• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 24 °C

Genç MÜSİAD, 5. Ugik’e Hazırlanıyor

Genç MÜSİAD, 5. Ugik’e Hazırlanıyor
Genç MÜSİAD, 5. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi'nde, dünya genelinde artan adaletsizliğe dikkat çekerek, adil bir girişimin gerekliliğini anlatacak.

Genç MÜSİAD, 5. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi'nde, dünya genelinde artan adaletsizliğe dikkat çekerek, adil bir girişimin gerekliliğini anlatacak.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD, 5.Uluslararası Genç İşadamları Kongresi'ne hazırlanıyor. Bu yıl beşincisi 18 - 19 Aralık 2015 tarihlerinde Yeşilköy Wow Hotel'de yapılacak. Kongreye, yurt içinden 2 bin 750 kişi, yurtdışından ise bin 250 kişi katılacak.

'DÜNYA GENELİNDE ARTAN ADALETSİZLİĞE DEĞİNİLECEK'

Konuyla ilgili açıklama yapan GENÇ MÜSİAD Erzurum Başkanı Emrah Öztürk, 5. UGİK kapsamında ilk gün, "Adil Dünya Girişimi" temasına uygun özel seçilmiş başlıklarda paneller işleneceğini açıkladı.

Panellerin alanında uzman kişiler tarafından gerçekleşeceğini belirten Öztürk, yaptığı açıklama da şu ifadeleri kullandı: "Kongrede 6 farklı oturum gerçekleştirilecek ve bu oturumlarda dünya genelinde hemen her konuda artan adaletsizliğe değinilerek adil bir girişimin gerekliliği vurgulanacak. Özel başlıklara paralel şekilde gerçekleştirilecek olan workshoplar ile paneller desteklenecek.

'LİSELİ GİRİŞİMCİLERE PROJE YARIŞMASI DÜZENLENECEK'

Yeni projelere ve düşüncelere her zaman değer veren Genç MÜSİAD, yatırım yapılabilir, devam ettirilebilir fikirleri yatırımcıları ile buluşturmak amacıyla 5. UGİK kapsamında 50.000 TL bütçeye sahip bir girişim proje yarışması düzenleyecek. Liseli girişimcilere yönelik yapılacak olan bu proje yarışması, Türkiye genelindeki tüm liselerin katılımına açık olacak ve 100 proje sahibi genç girişimci bu etkinlikle fikirlerini hayata geçirme şansı yakalayacak.

GENÇ MÜSİAD HAKKINDA

Günden güne büyüyen Genç MÜSİAD kısa sürede uluslararası arenada adından söz ettiren güçlü bir STK haline gelmiştir. Geçtiğimiz kongreden sonra da başarılı serüvenine devam eden Genç MÜSİAD 8 farklı ülkeden Genç İşadamı Dernekleri ile imzalamış olduğu Memorandum of Understanding (MoU) anlaşmalarına yenilerini eklemiş ve 13 adet MoU anlaşması daha imzalamıştır. Genç MÜSİAD 13 MoU anlaşmasına ve hâlihazırda iletişim ağına yeni kattığı yurtdışında bulunan 79 adet STK ile artık daha güçlü bir iletişime sahiptir. Yalnızca geçtiğimiz 2 yıl içerisinde yurtdışında 14 yeni şube açmayı başarmıştır ve 3 adet yeni temsilci ile de çalışmalarına hızla devam etmektedir. Bu şubeler ve temsilciler aracılığı ile gerçekleştirilen görüşmeler sayesinde 2 yıl içerisinde 5 adet Avrupa Genel İdare Toplantısı (AGİT) düzenlenmiştir ve birçok Avrupa ülkesinden katılımın olduğu bu toplantılarda birçok STK ile iletişim sağlanmıştır. İletişim kurduğumuz ve zirveye katılacak olan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte "Adil Dünya Girişimi Ortak Protokolü" imzalanacak; tüm Dünyadaki STK'larla birlikte Adil Dünya Girişimi için farkındalık oluşturacak çalışmalar yürütülecektir. Ayrıca geçtiğimiz 2 yıl süresince Genç MÜSİAD olarak 8 adet toplu yurtdışı ziyaretinde bulunulmuştur. Bugüne kadar yaptığı onlarca yurtdışı ziyaretlerine, şubelerine, temsilciliklerine, anlaşmalarına yenilerini ekleyen Genç MÜSİAD başarılı serüvenini sürdürmektedir.

UGİK'İN TARİHİ HAKKINDA

MÜSİAD Gençlik Kurulu, 2008 yılında gerçekleştirmiş olduğu birçok eğitim seminerleri sonrasında, bu seminerleri bir kongreye taşımak amacıyla yola çıkmıştır. Türkiye'deki genç girişimcilerin ve işadamlarının adresinin Genç MÜSİAD olması gerektiği hedefini gözeterek, Türkiye'de bir ilki başarmış; 1. ULUSAL GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'ni gerçekleştirmiştir. 1. ULUSAL GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'nin ardından hedefini yükselten ve daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen MÜSİAD Gençlik Kurulu, 2. kez düzenleyeceği işadamları kongresini uluslararası bir boyuta taşıma kararı alarak, 2. ULUSLARARASI GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'ni düzenlemiştir. Kongreye, Afrika ve Amerika kıtası dâhil olmak üzere 70 ülkeden 500'ü aşkın genç girişimcinin yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından 1200'ü aşkın genç girişimci katılım sağlamıştır. Genç işadamlarının Türkiye'de yaptığı en büyük organizasyonlardan biri olan 2. ULUSLARARASI GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'nde; girişimcilik örneklerinin sergilenerek, çalıştaylar ile yurtiçi ve yurtdışından gelen genç işadamları arasında ikili iş görüşmelerine de yer verilmiştir. 2011 Aralık ayında "Değişim Gelecektir" ana teması çerçevesinde 3. ULUSLARARASI GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'ni yurtdışından 750, yurtiçinden 1500'ü aşkın işadamının katılımı ile gerçekleştiren Genç MÜSİAD ekibi; Kongre kapsamında fuar alanında onlarca yerli ve yabancı firma standlarını açarak kendilerini tanıtma fırsatı bulmuşlar ve sağlanan ikili görüşmeler yeni iş fırsatlarının oluşmasına katkı sağlamıştır. 2013 Aralık ayında "Türkiye'nin En Büyük Buluşması" olarak tanımladığımız 4. ULUSLARARASI GENÇ İŞADAMLARI KONGRESİ ise yurtdışından 1000, yurtiçinden 2500'ü aşkın katılımcıyla buluşmuştur. Çalıştaylar ve işadamları ile girişimcileri buluşturan bire bir görüşmeler, fuar ve ayrıca bir Proje Yarışması düzenlenmiştir. Her yıl artan katılımcı sayısıyla, kalitesiyle ve başarılarıyla UGİK serüvenine ve gelişimine devam etmektedir. Bu yıl ise 18 Aralık - 19 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 5. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi yurtdışından 1250'i yurt içinden ise 2750'i aşkın katılımcıya ev sahipliği yapacak bir organizasyon olacaktır. Kongrede 6 farklı oturum gerçekleştirilecek ve bu oturumlarda dünya genelinde hemen her konuda artan adaletsizliğe değinilerek adil bir girişimin gerekliliği vurgulanacak."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim