• BIST 117.110
  • Altın 171,107
  • Dolar 3,9621
  • Euro 4,8908
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 15 °C

Feyzioğlu yine sert çıktı!

Feyzioğlu yine sert çıktı!
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, terör örgütüyle barış müzakeresi yapılırken hayatını terör örgütüyle mücadeleye adamış komutan ve subayların zindanlarda tutulduğunu söyledi.Feyzioğlu, "Bu tablodan toplumsal barış çıkmaz" dedi.

Feyzioğlu "Türk Orduları Genelkurmay Başkanı, terör örgütünün ikinci adamının gizli tanıklık yaptığı davada suçlu bulunuyorsa bu tablodan toplumsal barış çıkmaz" diye konuştu.


Feyzioğlu, her yurttaşın Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ı gözünün içine bakarak eleştirmesinin hak olarak görüldüğü bir demokrasi istediklerini söyledi.

Feyzioğlu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
 
Feyzioğlu ziyarette yaptığı açıklamada, İzmir’in Türkiye’nin tüm hassasiyetleri ve güzelliklerini barındırıdığını söyledi. İzmiri ve İzmirliyi kucaklamayanın Türkiye’yi kucaklamayacağını düşündüğünü belirten Feyzioğlu, “İzmir’i dışlayanın da da Türkiye’yi dışlamış olacağını biliyoruz" dedi.

Feyzioğlu, “Hayalimiz Türkiye’de yaşayan herkesin hangi siyasi düşünceden olursa olsun, hangi siyasi partiye oy verirse versin, isterse de oy vermesin Alevi, Sünni olsun Laz, Çerkez veya Kürt olsun isterse de hangi aidiyetten olduğunu bilmesin ve önem vermesin, herkesin eşit yurttaş olarak kabul gördüğü bir Türkiye’dir. Devlet karşısında siyasi düşüncesi ve inancına göre, mezhep ve ırkına göre farklı muamele görmediği Türkiye’yi gelin birlikte inşa edelim. Nerenin ibadethane olduğuna ya da insanların ne zaman ahlaklı sayılacaklarına devletin karar vermediği, siyasi iktidarın insanların evlerinin içine girmeye hak görmediği bir ülkeyi, kısacası demokrasiyi gelin birlikte inşaa edelim" şeklinde konuştu.

Mahkemelerde yazan "Adalet mülkün temelidir" cümlesi, “Adalet ülkenin temeli" diye okunmalıysa o adaletin gerçeleştirilmesinde TBB olarak yargının eşit kurucu unsurları olarak millet adına söz sahibi olduklarını dile getiren Feyzioğlu, “Memur, işçi ve emeklinin insanca yaşamasını istiyoruz. Refahın hakça dağıtılmasını istiyoruz. Ülkenin aydınları, insanları konuştukları için endişe duymak istemiyoruz. Bu ülkede emin olunuz her yurttaş eşit yurttaş olarak gerekirse Cumhurbaşkanı gerekirse Başbakan’ın gözünün içine baka baka onları eleştirilebilmesini, bir hak olarak görmek ve yaşamak istiyoruz. Sanıyorum demokrasinin gökyüzünden yeryüzüne indirilmiş tarifi en sıradan insanın kendisini idare eden, hükümet eden devleti temsil edenlerin karşısında rahatlıkla hiçbir kaygıya kapılmaksızın ve bırakınız bir tahribata uğramayı azarlanmaksızın saygı sınırları çerçevesinde düşüncesin söyleyebilmesidir" dedi.

Demokrasinin iktidar, muhalefet ve demokratik kitle örgütleriyle birlikte kurulması gerektiğini belirten Feyzioğlu çatışma, kavga dilinin artık bırakılması gerektiğini söyledi.

Feyzioğlu “Siyasi iktidar çatışmacı bir lisan kullanıyor. Bunun karşılığı daha çatışmacı bir lisan değil. Türkiye gerçek anlamda kucaklayan, sarıp sarmayan, ayrıklıkları değil ortaklıkları biraraya getiren, zenginleştiren bir dili inşa etmemiz ve kullanmamız gerekir" dedi.

"Bu tablodan barış çıkmaz"

Metin Feyzioğlu, Türkiye’de herkesin kanın durmasını ve toplumsal barışın sağlanmasını istediğini, üzerlerine düşen görevin Ankara, İstanbul ve İzmir’de insan hakları ihlal edildiğinde nasıl ayağa kalkılıyorsa Şırnak ve Cizre’de de insan hakları için ayağa kalkmak olduğuna söyledi.

Herkesin barış istediğini ancak önemli bir hatırlatma yapmayı uygun gördügünü belirten Feyzioğlu “Terör örgütüyle barışın müzakeresini yapanlar, hayatını terör örgütüyle mücadele adamış, yaşamını feda etmeyi şerefli bir görev saymış komutanlar ve subaylarımızı sahte verilerle, sahteliği dünyada ispatlanmış delillerle zindanlarda tutmaya devam ediyorlar. Türk Orduları Genel Kurmay Başkanı, terör örgütünün ikinci adamının gizli tanıklık yaptığı davada suçlu bulunuyorsa bu tablodan toplumsal barış çıkmaz. Bu tablo vicdanları kanatıyor. Çünkü bu tabloda kusura bakmayın İzmirli eşit yurttaş değil İzmirlinin hassasiyetleri bu tabloda yokö dedi.

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim