• BIST 107.352
  • Altın 172,835
  • Dolar 4,0612
  • Euro 4,9557
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 27 °C

Erdoğan'dan bomba açıklamalar

Erdoğandan bomba açıklamalar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Erdoğan,AK Parti Grup toplantısında milletvekillerine hitap ediyor. Erdoğan, geçtiğimiz hafta düzenlediği uzakdoğu seyahati hakkında milletvekillerine bilgi verdi.

Demokrasimize yönelik en ağır darbe girişimine tevessül edildi. 17 Aralık demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. 17 aralık ihanet hareketi olarak kayıtlara geçmiştir. Bilgilendirilmesi gereken üst kademeleler bilgilendirilmiyor.

Mahalli seçimlere 3.5 ay kala düğmeye basıyorlar. aklınız neredeydi? Burada açık apaçık ordada. İharet projesinin paydaşlarıyla harekete geçiyor. kendilerine servis edilen fotoğraf ve görüntüleri yayınlamaya başlıyor.

 Şantaj çeteleri acayip çalışıyor. Akşam olduğunu sorgu tamamlanıyor zanlılılarlairlikte bakanlarımız suçlu ilan ediliyor. 25 çuval gelecek, bunlar açılmadan anında adım atılacak. Saban operasyon yapııyor 12 saat sonra infaz ediliyor. Olaylar iki ayrı mahkemede yürütülüyor. Tam bir algı operasyonu. görev dağılım yapılmış kilin ne yapaacğı tek tek belirlenmiş, yazılı ve ösel medyaad görev dağılımı yapılmış. Uluslararası basına yoğun bir dezerformasyon yapılmış. Maşa olarak kullanılan örgüt kampanyanın fitilini ateşlemiştir.

Hangi araca ihtiyaç varsa hepsi harekete geçirilmiş. Kirli plan seçimlere üç buçuk ay kala devreye sokulmuş,

Telaşa kapılmış oysaydık onlara hizmet etmiş olurduk. Seçimlere girerken muhalafetin umutsuz olduğunu umutsuz çevrelerin hükümete yönelik çirkin eylemleer gireceğini deflarca hatırlattım.

17 aralık çirkin tezgahın tezahür ettiği tarih oldu. milletin ferasetini hesaba katmadılar veya katamadılar. Kamuoyunun algısını esaret altına alma tuzağını milletimiz bozdu. Her ilinden mesajlar aldık. 81 vilayetten dünyanın sayısız şehirlerinden bize dular ettiklerini gördük.

Tezgahı tertip edenlerin hesaba katmadıkları başka bir husus daha vardı. türkiye üzerine kimin ne hesabı varsa onların arzularını yeine getirmeye çalıştılar. faizleri yükseltelim dediler, enerji politikalarını sarsalım dedler. İstikrarlı istikrarıı büyümesin engelleeyim dediler. Mısır'da dik duruşun, Suriye'deki insani tavrın tavrın intikamını alalım dediler.

Bize dış mihrakları soruyolar. Allah aşkına soruyorum bu operasyon baarıya ulaşmıs olsaydı kazanan kim olacaktı? Bu operasyon milli olan ne varsa ona kastetmiştir. Bu operaspon çözüm süreçine kastetmiştir, bu operasyon mit'e kastetmiştir. Dünyanın hiçbir yerinde yargı mensubunu kendi teşkilakına husumet beslediğine şahit olamazsınız.

Reyhanlı'daki patlamadan 7 gün sonra oraya gitmiştir, aklın neredeydi? Hatırlatıyorum bunu da incelesinler. Bu ülkenin hasmı harici düşmanlardır dahili değil.

Mit'e yönelik hasmane tutum milli olamaz. Açıkça söylüyorum kendi ülkesinin değil ülkesinin düşmanlarına maşalık etmiştir. Menbusu alıkları örğütten talimat alıyor ve öyle hareket ediyorlar.

SAHTE İHBAR MEKTUPLARI SAHTE DELİLLER

Siz kimsiniz ki bu ülkenin teşkilatına düşmanca tavır alıyorsunuz. Benim ifadelerimi manşete taşıyanlar sorguya çekiliyor. Sahte ihbarlar üzerinden ülkeyi kaosa sürükleme cüretinde bulunabiliyor.

Sahte ihbar mektuplarıyla sahte delilerle insanların nasıl mahkum edildiğini bugün çok daha belirgin şekilde görüyoruz. Tamamen örgüt saikiyle yapılıyor.

17 aralıktan bugüne kadar nasıl bir örgütsel yapılanmaya gidildiği ortaya çıktı. Bütün güyretimizi buraya verelim ama içeride ister istemez enerji harcamak durumunda kaldık. Olayın aslı şu, acırsanız acınacak hale gelirsiniz.

Nasıl bir takiyenin nabıl bir çürümüşlüğün kokusu ortaya çıkacak. virüs vücuda girmiş, ancak bu bünye kendisini sinsi virüslere teslim edecek kadar zayıf değil.

Sinsi virüslere karşı devlet asla geçt vermez ve vermeyecek. Önümüzdeki mesele yargı bağımsızlığına ilişkin değildir.

Yasama yürütmeye yargı yüretmeye müdahele etmesi kesinlikle olmaz olamaz. Bağımsızlık derken gücünü diğer erklere kullanmada fırsat olarak görülürse bu sıkıntıdır. bizim hesap vereceğimiz merci millettir.

Lütfen AB üyesi ülkelerin HSYK ile lgili netleşmiş bir yapısı var mı hepsinde farklı uygulamalar vardır. Yargının bir kısmı tarafsızlığını yitirmişse siyasi operasyonlara kılıf bulmuşsa öncelikli mesele yargının tarafsızlığı meselesidir. 

Yassıada kararları mahkeme vermiştir. 12 Eylül'de gençlerin yaşını büyütüp idam eden de mahkemelerdi. Hatırlayın belli bir ideolojinin etkisi alına giriyor ve tarafsızlığını yitiriyor ve kamu vicdanında yaralar açıyordu.

HSYK TEKLİFİ

Dün cumhurbaşkanı ile görüştük. Açık net söylüyorum. adalet bakanına diğer grupları ziyaret edin dedim. Eğer muhalefet anayasa değişikliğini beraber yapalım derse bir yasa teklifini dondururuz. Buradaki görüşmeler belirleyicidir.

Grupların kendi gücüne sayılarına göre hsyk içinde onları da temsil imkanını bulabilirler buna da sıcak bakıyoruz. Hatta hatta hakimler kurumunu ayrı savcılar kurumunu ayrı olarak da planlayabiliriz.

Bir kaç maddelik anayasa değişikliğini geçirmemiz halinde yasal düzenleme çalışmasını dondurur ve anayasa değişikliğiyle devam ederiz.

Yapılan operasyon AK Parti'ye değil 76 milyonun tamamına yapılmış operasyondur. Seçimleri milli iradeyi hedef almıştır. Eğer bu durdurulmazsa yarın başka hükümetlere yapılaaktır. 11 yıl boyunca hasıl ilkleri yaşattıysak, bugün de göğsümüzü siper edecek yarınların aydınlık olmasını sağlayacağız.

İnançlı kesimleri mağdur etmesine asla izin vermedik vermeyeceğiz. Üst yönetimiyle diğer vatandaşları ayırıyoruz. O başka bu başka, örgütün üst yönetiminin bunları istismar ettiği anlaşılıyor. Oynanan oyunu kurulan tuzağı görmelerini bekliyoruz.

MİT müsteşarını tutuklayıp devre dışı bırakmak istediler. Sessiz kalmış olsaydık benim müsteşarın kimbilir nerede olacaktı.

17 aralık operasonu 1 yıl boyunca bu baharı kışa çevirmek kan ve gözyaşına çevirmek için çirkin girişimlerine devam edecektir.

Kapı kapı dolaşarak bütün yaptıklarımızı halka anlatacağız. 30 Mart sandıkların ak parti ile aydınlandığı gün olacak. Hiç endişeniz olmasın. Tarihte nice hainler gördük. Nice ajanlar casuslar gördük.

ASLA COŞKUMUZU YİTİRMEYECEĞİZ

Asla umutsuz olmayacağız asla ve asla moralsiz olmayacağız. Asla coşkumuzu yitirmeyeceğiz. Defalarca ifade ettim, Allah bes baki heves, Allah bize yeter gerisi hevadır hevestir dedik.

Pencap'ta ağlayan vatandaşları gördük. Hayır dualarını gördükçe bizim coşkumuz arttı. Biz enerjimizi lobilerden sermeye gruplarından almıyoruz. Farkımız bu.  Malezya caddelerinde bize haYır duyarı eden gençlerimizi gördük.

Akşam eksi altı dercede bizi karşılayan vatandaşları gördük. Yalnız değiliz sizler yanlız değilsiniz, hiç endişe etmeyin. Bu yolda dünyanın tüm mazlumlarıyla birlikte yürüyeceğiz. Aramızdan bazıları ihanet etsede siz kalbinize umutuzluğun zehrini yaklaştırmayaçaksınız Hüzünlenmeyecek allah'ın sizinle birikte olduğu şuurunu unutmayacaksınız.

Milletim müsterih olsun bu iktidar yetimin hakkını yedirmeyecek. Bugünler geçecek sabırla çalışmayla geçecek. 2.5 ay diyorum durmadan gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Daha fazla gayret edeceğiz. Gümbür gümbür değişim ve dönüşümü kazandıracağız.

Milletim kararı en güzel şekilde verecektir. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

www.aksiyonhaber.com 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim