• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 23 °C

Erdoğan: Pensilvanya'daki zat Suriye'ye hiç ağladı mı?

Erdoğan: Pensilvanya'daki zat Suriye'ye hiç ağladı mı?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Batman mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında cemaate sert sözlerle yüklendi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

İdeoloji insanın karnını doyurmuyor, Eserlere ihtiyacımız var. Hizmetkar olan belediyelere ihtiyacımız var. Batman eski Türkiye'nin acılarını çok yakından yaşadı. Eski Türkiye'de yasaklar vardı. Türküler yasaktı, şarkılar yasaktı. Annenin evladıyla kendi dilinde konuşması yasaktı. Olağanüstü hal vardı. Eski Türkiye'de yasakların yanında yoksulluk vardı. Siz bize yetki verdiniz. 12 yol boyunca 77 milyonun kardeşliğini pekiştirmek için çalıştık. Anlamsız ne kadar yasak varsa kaldırdık. Ana dil üzerindeki yasaklara kaldırdık.

GÜNEYDOĞU'DA ARTIK HUZUR VAR

Yasakları kaldırmakla yetinmedik, farklı dil ve lehçelerin konuşulmasını sağladık. Seçim propaganda yasaklarını kaldırdık. Olağanüstü kaldırın yeter diyordu Güneydoğu ve biz kaldırdık. Onunla yetinmedik. Eski Türkiye'de canlar gidiyordu. Biz yeni Türkiye'de acıyı dindirdik. Gözyaşlarını sona erdirdik. Batman'dan acı haberler gelmiyor. Batman'a acı haberler gelmiyor. Batman'da artık kepenkler kapanmıyor. Sokaklarımızda huzur var. İlçe ve köylerimizde artık huzur var.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ SİZLER KORUYACAKSINIZ

Her ilimizde çözüm sürecinin başlattığı baharı gördük. Barış ve huzur ortamında daha güzel şeyler yaşayacağız. Bu süreç korunursa kardeşlik ortamı ve huzur iklimi devam edecek. Bu süreci bizler kadar sizler koruyacaksınız. Sizler taşınıdınız bu günlere. Daha ileri seviyelere taşımanızı rica ediyorum.

TÜRKİYE HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLUYOR

77 milyonu 10 yıllık belediye başkanlığım ve geçmişimde, şimdi de hep birlikte kucakladım. Biz bu terörü çözeceğiz dedik. Gerekirse baldıran zehiri içer yine de bu işi çözeriz dedik. Siz bize nasıl dua ettiyseniz. Kayseri, Konya, Çankırı bütün illerimiz dua etti ve destek verdi. Türkiye kucaklaşıyor ve helalleşiyor. Türkiye kardeş oluyor ve hep birlikte Türkiye oluyor.

BERABERLİĞİMİZDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR

Kardeşlerim Batman'a, Güneydoğu'ya huzurun ve barışın gelmesini istemeyenler var. Türkiye'ye barış gelmesini istemeyenler var. Beraberliğimizden ciddi biçimde rahatsız olanlar var. BDP bundan rahatsız oluyor. Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklayamayanlar süreçten rahatsız.

BDP BATMAN'IN YÜZÜNE BAKMIYOR

Ben otobüsle gelirken yolların bozukluğundan dolayı içim acıdı. Dedim burada hangi belediye var? BDP var dediler. E geçen dönemde bunlar vardı. Niçin bunlar Batman'ın yüzüne bakmıyor. Şehirlerarası yollar nasıl? Biz dertliyiz dertli, biz aşığız size. Biz sizlere efendi değil, hizmetkar olmaya geldik.

HANIMLAR BU İŞİ SİZ BİTİRECEKSİNİZ

Hanımlar bu işi siz bitireceksiniz siz. Bakınız MHP şehit cenazelerini istismar ediyor. CHP'yi zaten hiç konuşmama gerek yok. Ne düşündüğü siyasetinin ne olduğunu kendileri bile bilmiyor. Kardeşlerim Hakkari'de başka Edirne'de başka.. Akşam başka sabah başka... Ama şimdi son zamanlarda bir gelişme var... Şimdi artık Pensilvanya'dan kasetler geliyor. Bu kasetlerle işi götürmeye çalışıyor. Pensilvanya'nın burada da temsilcileri var mı? Sizin de kapınızı çaldılar mı? Ablalar falan da geliyor mu size de? Gereğini yapıyor musunuz? Aman ha bunlara gereken dersi vermeniz lazım. Hangi yüzle buraya geliyorsunuz demeniz lazım. Senin hocan benim başımı açmam için fetva veren hocadır. Defol deyin onlara. Gereken dersi kapıya geldiklerinde vermeniz lazım. Hangi yüzle buraya geliyorsun. 

SEÇİMLERDE OY PUSULALARINA MÜDAHALE OLABİLİR

Seçimde bunlar başka oyunlar oynarlar.Pusulaya AK Parti'nin altını evet mühürü ile birlikte Esma yazın diyorlar oyu geçersiz kılmak için. Aman bu oyuna gelmeyin. Sadece AK Parti'nin altına evet mühürünü vurun. . Bunlarda fitne var ifitra var... Söylediği lafa bak. Sevgili Peygamberimizi miraçtan indiriyor kamyonete bindiriyor. Şu hale bak ya... Başka ne var... Hz Cebrail inse parti kursa ben ona oy vermem diyor. Bir dakika sen ne yapıyorsun ya! Sen çizgiyi iyice dağıttın. Bir defa meleklere iman var bizde. Bu nasıl bir benzetme. Bunu nasıl söylersin! Kardeşlerim iyice burada bir dağıtma var. 

ÇOCUKLARIMI TÜRKİYE'DE OKUTAMADIM

İmam hatip okullarında bile başörtüsünü yasakladılar. İmam hatiplerin orta kısmını kapattılar. Ben dört çocuğumun dördünü de imam hatipte okuttum. İki kızım iki oğlum. Oğlum katsayı engeline takıldı. Bütün bunlara rağmen bakın kızlarımı dışarda okutmak zorunda kaldım. Amerika'da başörtülü olarak okuyabildi. Benim ülkemde okuyamadı. Oğlum katsayıdan dolayı okuyamadı. Yüksek puan almıştı. Harvard'da okudu. Önemli bir üniversitede de doktora yaptı. Niye kızlarımızı başörtülü başaçık diye ayırdılar... Neydi bu zulüm ya! Bundan dolayı hüngür hüngür ağlayan ablalar vardı. 

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM

Said Nursi diyor ya Zalimler için yaşasın cehennem diyor ya. Biz de öyle diyoruz. Bu zalimler için yaşasın cehennem. Ne oldu? Siz sabrettiniz..: Sabreden zafere erdi. Şimdi artık orta kısımlar da açıldı mı? Bütün meslek okullarının hepsi rahatlıkla üniversitelere gidebiliyor mu? Başı açık örtülü kardeşçe okuyor mu? Devlet dairelerine girebiliyor mu? Ne oldu? Türkiye bölündü mü? Parçalandı mı? Ey başörtüsü düşmanları ne oldu yahu! Uzaya uydu gönderdiniz de kızlarımızın başörtüsüne mi takıldı? 

Parlamento'da başörtüsü yasaktı. Milletin temsilcisi ya bu! Şimdi artık başörtülüler var mı mecliste. Hamdolsun dört hanım kardeşimiz başörtüleriyle görev yapıyor. Normalleşen Türkiye işte bu! 

KIZIMA BAYRAK ŞİİRİ OKUTTUM BİRİNCİ OLDU

Peki BDP ne yaptı? Ne yaptı Allah aşkına? Normalleşme adına ne yaptı? Bunların hepsi birbirinin aynı. CHP MHP BDP... Birisi Türk ırkçılığı yapıyor öbürü de siyasi kürtçülük yapıyor. Biz kürtleri de türkleri de bağrına basan 36 etnik unsuru bağrına basan bir partiyiz. Onun için tek millet dedik. İki tek bayrak dedik. Geçen ne oldu? Bu Kılıçdaroğlu kalkmış bayrak noktasında partimizi eleştiriyor. AK Parti diyor bayrağımızın kıymetini bilmiyor. Değerli kardeşlerim Hakkari'ye gittin sen CHP bayrağı dışında bir tane Türk bayrağı dalgalandıramadın. Buyurun işte Batman burada. Türk bayrağı parti bayrağı hepsi iç içe! Mesele bu! İlkokulda büyük kızım okurken şiir yarışması vardı. Kızım geldi baba şiir okuma yarışması var ben de şiir okumayı severim kızım onu biliyor. Ben hangi şiiri okuyum dedi. Kızım Arif Nihat Asya'nın Bayrak şiirini oku dedim. Kızım hazırlandı. Girdi birinci oldu. Şimdi tabi o şiirin ben bir mısrasını okuyum. Çok anlamlı. Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü.. Kızkardeşimin gelinliği şehidimin son örtüsü ışık ışık... Ooo siz bu işi iyi biliyorsunuz. Işık ışık dalga dalga bayrağım senin destanını okudum senin destanını yazacağım. Sana benim gözümle bakmayanın mezarını kazacağım. Seni selamladan uçan kuşun yuvasını bozacağım. Dalgalandığı yerde ne korku ne keder gölgende bana da bana da yer ver. Sabah olmasın günler doğmasın ne çıkar. Yurda ayyıldızlı ışığın yeter!....

İZMİR'DE NE VARSA BATMAN'DA O OLACAK

İzmir'de ne varsa Batman'da o olacak. Sinop'ta ne varsa Hatay'da da o olacak. Modern Türkiye böyle kurulur. İşte biz bunu yapıyoruz. BDP bunu yapamaz. Kardeşlerim merkezi yönetimle yerel yönetimi el ele verdireceğiz. Bak bu kardeşiniz belediye başkanlığından geliyor. İstanbul'un başkanlığını yaptım. CHP'den aldım. O zaman borç içindeydi rezaletti İstanbul. Çöp dağları hava kirliliği vardı. Herşeyi biz giderdik İstanbul'da. O gün bugündür hamdolsun hala bir sıkıntı yok. Tek devlet diyoruz... Devlet içinde devlet asla. Paralel yapı paralel devlet böyle bir şey olamaz. 

DERSHANELERDEN OKULLARDAN ÇOCUKLARINIZI ÇEKİN

Bakınız şunu bileceğiz. Bir defa dershanelere giden yavrularımız varsa çekin alın! Var mı gidenler? Çekin alın! Okullarında okuyan varsa çekin alın! Devletin okulları bize yeter! Hafta sonunda takviye kursları milletim başlatacak. Ücetini biz ödeyeceğiz. Ücretsiz olarak takviye kursları vereceğiz. Yavruların talebiyle buna başlayacağız. Artık yavrularımızın sömürülmesini istemiyoruz. Bunlar geceleri evlerde yurtlarda beddua seansı yapıyorlar. Başbakan'a beddualar. Bakanlara beddualar. Ya sizin bedduanız tutmaz be. Bana buradaki ablaların duaları yeter. Buradaki abilerin duaları yeter. Ne mağdurlar ne mazlumlar var. Suriye'den Mısır'dan Filistin'den Myanmar'dan bize dualar geliyor. Onlar bize yeter. Kardeşlerim bakınız enteresan şeyler oluyor. 

PENSİLVANYA'DAKİ ZAT MISIR'A SURİYE'YE HİÇ AĞLADI MI?

Pensilvanya'daki zatın bir tek Mısırlı çocuk için bir cümle kurduğunu duydunuz mu? Suriye'li çocuklar için bir cümlesini duydunuz mu? Bir tek Filistinli için gözyaşı döktü mü? Mavi Marmara şehitleri için ağladı mı? Mesele istismar ve sokakları hareketlendirme olunca Pensilvanya Gezi olaylarının arkasında duruyor. Bazı kendini bilmez işverenler de sokakları ateşe verme çağrısı yapıyor. Malum medya edepsizce günlerdir sokakta çatışma çağrısı yapıyor. İnanın bunların gözyaşı sahte. Bunlar çocukların ölümüne ağlayamayacak kadar taş kalpliler. Eğer bunların gerçek merhameti olsaydı Mısır'daki Filistin'deki çocuklar için de görürdük. Bunların gerçekten merhametleri olsaydı çözüm sürecinde görürdük. Ama göremedik. 

BURAK EVLADIMIZ İÇİN RAHMET NİYAZ EDİYORUM

Varsın onlar öyle görsün. Ama biz inandığımız doğru yolda yürümeye devam edeceğiz. Bunlar sokaklarda çatışmaları körükleyerek Tunceli'de bir polisimizin İstanbulda'da Burak yavrumuzun şehadetine neden oldular. Rabbim'den şehit polisimiz ve Burak evladımız için rahmet niyaz ediyorum. Mekanı cennet olsun diliyorum. Biz gerek yargı ve emniyet olarak gereğini yapacağız. Şimdi çıkmışlar bir çok şeyler söylüyorlar. Biz bütün adımlarımızı güvenlik içinde atacağız. Hiç endişeniz olmasın.

PENSİLVANYA BUNLARIN YANINDA

Pensilvanya bunların yanında. Bütün bu olaylardan rant elde etmek istiyorlar. Cam çerçeve indiriyorlar. Burada şu kepenk kapatma işi nedir ya! Niye bu esnafın kepenkini kapatıyorsun. Bu BDP'nin zihniyetinde var. Neden bu esnafın kazancını engelliyorsunuz? Bunlarda Özgürlük anlayışı bu. Ne yapacaksan bırak hayat normal devam etsin. 30 Yıl bu bölgede akan kandan beslendiler. Aziz şehitlerimizin Türk ve Kürt gençlerinin kanıyla beslendiler. Biz bunu durdurmak için çalışıyoruz. Başka oyunların başka tuzakların peşindeler. İnşallah milletimiz buna geçit vermeyecek. Gençleri tahrik edenlere izin vermeyecek. 30 Mart'ta bunlara çok ağır bir ders vermenizi bekliyoruz. İnönü'nün bir kaç doğru lafı var. Bunlardan bir tanesi ne biliyor musunuz? Namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça bu ülkede başarıyı yakalayamazsınız. Şimdi ben sizden bunu istiyorum. Sizin dürüstlüğünüz namuslu sandığa gidişiniz çünkü sandık namusumdur diyor benim vatandaşım. Mersin'de Arslanköy 46'da orada bir tuzak kuruldu. Geldiler oyları götürmek istediler. Karşılarına kadınlar dikildi! Arslanköy'ün kadınları dikildi. Bu sandık namusumuzdur alamazsınız dediler. Bu demokrasinin orada bir direnişiydi. 

AK PARTİ KARŞISINDA BİR BLOK VAR BAŞLARINDA DA PENSİLVANYA

İşte ben Batman'da da 30 Mart'ta inanıyorum ki bunu göreceğiz. AK Parti karşısında bir blok var. CHP MHP BDP ve başlarında Pensilvanya var.. Biz eserimizle konuşuyoruz onlar laf üretiyorlar. Şimdi 30 Mart  laf mı icraat mı? Kardeşlerim bildiklerinizi bilmeyenlere anlatmanızı istiyorum. Tamam mı hanımlar beyler. Gür sada ile... 

HİÇ HİZMET VERMEYEN BDP'YE HALA OY MU VERECEKSİNİZ?

Allah aşkına hiçbir hizmet vermeyen BDP'ye hala oy mu vereceksiniz yahu! Eser mi ideoloji mi! Biz herşeye rağmen Batman-Siirt-Mardin'i bölünmüş yollarla bağladık. Batman çevre yolunu inşallah yıl sonuna kadar tamamlıyoruz. Batman şehir geçişi bitti. Gültepe köprülü kavşağını tamamladık. Devlet hastanesini de yıl sonuna kadar tamamlıyoruz. 

HASANKEYF VİYADÜKLERİNİ TAMAMLIYORUZ

160 trilyon liralık proje bedeli olan Hasankeyf viyadüklerini 2015 yılında tamamlıyoruz. Neredeyse yapıldığı günden bu yana yenilenmemiş olan Batman içindeki demiryolunu adeta sıfırdan yapmış gibi biz yeniledik. Tarihi gar ve istasyonları da yeniledik. Ilısu barajı nedeniyle su altında kalacak demir yolunu da yeniden ayrıca yapacağız. 

BATMAN AK PARTİ İLE AYAĞA KALKIYOR

Batman havalimanı... Biz geldiğimizde kaç yolcusu vardı biliyor musunuz? Bir çatı vardı dört direk üzerinde. Terminal binası yoktu. 2006 yılında 35 bin olan yolcu trafiği şu anda 497 bin. Bu neyi gösteriyor? Batman ayağa kalkıyor ayağa! Ama BDP ile değil ha. AK Parti ile kalkıyor. İnanıyorum ki 30 Mart'ta hanımlar beyler el ele vereceğiz çalışacağız gidilmedik kapı bırakmayacağız. 

www.aksiyonhaber.com

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim