• BIST 93.043
  • Altın 193,340
  • Dolar 4,7189
  • Euro 5,4759
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 18 °C

Erdoğan kesin tarihi açıkladı

Erdoğan kesin tarihi açıkladı
Başbakan Erdoğan Malatya'da Demokratikleşme paketi kesin tarihi verirken Kılıçdaroğlu'nun sözlerine de sert cevaplar verdi.

Malatya'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine hitap eden Erdoğan, demokratikleşme paketini ayın son günü açıklayacağını söyledi.

Malatya'da konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratikleşme paketini ayın son günü açıklayacaklarını belirterek, "Türkiye'yi ağırlıklarından kurtaracağız" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

VALİ KARDEŞ KUSURA BAKMA

Büyükşehir belediyesinin neden önemli olduğunu anlatabiliyor muyum. Burası yıllar önce büyükşehir belediyesi olsaydı bu sorunlar yaşanmayacaktı. Valinin, kaymakamın oy gibi derdi olmadığı için rahat. Yapsam ne yazar yapmasam ne yazar diyor. Siyasetçinin bu derdi var. Vali kardeşim kusura bakmasın. Siyasetçinin vatandaşın oyuna ihtiyacı var. Eğer bu hizmeti götürürse oy isteyebilir.

30 EYLÜL PAZARTESİ AÇIKLAYACAĞIM

Demokratikleşme paketini 30 Eylül Pazartesi günü Ankara'da kamuoyuna açıklayacağız.

MEDYA AMİRALLERİ BİZE ROTA ÇİZEMEZ

Muhalefet partilerinin temsilcileri çıkıp değişimin önüne set çekmeye çalışacaklardır. Bize medya amiralleri istikamet çizemez. Bizim gizlediğimiz paket yok. Bu paket kimi alanlarda yasal düzenleme kimi alanlarda yönetmelik değişikliği gerektiriyor. Paket açıklandığından itibaren belli konular Meclis'e gelecek ve nihayete erecek.

Yeni anayasa konusunda dahi bizim 326 milletvekilimiz var buların hepsinin 220 milletvekili var biz üzümü yiyelim bağcıyla işimiz yok gelin birlikte anayasa yapalım dedik.

Anayasa komisyonunu da eşit sayıda temsilcilerle yaptık.

Topunuz 220 9 milletvekili ile temsil ediliyorsunuz biz 326, 3 milletvekili ile temsil ediliyoruz daha neyapalım...

Mutabıksanız olursanız tün anayasa paketi 15 günde çıkar biz dedik anlaşılan maddeleri çıkartalım bir an evvel kabul etmediler. Şimdi 59 madde var gelin şu maddeleri meclisten geçirelim dedik buna da yanaşmadılar.

Bunlar halkın derdini hiç bir zaman dert edinmediler. Zaten bu maddelerin hiçbiri işe yaramaz maddeler... Böyle bir şey denebilir mi bu kendinize de saygısılıktır yaptığınız işe de saygısızlıktır.

Biz Türkiye'yi daha yukarılara taşıyacak bir paket hazırladık bu paketle kardeşliğimiz daha da üst noktalara çıkacak inşallah...

Geçen Adıyaman'da bu uyarıyı yapmıştım. CHP'nin bazı milletvekilleri ve Genel Başkanı Alevi kardeşlerimize karşı bir oyun oynuyorlar.

DHKP-C İLE BU ÖRGÜT CHP İLE KOL KOLA EYLEM YAPTI

CHP'nin bazı eli kanlı terör örgütleriyle nasıl iç içe olduğunun görülmesini istedik. Reyhanlı saldırısını yapanlarla CHP'yi Şam'a götüren rehberlerin bağlantılarını ortaya koyduk. Dün Emniye binasına roketatarlı bir saldırı gerçekleşti. AK Parti Genel Merkezi'ne saldırı düzenelyen örgüt ve kişi dün yine kanlı bir eyleme kalkıştı. Hamdolsun roketler duvara isabet etti ve can kaybı olmadı. Taksim'de CHP ile bu örgüt yanyana kolkola eylem yaptılar.

Bu kanlı örgüt ile CHP ODTÜ'de birlikte eylemler yaptılar. Bazı CHP'li milletvkilleri bu kanlı örgütlerle kolkola hareket ediyorlar. Barikatların en önünde CHP'li vekiller var. Yalan haber yaymakta en önde onlar var. Milletvekili sıfatı taşıdığı halde sorumluluğunu unutup eline taş alacak kadar gözünü kan bürüyenler var. Bir milletvekili eline taş alıp polise atar mı? Sandıktan umudunu kesenler bunu yapıyor.

ELİ KANLI ESED'E BARIŞI ANLATSIN

CHP Genel Başkanı diktatörlerin sırtını sıvazlayıp barış havarisi rolü yapıyor. Barışın ne olduğunu biliyorsa bunu gitsin yeni yol arkadaşı eli kanlı Esed'e anlatsın. Bunu gitsin kaos çığırtkanlığı yapan, barikat kuran, taş atan kendi vekillerine anlatsın. Çok ilginç ki CHP Genel Başkanı birdenbire barış kelimesini hatırladı. Halbuki Suriye'de çocuklar katledilirken gidip kendi vekilleri o zalimle fotoğraf çekiliyordu. Gittiler darbecilerin sırtını sıvazladılar. Reyhanlı katillerini kendilerine rehber edinenlerden barış hasıl olmaz.

BM Misyon şefleri orada kimyasal kullanıldığını artık belgeledi. Bazı egemen güçler ise bunu Esed'in adamları yapmadı gibi ifadelerle ortaya çıkıyor. Öte taraftan biz kimyasal silahları veririz ama zaman alır. En az 1 milyar dolar gerektirir 1 yıl da zaman alır diyor. Bu ne demektir? Bu bende var, ben yaptım demektir. Kimyasal silahların Kasyon dağından atıldığının belgeleri var.

BARIŞ HASIL OLMAZ

AK Parti binasına polisevine roket atanlarla el ele yürüyenlerden barış hasıl olmaz. Katil Esed'i korumak için barış kelimesi arkasına sığınmasını hiç kimse yutmaz. Bizzat ben Dersim'le ilgili bir başbakan olarak özür dilediğimde, CHP kalkıp da 1940'ların o karanlık dönemini hatırlattığımızda, bırak tarihi bugünlere gel diyordu. Şimdi kendisi 9. yy'daki haçlı seferlerinden bugüne gelemez oldu. Bu kaliteyi ortaya koyuyor. Çanakkale'de bize saldıranlar Haçlı zihniyeti değil miydi? O zihniyet karşısında bizim yanımızda kimler yer aldı? Suriye, Afganistan'dan kardeşlerimiz yer aldı. Balkanlar geldi bizim yanımızda yer aldı.

GAZİ MUSTAFA KEMAL SİZE ÖLMEYİ EMREDİYORUM DEDİ!

Peki o Haçlı zihniyeti 18 Mart 1915'te bize tamamiyle yerle yeksan etmek için saldırdığında yurtta sulh cihanda sulh mu dedik. Bu sözün sahibi olan Gazi Mustafa Kemal ne dedi? Size ben ölmeyi emrediyorum dedi. Bu CHP'nin genel başkanı ne dediğinin farkında değil? Bizim tarihi misyonumuzu iyi anlamamız lazım. Bizim topraklarımıza birileri saldıracak olursa aynen cevabını alır, almak durumundadır. Kimse bize çirkin benzetmeler yapmasın. Kİmsenin topraklarında gözümüz yok. Biz Kılıçarslan'ın Nureddin Zengilerin, Selahaddin Eyyubi'lerin Malatyalı Seyyid Battal Gazi'nin torunlarıyız.

CHP Genel Başkanı bizim de bu aziz milletin de kim olduğunu öğrenmek istiyorsa, Şam, Kahire ve Bağdat'ın sokaklarında bizi sorsun ona anlatırlar.

"BAŞBAKAN GAZ ALIYOR" DİYOR!

Dokunulmazlık zırhına sığınıp tahrik yapan vekillere rağmen polisimiz bütün oyunları bozuyor, aydınlatıyor. Dün geceki saldırının faillerini de buldular. Bizim partimize saldıranı öldürdüler, diğeri de ağır yaralı olarak Gazi'de yatıyor. Çünkü bu tür şeylere tevessül edenler karşılığını bulacak. Cevabını alacak. Eğer almıyorsa bu bir aczin ifadesi olur. CHP'nin Genel Başkanı çıkmış diyor ki, "Başbakan gaz alıyor"... Bu ifade kullanlır mı ya? Bizim sınırlarımızı 2 km geçeceksin ve sınırlarımızı geçtiğin halde uyarılar alacaksın, buna rağmen devam ettireceksin, Türkiye'nin Fantomları da orada turist gibi takip edecek... Sen o şansı kaybettin. Çünkü biz sınırlarda mayınları temizlemenin hazırlığı olduğumuz bir zamanda aramızdaki barışı yok ettin ve 110 bin insanı öldürdün. O insanlar bizim kardeşimiz. Bizim Suriye halkıyla Mısır halkıyla bir sorunumuz yok. Mısır'da darbeciler ile Suriye'de de katil Esed rejimi ile sorunumuz var. Zulme rıza zulümdür. Biz zalimlerin yanında yer alamayız.

Malatya bu noktada Türkiye'ye örnek olacaktır. Bütün tuzakları boşa çıkaracağına yürekten inanıyorum. Malatya'nın güzel bir öğüdü var. Sofrada elini, sohbette dilini kısa tut diye... Ben de bu öğüde uyarak konuşmamı burada tamamlıyorum.

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim