde. Değerli yurttaşlarım, hepimiz kadınlara saygı duyarız. Kadına anneye saygı ortak temelimizdir. Kadın en değerli varlıktır. Hazreti Muhammed cennet anaların ayakları altındadır diyor. Bu kadar saygı duyarız annemize. Dizinin dibinden ayrılmayız. Kocaman adamken bile ben başımı gider annemin dizine koyarım. Bu kadar güzel bir sevgi ve güveni orada hissedersiniz. Bir yalan söylendi. Kabataş iskelesinde... yalanı söyleyen Erdoğandı... Başörtülü bacımızı sürüklediler diyor. Dövdüler diyor... Sekiz ay önce söyledi... Çıktım bu toplantılardan birinde dedim ki eğer bir kadına söylendiği gibi bir muamele yapılmışsa dövülmüşse çocuk arabasında bebeğiyle beraber onu yapanlar insan değildir. Derhal bulunup cezalandırılması gerekir dedim. Eğer böyle değilse o zaman başbakan yalan söylüyordur... 

KABATAŞ'TA SALDIRI OLMAMIŞ

Benim konuşmamdan sonra bulmaları lazım mobese kameraları var. Üstelik kabataş iskelesinde. Nasıl olmuş? Mağdure diyor ki, "Ne olduğunu anlayamadım üzerleri çıplak, atlet bile yok, elleri deri eldivenli, başlarında tuhaf bantlı 70 -100 kadar adamın ortasında kaldım. Dövüyorlar, bayıltıncaya kadar, çocuğun ne olduğu belli değil, üzerine idrarlarını yapıyorlar ve ondan sonra kadın kendisine geldikten sonra da çocuğunu buluyor ve eşiyle oradan ayrılıyor". Buradan bütün yurttaşlarıma özellikle erkeklere sesleniyorum böyle bir olay olduğunuda o iskelede olan herhangi birisi beyler ne yapıyorsunuz demez mi? Der değil mi? Der... İnsanlık dışı bir olay bu. Eğer böyle bir olay varsa. Yapanlar insan değildir dedim.  Değerli arkadaşlar bu konuşmadan sonra tabii başbakanın danışmanı Şenol Kazancı apar topar emniyete gidiyor. Görüntüleri izliyor. Bir şey bulmaları lazım: Emniyete büyük baskı yapıyorlar. Ortada bir şey yok. Hiçbir şey yok. Değerli arkadaşlar binlerce kişinin geçtiği bir yer. Sonra Kanal D olağanüstü bir habercilik başarısıyla görüntüleri buluyor ve yayınlıyor. Görüntü yok diyordu vali. İşlerine gelince yok... Buldular ve yayınladılar. Saniye saniye ne olduğunu anlatacağım. 1 Haziran 2013, 19.33 güvenlik harekat merkezinin önünden bu kardeşimiz geçiyor. Çocuk arabası önünde onu sürüyor ve geçiyor. 19.35 iki dakika sonra, iskeleyle güvenlik harekatı merkezi arasından geçiyor. 19.37 şehir hatları iskelesi önünden bekliyor. 19.40 şehir hatları iskele ışıklar istikametinde duruyor. 19.43 kabataş ışıklar mevkinde bekliyor. 19.58 eşi geliyor, 19.59 eşiyle beraber ayrılıyorlar. Ne kavga ne dövüş hiçbir şey yok. 

BAŞÖRTÜYÜ KULLANARAK HALKI TAHRİK EDİYOR

Bir ülkeyi düşünün ülkeyi yöneten başbakanı düşünün, olmayan bir olayı başörtülü bacımı yerlerde sürüklediler diye halkı tahrik ediyor. ben halkımı kutluyorum bu yalancıya inanıp galeyana gelmedikleri için. Bütün başörtülü kardeşlerime sesleniyorum artık sizin başörtünüz siyasetin dışında kalsın. İstediğiniz kıyafeti giyin. Benim başımın üstünde yeriniz var. Hiçbir zaman sizi eleştirmedim. Ama birileri senin başörtünü kullandı malzeme etti. neden bunları söylüyor biliyor musunuz? Cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu saklansın diye. Buradan o yalancıya sesleniyorum kadının başörtüsü senin yolsuzluğunu örtemez. 

UTAN UTAN BOYUNDAN UTAN

Bu halkı kin ve düşmanlığa kışkırtmaktır. Sen başbakansın huzur getirmen lazım. Ama sen kışkırtıyorsun. Bir kadına şiddet mi uygulandı, bir tek Allah'ın kulu tanık olmamış, polis o kadar dikkatli çalışmış ki, o sırada orada bulunanların tümünün cep telefonlarından kimliklerini tespit etmiş. Alan tespiti yapmış. En yakından geçen en son dört kişiyi getirmişler bu kardeşimize göstermişler. bunlar mı demiş hayır demiş. Ne diyor, efendim diyor görüntüler böyle ama ortada bir de rapor var. Ne zaman rapor, beş gün sonra... Nerede kızarma kararma var, üst dizin iç tarafında var. Hani sürüklenmişti yerlerde hani dövülmüştü 80-100 kişi saldırmıştı. Üst tarafı çıplak yüz kişiyi Kabataş iskelesinde kim görmez ya... Allah aşkına. Daha başka şeyler var fakat utanıyorum anlatamıyorum. Benim değil mağdurenin ifadesi bunlar. Böyle bir şey açık bir mekanda zaten mümkün değil. Sadist olması ruh hastası olması lazım. Şimdi hala diyor ki başörtülü bacımı sürüklediler. Utan utan boyundan utan... 

GEZİ OLAYLARINDA DA BAŞÖRTÜLÜ BACIMIZI TOKATLADILAR

Asıl başörtülü kardeşimize nerede hakaret ettiler biliyor musunuz? Gezi olaylarında... Başörtülü bir kardeşimizi tokatladılar. Hiç sesi çıktı mı? Başörtülüydü o da... O da bizim kardeşimizdi. Ama sen o kadını getirdin siyasetin odağına koydun. Utanmadın mı hiç? Yalancıdan başbakan olmaz... 

BURAK ERDOĞAN SEVİM TANÜREK'E ÇARPARAK ÖLDÜRDÜ

Adli tıp raporu diyor. Yıl 1998 11 Mayıs... Şişli Abide-i Hürriyet caddesinde bir kadın yaya geçidinden karşıya geçiyor. Geçerken araba geliyor çarpıyor. 35 metre sürüklüyor ve yaralanıyor... 34 ABR 93 plakalı araç. Yaralanan Sevim Tanürek... Şarkıcı... Arabayı kullanan Burak Erdoğan... Erdoğan'ın oğlu. Tayyip Erdoğan İBB başkanı. İtfaiye aracı geliyor bütün delilleri yok ediyor. Yerleri yıkıyor. Siz hiç itfaiyenin kazaya müdahalesini duydunuz mu? Sevim Tanürek ölüyor. İlk rapor sekize üç yaya kusurludur dendi. Sevim Tanürek vefat edince savcı yeni iddianame hazırladı. Ölüme sebebiyet verildi. 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istedi. Dava açıldı, Burak Erdoğan mahkemeye gitmedi çünkü İngiltere'ye dil öğrenmeye gitti. Bir dahaki duruşmaya da katılmadı. Mahkeme ne hikmetse bir rapor daha istedi. Gelen ikinci rapor sekizde sekiz yaya kusurludur dedi. O raporu veren dairenin başkanı Türkiye Denizcilik İşletmelerine Genel Müdür yardımcısı oldu. Bütün yurttaşlarıma seslneiyorum. Elinizi vicdanınıza koyun: Allah deyin vicdan deyin iman deyin ne derseniz deyin, bunu yapan adam bu ülkeyi yönetiyor şimdi. Siz eğer, hala bu gerçekleri görmüyorsanız yalan üzerine inşa edilen ahlaksızlık üzerine inşa edilen siyaset anlayışını hala içinize sindiriyorsanız gidin AKP'ye oy verin. Hayır diyorsanız ki temiz siyaset olsun, siyasetçi halka hesap versin, yalan söylemesin, her yurttaşın derdine derman olun diyorsanız adres belli, o adres CHP'dir. 

SAYIN CUMHURBAŞKANI GÖREVDEYSE BU KANUNU REDDEDER

Kadir Topbaş da mahkemeye gitmem diyor. O da yargılanıyor yolsuzlukta gitmiyor. Mahkemeleri takmıyorum diyor. Ne mahkemesi diyor. HSYK ile mahkemeyi de yürütmeye bağlıyorlar şimdi. Gazetelere göre sayın Cumhurbaşkanı imzalayacakmış. Ne diyorlardı? Acaba C.başkanı görevde mi? Ben görevdeyim diyordu. Eğer sayın Cumhurbaşkanı siz görevdeyseniz anayasının gereğini yapacaksınız. O ilkeleri özenle koruyacaksınız. Yapmıyorsanız ben görevdeyim demeyceksiniz. Ben birisinin emrindeyim diyeceksiniz. 

BAKANLAR İLE İLGİLİ FEZLEKELER

Bütün bunları ne diye anlatıyolar? Yolsuzluğu nasıl kapatırız diye. Bakın açıklamıştım yine açıklayacağımı halkımız iyi öğrensin diye... Fezlekeler geldi, bakanlarla ilgili olarak, geri gönderildi. HSYK'yı düzenleyecekler yolsuzluk dosyalarını düşürmenin peşindeler. 

Elinizi vicdanınıza koyun. Zafer Çağlayan Ekonomi Bakanı, 28 kez toplam 52 milyon dolar rüşvet almaktan hakkında iddianame var. 

Muammer Güler, hani diyor ya, oğlum kaç para var diyor, bir kaç kuruş diyor, oğlum kaç lira var diyor, 1 trilyon civarında diyor. Bu muammer Güler, 10 kez toplamda 10 milyon dolarlık rüşvet. 

Egemen Bağış, içlerinde en mütevazisi bu. AB Bakanı olduğu için heralde. 3 kez 1 buçuk milyon dolar. Buna çikolata kutusunda gittiği için 500 500 gidiyor. 1 buçuk milyonu bulmuş. 

17 aralıktan bu yana ağzından bir tek yolsuzluk lafı düşmedi. Dünya çalkalanıyor. En yakın arkadaşı dedi ki başbakan talimat verdi istifa edecekse Erdoğan etsin dedi. Açıkça yolsuzlukların kimden kaynaklandığını açıkladı. Biz yolsuzluk dedik o her seferinde paralel devlet dedi. Bugün de demiş ki, bizim yanıtlamayacağımız hiçbir soru yok demiş. her soruya cevap veririz. Ağzına sağlık. 

ERDOĞAN'A 11 SORU

Şimdi soruyorum hadi cevapla.

1. Eğer ahlaklı bir adamsan, adam gibi adamsan, kul hakkı yemediğini iddia ediyorsan cevap ver... Bir bakana 700 bin liralık saati paralel devlet mi verdi? 

2. Ayakkabı kutusundaki 4 buçuk milyon doları paralel devlet mi koydu?

3. Bakanların çocuklarının yatak odalarına kasaları paralel devlet mi koydu_?

4. O kasaların içindeki milyon dolar avro ve liraları paralel devlet mi yerleştirdi?

5. yatak odalarındaki para sayma makinelerini paralel devlet mi yerleştirdi?

6. Ailece Zarrab'ın uçağına binip umreye sizi paralel devlet mi götürdü?

7. Dört bakan adı yolsuzluğa bulaşınca istifa etti. O bakanları paralel devlet mi istifa ettirdi. 

8. Benim lehime deklarasyon imzalayın demişti Erdoğan. Bu deklarasyonu paralel devlet mi istedi?

9. Kenidne özel medya oluşturmak i,çin havuz oluşturdun. 100er milyon dolardan. 630 milyon dolarlık havuz... Bu havuzu paralel devlet mi oluşturdu. 

10. Oğlun Bilal Erdoğan Türgev diye bir vakıf kurdu. Devletten ihale alanlar rüşveti oraya ödediler. O vakfı senin oğluna Paralel devlet mi kurdurdu. 

11. İki villaya vali satmayı sana paralel devlet mi istedi. 

Diyorsun ki her soruya cevap var. Madem her soruya cevap var, bu soruları cevapla hadi. Nasıl cevaplayacak... Hırsızlık desen var, yolsuzluk desen var.. Herşey var... Bir tek olmayan şey var, ar damarı yok... 

Halkına ihanet eden siyasetçi olmaz, adam olmaz. yalan söyleyenden adam olmaz, yalan söyleyenden başbakan olmaz. 

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim