• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 4 °C

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a Allah doğruyu söyletti

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a Allah doğruyu söyletti
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Samsun'da konuştu... Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın Eskişehir konuşmasındaki gafına atıfta bulunarak "Allah söyletti" yorumu yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları

Bugün Eskişehir'de konuşmuş... Evlatlarıma helal lokma yedirmediğim halde haramdan bahsedecek kalitede değilsin bana diyor... Allah söyletmiş.. Doğru söylüyor... Allah büyüktür söyletir. Sen evlatlarına haram lokma yedirdin. Kendi ağzınla söyledin sen Eskişehir'de... Binlerce kişinin önünde söyledin... Allah büyüktür ve söyletir..

Hz. Muhammed'in güzel bir hadisi vardır. Haramla iman yalanla iman bir arada olmaz diye... Bu adamın yalanlarından bıktınız mı? Arada az önce dediğim gibi doğru söylüyor... Evlatlarına haram lokma yedirdim diyor... Daha önce bir doğru şey daha söylemişti. Hırsızlık babadan oğula geçer diye... Eyvallah bu da doğrudur... 

Siyaset zenginleşmek yeri değildir. Milletin cebi para görsün istiyorsan AKP'ye oy vermeyeceksin.... 17 Aralık Şebi Aruz gecesinde o sabah bu kişi oğlunu arıyor. Sabah 08.02'de.. Oğlum arama yapılıyor. Bilal oğlan yeni uyanmış babacığım tekrar eder misin diyor... Babası dikkatli ol diyor. Ne var evde diyor oğlum. Babacığım sen biliyorsun diyor. Bütün paraları sıfırlayacaksın diyor... Ama biliyor ki tek başına Bilal bunu yapamaz... Şimdi kardeşin Sümeyye'yi de göndereceğim. Abini de amcanı da çağır aile boyu paraları sıfırlayın diyor. Kendi sesinden söylüyor... 17 Aralık sabahleyin sekizi iki geçe... Geliyorum ertesi güne... Beş sefer telefon ediliyor. Arayı atlıyoruz. 18 Aralık sabah 10.58'de... Evladım ne yaptınız diyor... Baba büyük ölçüde hallettik diyor. Bir miktar para kaldı diyor. 30 milyon avro kaldı diyor... Şimdi AKP'ye oy veren değerli yurttaşlarımı bu sistemin dışında tutuyorum. Hükümet söz vermişti yolsuzluğu önleyeceğim dedi onlar da oy verdiler... Yoksulluğu önleyeceğim demişti yasakları önleyeceğim demişti bunlar da gittiler oy verdiler...

17 Aralık günü bir olay daha oldu... Gencecik bir çocuk TBMM önünde kendini yaktı. Açım diye bağırdı. 10 gün sonra vefat etti. Kimse görmedi duymadı. O bizim çocuğumuzdu. Şimdi AKP'ye oyveren saygı değer yurttaşlarıma sesleniyorum. Dünyanın hangi ülkesinde devletinde bir Başbakanın oğlunun evinde dağıtıldıktan sonra 30 milyon avro para kalır. Türkiye'nin vicdanına sesleniyorum. Türkiye böyle bir rezaleti asla görmedi. Dağıtılan para 1 milyar avroydu... 

Bu ülkede bankalar var. Bu para rüşvet yolsuzluk hırsızlık parası değilse neden evde saklıyorsun. Götür bankaya yatır. Yatıramıyor evde tutuyor. Bakınız bu söylediğim bir kişinin hikayesidir. Adı Recep Tayyip Erdoğan. Dünyanın her tarafında adı hırsıza çıkmış bir adam. Halkına yalan söyleyen adamdan hayır gelmez. 

Bir kamu bankasının genel müdürü... Evinde ayakkabı kutusu var... Kutuda dört buçuk milyon dolar saklıyor. Ortaya çıkınca hemen yalan uydurdular. İmam hatip okulu yapacaktık diye. Anlaşıldı ki öyle bişey yok. Bosna'daki üniversiteye gönderecektik dediler. Bosna'daki üniversite bizim haram parayla ilgimiz olmaz. Gönderecekseniz banka havalesiyle gönderebilirsiniz dediler. Adamların her tarafı yalan.

Bir de bakanları anlatacağım. Bir hükümet düşünün ki devleti soyuyor. Erdoğan rabia işareti yapıyordu değil mi? Bunun anlamı dört bakan bir Başçalandır... Bakın şimdi devletin savcısının hazırladığı fezlekeden okuyorum. Ekonomi bakanı Zafer Çağlayan 28 defada toplam 52 milyon dolar rüşvet almış. Bu devletin savcısının fezlekesindeki rakam. 

Bunun içine 700 bin liralık eski parayla 700 milyarlık kol saati dahil değil. 

Şimdi AKP'ye oy veren saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyorum. Sizi asla bu olaylarla ilişkilendirmiyorum. Siz demokrasi için oy kullandınız. Sizi kandırdılar sattılar. Bundan sonra istirhamım sandığa giderken vicdanınızın sesini dinleyin... 

İkinci bakan emniyet kendisine bağlı. Muammer Güler... 10 Defada toplam 10 milyon dolar para götürmüş. Bu da sabah oğlunu arıyor. Evladım ne var diyor. Babacığım sen bilyorsun diyor. Kaç lira var evladım diyor. Bir kaç kuruş var diyor. Bir trilyon civarında para var diyor. Şimdi AKP'ye oy veren saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyrum. Bir içişleri bakanının oğlunun evinde bu kadar para çıkarsa siz hala gidip oyunuzu AKP'ye verecek misiniz? Hepimizin düşünmeye ihtiyacı var. Hepimizin temiz siyasete ihtiyacı var.. 

Bir bakan daha... Adı Egemen Bağış... AB'den sorumlu sözde orada eğitim görmüş. Üç seferde toplam bir buçuk milyon götürmüş... Neden bu kadar az... Rıza Sarraf diyor ki çikolata kutusunda 500 er bin dolardan üç sefer götürmüşler.. 

Sandığa gideceğiz. Bu hikayeyi bitireceksiniz. Siz Türkiye Cumhuryeti devletini soyan bir hükümetle karşı karşıyasınız. Esnaf hayatından memnun değil. Esnaf kardeşim senin emekli aylığından yüzde 15 sosyal güvenlik primi kesiliyor. Ben sana söz veriyorum CHP iktidarında senin aylığından bir kuruş bile kesilmeyecektir. Söz veriyorum sana... Çiftçi alın terinin karşılığını alamıyor. Mazotu 5 liradan alıyorsun.. Sana sözüm mazotun litresini bir buçuk lira yapacağım. Ben bunu söylediğimde efendim parayı nerden bulacaksın diyorlardı. 17 Aralık operasyonunun maliyeti 85 milyar avrodur. 247 katrilyonliradır. Size sözüm CHP iktidarında bunların burunlarından fitil fitil getirip o paranın tamamını alacağım. Bu ülkenin çiftçisine emeklisini esnafına vereceğim. 

CHP gelirse gelir desteğini kesecekmiş... Engelli yardımını kesecekmiş. Niye keselim... Tam tersine daha fazla para vereceğiz çünkü hortumları keseceğiz. 

Kadınlar başımızı tacı. Düne kadar kılık kıyafet üzerinden siyaset yapılıyordu. İster b açık ister kapalı olsun bütün kadınların başımın üstünde yeri var. Onu bitirdik. Yok öyle bri ayırım. Her evde huzur olsun isterim ben. 

Kadın erkek eşitliği olsun ben bunu isterim. İlk kez CHP tarihinde 46 tane kadın başkan adayımız var. Önümüzdeki seçimlerde daha fazlasını göreceksiniz. Kadın temizlik demektir. Bir yerde bir kirlilik varsa kadınlar orayı temizler. Şimdi kadınlardan isteğim siyasetteki kirliliği de temizleyin. Her kuruşun hesabını verelim... 

Onlar diyor ki CHP gelirse belediyeleri alırsa yardımlar kesilecekmiş. Niye keselim? Herkese yardımı daha fazla yapacağız. Çünkü biz yolsuzluk hırsızlık yapmayacağız. Kul hakkı yemeyeceğiz. Her kuruşun hesabını millete vereceğiz. 

Diyorlar ki! Bu CHP yerel yönetimde ne yaptı. Türkiye'ye ilk kez metroyu CHP getirdi... Kentsel dönüşümü yerinde yapan. Ev sahiplerinin davul zurnayla kendi evlerini yıktıkları ve aynı yerde ev sahibi olmalarını sağlayan parti CHP'dir. Biz adamların evini yıkıp onları varoşa göndermiyoruz. İlk kez tercihli yol uygulamasını getiren parti CHP'dir. Tansaş mağazalarını ucuz mal satan mağazaları açan parti CHP'dir. Halk ekmek fabrikalarını kuran belediyeler CHP'li belediyelerdir. İlköğretimde çocuklara her sabah bedava süt veren belediyeler CHP'li belediyelerdir. Şehri güzelleştirmek için italyadan almanyadan ağaç çiçek getiren değil kendi köylüsünden ağaç ve çiçek alan belediyeler CHP'li belediyelerdir. 

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim