• BIST 95.093
  • Altın 192,848
  • Dolar 4,7367
  • Euro 5,4882
  • İstanbul 31 °C
  • Ankara 25 °C

'Ey hoca ey hoca eğer yanlışın yoksa!'

'Ey hoca ey hoca eğer yanlışın yoksa!'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Burdur'da halka hitap etti. Erdoğan paralel yapı adını verdiği cemaate sert sözlerle yüklendi. Hakkındaki yoğun bakım iddialarına da cevap verdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

İstiklal şairimiz M.AKif Ersoy'un şehrine Burdur'da hayır dualarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Rabbim kardeşliğimizi yol arkadaşlığımızı inşallah daim eylesin. Şırnak Hudut Karakolu'nda şehit olan Burdurlu Piyade Er Sezer Çelik'i rahmetle anıyorum.

Sizlerle bugün belki de cumhuriyet tarihimizin en önemli meydan mitinglerinden birini yapıyoruz. En hayati seçimlerden birine gidiyoruz. Türkiye'nin rotasının çizileceği son derece kritik bir seçime giriyoruz. 30 Mart'ta sadece belediye başkanlarını meclis üyelerini muhtarları seçmeyeceğiz 30 Mart'ta 77 milyon hep birlikte ülkemiz için milletimiz için Türkiyemiz için bir tercihte bulunacağız. Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapacağız. Eski Türkiye demek yeniden koalisyon dönemi demektir. Eski Türkiye demek yeniden kriz kaos demektir. Yeniden gerilim bunalım demektir. Eski Türkiye demek yolsuzluk ve yeniden yasaklara dönüş demektir. İçine kapanmış iddiaları olmayan hedefleri olmayan projeleri olmayan dünyada esamesi okunmayan bir Türkiye demektir. 10 yıl öncesine dönelim. Şimdi nasıl bir Türkiye var. O zaman nasıldı? 

YENİ TÜRKİYE İLE KARŞINIZDAYIZ

Şimdi yeni Türkiye ile sizin karşınızdayız. Yeni Türkiye demek büyük Türkiye demektir. Yeni Türkiye istikrar ve güven demektir. Biz göreve geldiğimzide Türkiye'nin geliri 230 milyar dolardı şimdi 800 milyar dolar. 79 senede 230 milyar dolar, 11 senede 800 milyar dolara çıkan bir Türkiye. 

Kardeşlerim başımızı iki elimizin arasına alalım. 36 milyar dolar ihracatı olan bir Türkiye'den 152 milyar dolar ihracatı olan bir Türkiye'ye... Ah benim Burdurlu kardeşlerim. Size daha farklı bir örnek vereceğim. Türkiye'nin dış borcu neydi biliyor musunuz? Biz geldiğimizde 100 liranın 73 lirası dış borçtu. Şimdi 100 liranın 35 lirası borç. Nereden nereye...

PARALEL YAPI VİRÜSÜ BİZİ BÖLMEK İSTİYOR

Adalet denilen bir şey yoktu. Yeni Türkiye adaletin tecelli ettiği bir Türkiye olacak. Kalkınma olacak ilerleme olacak. Büyüme hamdolsun ekonomik krizlere rağmen. OECD raporlarına göre Türkiye ilk 5 içinde büyümede. Yeni Türkiye birlik demek. İşte buyurun. Beraberlik kardeşlik demek. İşte bizim bu birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi kıskananlar var. Adı paralel yapı olan virüs bizim birliğimizi bölmek için ortaya çıktı.

Ama başaramayacaklar. Sizin bu birliğiniz bu beraberliğiniz bu kardeşliğiniz yeniden Büyük Türkiye anlayışınız buna fırsat vermeyecek. Yeni Türkiye 2023 hedefleri demek. Dünyada itibarı olan gücü olan sözü olan Türkiye demek. 

(Alanda biri fenalaşınca) Arkadaşlar hemen oraya bir sedye alalım. 

ONLAR MONTAJCI MONTAJCI

İşte 30 Mart'ta çok net bir biçimde bir tercihte bulunacağız. Gençler. Hanım kardeşlerim. Beyefendiler. Ne diyeceğiz 30 martta. Ya eski Türkiye diyeceğiz ya da Yeni Türkiye diyeceğiz. O yüzden durmak yok yola devam. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Durmaksızın biz yaptıklarımızı anlatacağız. Onlar iftira dedikodu üretecekler. Onlar montajcı montajcı. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış ama onların ki yatsıya kadar bile sürmedi. Geldi bir saba rüzgarı aldı götürdü söndü...

Eski Türkiye'nin aktörleri yeniden işbaşında. Yeni tahrik provokasyon ve darbe girişmlerin mücadelesi içindeler. Eski Türkiye'de işi tıkır tıkır yürüyenler milletin alın terine emeğine ekmeğine musallat olanlar bugünlerde Türkiye'yi bir kez daha paçasından tutuyor ve aşağı çekmeye geçmişe götürmeye çalışıyor. 

SİZE TARİHİ BİR BELGE GÖSTERECEĞİM

Ben size burada tarihi bir belge göstereceğim. CHP'nin genel müdürünün sahte montaj belgelerine benzemez bu belge. Sizlerin sizlerle birlikte bizi izleyen milletimin dikkatine sunuyorum. Eskişehir Örfi idare kumandanlığının tebliği bu. 27 Mayıs 1960 müdahalesinin hemen sonrasında Eskişehir'de halka dağıtılıyor. Eskişehir örfi idare yani sıkıyönetim kumandanlığı tebliği. Ankara'daki bütün hükümet erkanı ve demokrat parti başkanları yabancı memlekete kaçarken yakalanmışlardır. Beraberlerinde 12 uçak dolusu altın mücevherat ve parayı kaçırmakta iken yakalandılar. Düşünebiliyor musunuz... 12 uçak dolusu altın mücevheratı kaçırırken yakalanmışlar. Adnan Menderes ve Celal Bayar askeri kumandanlık tarafından tevkif edilmiştir. Eskişehir'de matbaası olan herkes bu havadisi yani bu haberleri basıp yayınlamalıdır. Vatanseverliğinize hitap ediyoruz. Bitmedi demokrat parti il ilçe ve bucak başkanlarının kaçmalarına mahal vermeden tevkif edilmelerini ve askeri kuvvetler gelinceye kadar salınmamalarını rica ederim. Tuğgeneral Bedii Kireçtepe...

BU MİLLET HİÇBİR ZAMAN CHP'Yİ İKTİDAR YAPMADI

Ahhh sevgili kardeşlerim ah... Bu ülke hangi badirelerden geçti. BU CHP bu ülkede ne menem işler çevirdi. Hep bunlardan istifade ederek Türkiye'de iktidar olmaya çalıştılar. BU millet hiçbir zaman bu CHP'yi iktidar yapmadı. Zaten 1950'ye kadar da yine bunlar tek partiyle iktidar oldular. Bunlar dayatmacı iktidardılar. Şimdi soruyorum gelip de şu güzel burdurumuzun yerel yönetimini bunlara teslim edecek misiniz? Soruyorum! Bunlara teslim edecek misiniz? Gümbür gümbür 10 yıldır burayı yöneten Sabahattin Kardeşim bizlerle gayet düzenli bir şekilde Burdurumuza en güzel hizmeti verdi. İnşallah bundan sonra da vermeye devam edecek. Çünkü bizde icraat var. 

SANDIKTAN GÜMBÜR GÜMBÜR ÇIKACAĞIZ

Televizyonlarda bazı yaptıklarımıza yönelik ilanları izliyorsunuzdur. İnşallah Burdurumuzda da neler yapıldığınız görmüşsünüzdür. 10 yılda 3 buçuk katrilyon yatırım yaptık Burdur'a... Sevgili Burdurlular... Eğer ben bugün Bucak'a gelmeye kalkarsam UŞak'ı ne yapacağız. Uşak'ta mitingim var. Sürekli olarak Bucak'ın sahlepiyle besleniyorum. Misafirlerime ikram ediyorum. Dünyaya Bucak'ın sahlepini tanıttım tanıtıyorum. İnşallah seçim sonrası söz geleceğim. Tamamm... Bucak'ta sakın bir yanlışa mahal vermeyin. Sandıktan gümbür gümbür çıkacağız. 

MENDERES'E ATILAN İFTİRALAR BİZE DE ATILIYOR

27 Mayıs'ın öncesinde ve sonrasında ne yapıldıysa bugün de aynı senaryo uygulanmaya çalışılıyor. O gün hangi manşetler atıldıysa bugün de tıpatıp aynı manşetler atılıyor. O gün merhum Menderes ve arkadaşlarına hangi iftiralar atıldıysa bugün de montaj ses kayıtlarıyla aynı ifitralar atılıyor. O gün sokaklar nasıl hareketlendirildiyse vandalllık nasıl körüklendiyse bugün de aynısı yapılmak isteniyor. O gün CHP nasıl ülkeyi tahrik ettiyse aynı CHP bugün de tıpatıp aynı rolü oynuyor. Türkiye'!ye bir kez daha ağır bir bedel ödettirmek istiyorlar. Türkiye ekonomisini bir kez daha uçuruma sürüklemek ve yoksullaştırmak istiyorlar. Biz bunlara rağmen 230 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkardık. 

BU CHP HER ŞEYE KARŞI ÇIKTI

Cumhuriyet tarihinde yeni dönem de dahil bu ülkede 6 bin 100 km bölünmüş yol yapıldı biz 11 yılda 17 bin km bölünmüş yol yaptık. Bu bölünmüş yolları kullanıyorsunuz. Biraz sonra Burdur'un rakamlarını vereceğim. Bunlar hep karşı çıkarlar. Bu CHP Birinci köprüye karşı çıktı ikincisine karşı çıktı şimdi Yavuz Sultan Selim köprüsüne de karşı çıkıyor. Fakat isteseler de istemeseler de Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 250 metrelik kuleleri hamdolsun bitti. Şimdi artık asma bölümü geliyor. Bu köprüde dört gidiş var dört geliş var. Ortasından da tren geçiyor. Kardeşlerim yine bitmedi. Bakınız... 

BUNLARIN GENEL MÜDÜRÜ MÜFTERİ

Bir marmarayımız var. 153 yıllık hayaldi bu. Sultan Abdülmecid'in hayali. Ta o zaman çizmiş. Dedik ki ecdadın bu hayalini gerçek yapalım. Boğazın 62 metre derinliğinde Marmaray'ı yaptık. Geçenlerde iki gün sis vardı. O sis döneminde Marmaray öyle bir iş gördü ki günde 300 bin kişi taşıdı. Ya biz buyuz be! Biz buyuz! Japonya'ya gidiyorum ki Japonya Başbakanı açılışa da geldi sağolsun Singapura gidiyorum onlar Marmaray'ı anlatıyor. Malezyalılar Marmaray'ı anlatıyor. Büyük ülke büyük devlet olmak budur yahu... Lafla olur mu? Bu CHP'lilere sorun. Sizin birinci ikinci Yavuz Selim köprünüz var mı? Bir Marmaray'ınız var mı? Halicin üstüne köprü yaptık ya onun üstünden de metro geçiyor. İstanbul'un belediye başkan adayı çıkmış eski köprüden onu gösteriyor bu diyor İstanbul'un silüetini gösteriyor. SOrsanız silüet nedir anlamaz. Zanneder ki takım elbise. Anlamaz. Çünkü bunların hayatında eser yok. Bunlar da laf var. Çünkü Genel Müdür de müfteri. Nasıl? Bütün şu anda parlamentoda hukuksuz bir şekilde o montaj eserlerle rant elde etmeye çalışıyorlar. 

REZİL OLDU AMA YÜZÜ KIZARMADI

2011 öncesinde CHP'nin genel müdürü çıktı ÖSYM'de torpil yapıldı dedi. Belgeyi açıkladı. Kendisine bir sahte mail gelmiş. Bu sahte maili eline almış aslı astarı olmayan ciddiyeti olmayan dayanağı olmaya bir maille Türkiye'yi ayağa kaldırmak istedi. Sınava girecek çocukları tedirgin etti. Rezil oldu... ama yüzü kızarmadı. Kızarmaz çünkü mesleği bu. Özür de dilemedi. O günden sonra bu genel müdürün eline sahte belgeler tutuşturdular. Kayseri belediyemiz ile ilgili iddiayı mecliste açıkladı. Hemen kayseriden bunun sahte olduğunu belediye başkanım ve arkadaşlar belgelediler. CHP Genel Müdürünün bir kez daha tuzağa düştüğünü gördük. Mahkeme sonucunda Kayseri belediye başkanımız tazminat kazandı. Paralarla bol bol vatandaşlarla sucuk partisi yaptılar. Ben de kazandım ha. Bayağı para oluştu. Açıklayacağım biraz daha yürüsün. Acaba Kızılay meydanında mı vatandaşlarla sucuk partisi yapsak yoksa vakıflara mı bağışlasam karar veremedim. Mahkemelerden aldığımız rakamların boyutu bayağı yüksek. Bu iftiralarla ilgili de çok mahkemeler açılacak. Yasaların içinde bu bir defa ayağa kalkacak mecal bulamayacak. 

CHP'NİN HOCASI GENEL MÜDÜRÜN ELİNE MONTAJ VERİYOR

Şimdi de Okyanus ötesinden CHP'nin hocası genel müdürün eline montaj bir ses kaydı verdi. Önceki rezaletlerden ders almayan genel müdür. Şimdi de eline tutuşturulan bu montajla işi idare etmeye çalışıyor. Bu senaryoda ona hocası bu görevi verdi. Sen belge sallayacaksın dedi. Biz buradan montaj yapacağız sen gideceksin bizim montajlarımızı anlatacaksın dedi.

EY HOCA EY HOCA!

Ey Hoca Ey Hoca eğer bir yanlışın yoksa pensilvanyada durma senin vatanın Türkiye ise buyur vatanına gel. Siyaset de yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap. Bu ülkeyi karıştırma huzurumuz bozma. Ulusal güvenliğimizi tehdide yönelik bir çok provokatif eylemin içine girme. El ele kol kola Türkiye'yi kaosa sürüklemek istiyorlar. 

TÜRKÇE OLİMPİYATLARINDA ÖVÜYORDUM DOĞRU...

Sen Türkçe olimpiyatlarında hep övüyordun diyorlar. Doğru övüyordum. Ama o zaman bu tür şeylerini görmemiştik. Biz hep samimi davrandık. İyi niyetli davrandık. Ülkemize saldırı olduğunda aynı tavrı gösterebilir miyiz? Tarihte çok örnekleri var. Şimdi kendileri o çizgiden saptılar ülkeyi bölmeye gayret ediyorlar. Şimdi bizler de yasalar çerçevesinde elimizden ne geliyorsa onlara gereğini yapacağız. Bu işin hiç sağa sola gidecek yanı yok. Bu mücadele artık bir istiklal mücadelesidir. Bir milli mücadeledir. Onun için diyorum ki 30 Mart için bir olacağız... 

SELAM DİYE BİR ÖRGÜT UYDURMUŞLAR

Çok ciddi saldırı altındayız. bu saldırı sadece şahsıma yönelik değli. Benim aileme arkadaşlarıma yönelik değil sadece. Hükümete yönelik değildir. Bu saldırı altını çiziyorum Türkiye Cumhuriyetine istiklaline bağımsızlığına yapılıyor. Selam diye bir örgüt uydurmuşlar. Gazetelerde gördünüz değil mi? Tamamen hukuksuz biçimde 3 yıldan fazla Türkiye genelinde binlerce kişinin kendileri dışında telefonunu dinlemişler. Birbiriyle ilgisi olmayan. İrtibatı ve alakası olmayan binlerce kişinin. Siyasetçi sanatçı işadamı c.başkanı başbakan genelkurmay aklınıza ne gelirse hepsini dinlemişler. Şantaj... Vakti saati geldiğinde yayına sokup tehdit etmek. Düşünebiliyor musunuz.

ENERJİ BAKANINI NEDEN DİNLEDİNİZ?

Türkiye Cumhuriyeti Enerji Bakanını selam örgütü üyesi diye telefonunu dinliyorlar. Bu enerji bakanı bir çok ülkenin bakanlarıyla gizli görüşmeler yapıyor. Bu ülkenin enerji bakanı ülkenin istikbalini ilgilendiren konularda gizli görüşmeler yapar. Bir ülkenin enerji bakanı değişik firmalarla enerji anlaşmalarını pazarlıklarını gizli şekilde görüşür. Selam Örgütü Üyesidir diye enerji bakanını dinliyor kayıtları depoluyor büyük ihtimalle bunları servis ediyorlar. Bu ülkenin milletvekilleri üst düzey bürokratları hatta CHP başta olmak üzere bizi de dinlediler diyorlar. Peki sizi dinlediler de biz internet yasasını getirince neden karşı çıktınız. Neden dikildiniz karşısına? Çünkü hesap başka. 

SAVCIYA SORUYORUM HANGİ ÜLKE ADINA YAPTIN?

Açık açık savcıya soruyorum. Sen hangi ülke adına bu dinlemeleri yaptın. Polise soruyorum. Bu işi yapanları kastediyorum. O dinlemeleri ey Polis sen hangi ülke adına yaptın? Benim ülkemin en mahrem bilgileri başka ülkelerin adına çalışan casuslar tarafından dinleniyor ve servis ediliyor. Benim yanıma polis olarak gelen bizim yetiştirdiğimiz emniyet amiri komiseri benim ofisimin bakıyorsunuz en mahrem yerine böcek yerleştiriyor ve beni dinliyor. 

KLASÖRLER OLUŞUYOR SAYI ARTABİLİR

Sen hükümetsin kontrol et diyorlar. Casusluk denilen bir olay var. Adam yargıda poliste yapılanmış. Bu devletin resmi polisi. Ona güvenmeyeceksin buna güvenmeyeceksin. Gerekli müdahale yapılınca bağırıp çağırıyorsun. Şimdi yakaladık tespit ettik yargı sürecini başlattık. Bir kaçtı öbürü gitti geldi. Bunların sayısı artacak. Klasörler oluşmaya başladı. Cumhuriyet başsavcısı artabilir dedi. 

MAVİ MARMARA ŞEHİTLERİNİ DİNLEMİŞLER

3 Yıldan fazla bir süre Selam örgütü adı altında mavi Marmara şehitlerinin ailelerinin telefonları dinleniyor. Şu alçaklığa bakar mısınız? Şehitlerin ailelerini dinliyorlar... Niye dinlerler... Bunları dinlemenizi kim istedi? Ne adına dinlediniz. Neye hizmet etmek için dinlediniz. O paralel yapının mensubu olan tabandaki halis samimi çok insan var. Zekatını bunlara veriyor. Çocuk yetiştiriyorlar dinimizi öğretiyorlar diye inandılar bunlara. Ama onlar böyle çıkmadı. Geçenlerde büyük bir işadamı geldi. Çok önemli değerli bir dostuma demiş ki ben bütün zekatımı bunlara veriyorum diyor. Şimdi diyor benim zekatımın yerine gitmediğine inanıyorum yeniden ödemem gerekir mi? Ufak tefek paralar değil. Şu hale bakın. Hizmet içindeki kardeşlerime sesleniyorum. Bu paralel yapı gerçekten çok büyük bir ihanetin içine girmiş. Türkiye için değil başka ülkeler için uluslar arası bazı istihbarat örgütleri ve odaklar için çalışmış. Ortada çok büyük bir ihanet ajanlık ve casusluk faaliyeti var. Tabandaki kardeşlerimin bu ihaneti artık görmelerini rica ediyorum. Ülkeleri adına milletleri adına çocuklarımızın istiklali ve istikbali adına bu ihaneti sorgulamalarını rica ediyourm. 

EY MHP'Lİ KARDEŞLERİM

EY MHP'ye gönül vermşi kardeşlerim. Türkiye'ye yapılan bu apaçık saldırının karşısında artık Milliyetçi olduğunu kabul ettiğim kardeşlerime sesleniyorum. Siz de tavrınızı ortaya koymalısınız. MHP bu kirli komplonun aracı olmamalıdır. MHP Türkiye'nin istiklaline yönelik bu alçak girişimde paydaş olmamalıdır. Hiçbir siyasi parti susamaz özellikle MHP susamaz ihanete sessiz kalamaz. 

EY CHP'Lİ KARDEŞLERİM

CHP'nin şu andaki genel müdürü bir kaset ürünü genel müdürdür. Eski genel başkan bir kasetle gönderildi. Geçen gün çıkmış bana çağrı yapıyor. Çıksın açıklasın diyor. Ben neyi açıklayım ya. Anayasa tartışmaları olurken bu sosyal medyaya düştüğü anda Ulaştırma Bakanıma hemen talimat verip durduran ben oldum. Daha sana ne anlatayım. Sen bununla gittin ya. CHP'nin başından seni böyle indirdiler ya. Seni ziyarete gelen bu adam seni döndüğünde gazeteciler kendisine sorduğunda aday olmuyorum demesine rağmen 24 saat sonra genel başkan oldu. İşte bu kasetle oldu. Şantajla sonuç aldığını gören CHP genel müdürü şimdi de Türkiye'nin istiklalini kasetle esir almaya çalışıyor. CHP'mnin içinden sağduyulu sesler yükselmeye başladı. Kaset siyasetinin ne kadar aşağılık olduğunu seslendirmeye başladılar. 

CHP'Lİ KARDEŞLERİM OYNANAN OYUNU GÖRSÜN

CHP'li kardeşlerim oynanan oyunu görsün. CHP'nin neye hizmet ettiğini görsünler. Sizin hükümetiniz olarak bizler en başta sizler bu saldırıya darbe girişimine bu alçakça taarruza karşı tek yürek olacağız. AK Partili CHPli MHPli BDPli tüm partilerden kardeşlerimin ülkemizde ne kadar etnik unsur varsa... Biz birbirimizi niçin seviyoruz... Yaratılanı yaradandan ötürü seviyoruz... 77 milyon benim canımdır ciğerimdir yaa.. Hepsini seviyorum. Bu yeni istiklal mücadelesine herkesin omuz vermesini istiyorum.

BEN YOĞUN BAKIMDAYMIŞIM

Ey sokağa çıkan gençler... Bu paralel yapının tuzağına düşmeyin okyanus ötesinin oyuncağı olmayın. Hain oyunda figüran olmayın. Biz bu saldırıyı allahın izni sizin desteğinizle def edeceğiz. Bu hayasızca saldırıya göğsümüzü siper edeceğiz. Sosyal medya bir haber yapmış. Ben yoğun bakımdaymışım. Duymadınız mı? İşte yoğun bakımda buraya geldim. Dün MGK'dan çıktım hemen bir yoğun bakıma soktular beni çıktım geldim. Buradan da Uşak'a gidiyorum. Uşak'ta da vatandaşlarım bekliyor. Artık nelerden medet umuyorlar. Ya montaj ya iftira ya öldürecekler kaldıracaklar kendilerine göre. Allah'ın verdiği canı kimse Allah'tan başka alamaz. 

İHANETİN HESABINI SORACAĞIZ

Hukuk içinde yargı yoluyla ihanetin hesabını birlikte soracağız. 30 Mart'ta çok önemli bir tercih yapacaksınız. 30 Mart'ta eski Türkiye kaos gerilim yoksulluk değil yeni Türkiye büyük Türkiye geleceği aydınlık Türkiye bir kez daha kazanacak. 

12 yılda yaklaşık 3 buçuk katrilyon yatırımla Burdur'u marka şehir yaptık. 

PARALEL YAPININ GAZETESİ DAYATMAYLA SATILIYOR

BUNLARIN DERSHANELERİNİ OKULLARINI BOYKOT EDİN!

Paralel yapının bir gazetesi var. Dayatmayla zorla satarlar. Dershaneye üye olacaksın abone olmak zorundasın derler. Bırakın bunların dershanelerini okullarını filan. Bize devletin okulları yeter deyin. Biz burada size her türlü hizmeti vereceğiz. Hafta sonlarında anne baba yavrusuna takviye istiyorsa takviye ders vereceğiz. Öğretmenlerimiz ayrıca bedelini alacaklar. Bunlara hep birlikte milletçe bir ders verilmesi gerekiyor. Milletin huzurunu bozmaya hakkınız yok diyelim. Bunlara gününü gösterelim. 

30 MART ESMALARIN ZAFERİ OLACAK

30 Mart Esmaların zaferi olacak. Onun ruhu bizim aramızda hiç endişeniz olmasın. 

Bucak'a seçimden sonra geleceğim. Uşak'a yetişmem lazım. Uşak'a yetişemezsek duman oluruz. Şimdi şehirleri yapıyoruz. Seçimden sonra başarıyı kutlamak için geleceğiz, sahlep de içeceğiz. 

www.aksiyonhaber.com

 

 

Etiketler: , , , ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim