• BIST 116.362
  • Altın 171,568
  • Dolar 3,9606
  • Euro 4,8865
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 21 °C

Fethullah Gülen'den faili meçhul cevabı!

Fethullah Gülen'den faili meçhul cevabı!
Fethullah Gülen'in avukatından açıklama: Faili meçhuller, Camia'ya yıkılmak isteniyor.

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, “Müvekkilim Fethullah Gülen’e yönelik karalama kampanyası, devletin tüm imkânları seferber edilerek sürdürülmektedir. Maalesef ülkenin geldiği antidemokratik anlayışın bir yansıması olarak hukuksuz bu süreç cadı avı mantığı ile yürütülmekte, evrensel hukuk kuralları hiçe sayılarak vatandaşa tuzak kurmaya kadar götürmekten de çekinilmemektedir.” dedi.
 
Nurullah Albayrak’ın, devam etmekte olan karalama kampanyalarıyla ilgili yazılı açıklaması özetle şöyle:
 
DEVLET, VATANDAŞINA TUZAK KURMAZ
 
Müvekkilim Fethullah Gülen’e yönelik karalama kampanyası, devletin tüm imkânları seferber edilerek sürdürülmektedir. Maalesef ülkenin geldiği antidemokratik anlayışın bir yansıması olarak hukuksuz bu süreç cadı avı mantığı ile yürütülmekte, evrensel hukuk kuralları hiçe sayılarak vatandaşa tuzak kurmaya kadar götürmekten de çekinilmemektedir. Müvekkilim Fethullah Gülen, toplumun karşısına çıktığı ilk günden itibaren insanlara şiddetten, haksızlıklardan, adaletsiz uygulamalardan uzak durmayı ve iyi bir mümin olmanın yollarını her aşamada tavsiye etmiştir. Geçen yıla kadar topluma sunduğu katkıları gerekçesiyle Nobel’e aday gösterilmesi gerektiği konuşulurken, şimdi gelinen noktadaki seviyesiz itham ve suçlamalar ne Türkiye’de ne de dünya da kesinlikle itibar görmeyecektir.


İNSAFSIZLIĞIN ÇOK ÖTESİNDE İFTİRALAR
 
Son günlerde karanlık dönemlerin ürünü olan faili meçhul cinayetler bile müvekkilimle irtibatlandırılmaya çalışılarak, ehli vicdan ve ehli insaf insanların bile bu kadar da olmaz diyeceği iddialar dile getirilmektedir. Bu iddialar akıl, vicdan, insaf ve iz’anla telif edilemeyecek olmasının çok ötesinde geçmiştir. Müvekkilim, iddia edilenin aksine hayatının hiçbir döneminde en ufak bir şiddet içerisinde olmamıştır. Hayatı boyunca sadece ulusal çapta değil, bütün insanlık dünyasına kardeşlik, barış, uzlaşma ve hoşgörü gibi olumlu temalar etrafında bir araya gelme hususunda dinî ve ahlakî görüşler ve öğütler sunmaya çalışmıştır. Şunu açık olarak ifade edelim ki, faili meçhul cinayetler kim ya da kimler tarafından işlenmişse  yargı önünde hesapları sorulmalıdır.
 
DEVLETİ SEN YÖNET, SUÇU BAŞKALARINA YÜKLE
 
Toplumsal adaleti ve kamu düzenini sağlama sorumluluğunda olan yetkililer, mesnetsiz iddialarla Hakkâri’de yol kenarına bomba bıraktığı iddia edilen polislerle müvekkilimi irtibatlandıracak şekilde yalanlar uydurabilmektedir. Bu iddialar insafsızca ve hukuksuzca atılan iftiradan başka bir şey değildir. Bu açıklamalardan anlaşılmaktadır ki, amaç faili meçhul cinayetlerin engellenmesi ya da faillerinin bulunması değil, faili meçhul cinayetlerin ve kamu düzeninin bozulmasına neden olan olayların Camia mensuplarına yıkılmak istenmesidir.
 
ÖRGÜT İDDİASI, SUÇ UYDURMA GİRİŞİMİNDEN İBARETTİR
 
Bazı gazetelerde ‘paralel yapı’ olarak tanımlanan bir örgüt olduğu ve müvekkilim tarafından bizzat yönetildiği, her kademesine hakim olmaya özen gösterdiği, katı bir hiyerarşik yapı içerisinde olunduğu’ şeklinde iddialar yer almaktadır. Bu iddialar suç uydurma amacına matuf değerlendirmelerden ibarettir. Müvekkilim hiç kimseye emir ve talimat vermemiştir. Katı bir hiyerarşik yapı mahiyetinde bir oluşum kurmamıştır.
 
TÜRK ÖĞRETMENLER GERÇEK VATANSEVERDİR
 
Yurtdışına Türkiye aleyhine bilgi aktarıldığı yalanı hiçbir mesnedi olmayan ve sürekli tekrarlanarak gerçekleri gizlemekten başka bir anlamı olmayan söylemden ibarettir. Jurnallemekten kastedilen hükümetin antidemokratik uygulamaları ise bu durum zaten bütün dünyanın gözleri önünde gerçekleşmekte olup, bunun için herhangi bir kişi tarafından bir şey söylenmesine ihtiyaç yoktur. Tereddütsüz olarak bilinmelidir ki, müvekkilim ya da Camia’yı sevenlerden hiçbiri Türkiye aleyhine en ufak bir faaliyette bulunmamıştır ve bulunması da söz konusu değildir. Tam aksine Türkiye’nin yıllardır gönüllü tanıtım elçiliği görevini yerine getirmiştir.
 
‘İN’ SÖYLEMİ HUKUKSUZLUĞUN ÖTESİNDEDİR
 
Müvekkilim ve onu sevenler, medeni insanlardır ve ortalama dünya vatandaşları nerede ve nasıl yaşıyorlarsa onlar da benzer yerlerde ikamet etmektedirler. Camia’yı sevenlerin hiçbirinde değil ‘in’lerde yaşamak, ‘in’ merakı dahi olmamıştır. Kamuoyu tarafından bilinmelidir ki, hukuk kuralları hiçe sayılarak yapılan yayınlar ve suçlamalar adil bir suç soruşturması yapılması için değil, ne yazık ki siyasi beklentilerin karşılanması için yapılmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi hukuk, vicdan ve ahlak ilkeleri hiçe sayılarak dile getirilen bu tür iftiraların failleri hakkında yasal başvurular yapılacaktır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim