• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 16 °C

Erdoğan: Kadınlarla ilgili sözlerim çarpıtıldı

Erdoğan: Kadınlarla ilgili sözlerim çarpıtıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan kadın-erkek eşitliği ile ilgili sözlerinin çarpıtıldığını öne sürerek, "Dedim ki, kadın ve erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmektir. Söylediğim bu." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı'nın Açılış Töreni ve 18. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi Kapanış Oturumu'na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada kadınlarla ilgili sözlerinin çarpıtıldığını iddia etti.
 
Erdoğan, "İstanbul'da Kadın Adalet konulu zirvede konuştum. Dedim ki, kadın ve erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmektir. Söylediğim bu. Eşitlik değil eşdeğerlik olması gerektiğini yani adalet olması gerektiğini vurguladım. Dün bazı ulusal ve uluslararası gazeteler manası son derece belli olan bu ifademin sadece bir kısmını aldılar. Çok yanlış bir şekilde yansıttılar. Kimse böyle ahlak zafiyeti içinde bir yere varamaz. Bunlarda yalan var, takiyye var, iftira var, hakaret var. Bunlarda olmayan tek şey dürüstlük. Bana ve arkadaşlarıma çamur atmak istiyorlar. Başında bulunduğum siyasi parti içinde kadın hareketini nasıl güçlendirdiğim ortada iken bana iftira atanlar önce aynaya baksınlar. Mensubu oldukları zihniyetin ne durumda olduğunu görsünler. Bu çifte standardı ibret ve bir o kadar da istihza ile izliyoruz." dedi.  
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Türkiye yatırım yapmak için eşsiz bir ülkedir.

2012 yılında Dünyanın en büyük 250 müteahitti arasında 38 Türk işadamı varken bu sayı bugün 42'ye ulaştı. 

Mısır demokrasi yolunda önemli bir aşamaya gelmişken kanlı bir darbe ile çıkmaz bir yola girdi. 

Tüm Müslümanların en kutsal ikinci mekanı olan Mescid-i Aksaya yönelik barbarca saldırı ne yazık ki barış umutlarına çok ağır bir darbe vurmuştur. 

DEAŞ TERÖRÜNE KARŞI ÇIKANLAR

BM bölgedeki insani trajediyi sadece seyretmektedir. BMGK bölgede yaşanan insanlık dışı durumu sona erdirmek için hiç adım atmamaktadır. AB yanıbaşında insanlık ölürken suskun kalmayı tercih etmektedir. Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da yaşanan hadiselere paralel olarak Türkiye de bazı saldırılara maruz kalmıştır. 2013 Haziran ayındaki sokak olayları, Aralık ayındaki darbe girişimi bu yıl Ekim ayında meydana gelen olaylar asla yerel dinamiklerle açıklanamayacak olaylardır. 
Türkiye ekonomisi hedef alınmış algı  operasyonları yapılmış Türkiye'nin imajına karşı son derece kasıtlı saldırılar başlatılmıştır. Sokak şiddeti ve vandallık yapılırken polis müdahalesini kıyasıya eleştirenler, şu anda başka ülkelerdeki toplumsal hareketleri hiç gündeme getirmiyorlar. 

DEAŞ terörüne karşı çıkanlar PKK'ya sempati ile bakıyorlar. DEAŞ'a saldıranlar ki saldırmamız lazım, peki PKK'yı meşrulaştırmak için gayret ediyor. 

KADINLAR HAKKINDAKİ SÖZLERİM ÇARPITILDI

Bakın güncel örneği paylaşmak isterim. İstanbul'da Kadın Adalet konulu zirvede konuştum. Dedim ki, kadın ve erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmektir. Söylediğim bu. Eşitlik değil eşdeğerlik olması gerektiğini yani adalet olması gerektiğini vurguladım. Dün bazı ulusal ve uluslararası gazeteler manası son derece belli olan bu ifademin sadece bir kısmını aldılar. Çok yanlış bir şekilde yansıttılar. Kimse böyle ahlak zafiyeti içinde bir yere varamaz. 

Bunlarda yalan var, takiyye var, iftira var, hakaret var. Bunlarda olmayan tek şey dürüstlük. Bana ve arkadaşlarıma çamur atmak istiyorlar. Başında bulunduğum siyasi parti içinde kadın hareketini nasıl güçlendirdiğim ortada iken bana iftira atanlar önce aynaya baksınlar. Mensubu oldukları zihniyetin ne durumda olduğunu görsünler. Bu çifte standardı ibret ve bir o kadar da istihza ile izliyoruz. 

Uluslararası medyada Türkiye hakkında çıkan haber ve yorumların, tamamen gerçek dışı art niyetli ve hasmane olduğunu özellikle bilmenizi isterim. Bölgemizde yaşanan hadiselere rağmen Türkiye'ye yönelik operasyonlara rağmen ülkemiz istikrarla geleceğe yürümektedir.

BİZ FARKLI BİR DÜNYANIN MÜMKÜN OLDUĞUNA İNANIYORUZ

Biz zulüm ve adaletsizlik üzerine hiçbir şekilde medeniyet inşa edilemeyeceğine inanan bir toplumuz. Tarih bunun sayısız örnekleriyle doludur. Lüks araçların yakıt depolarına benzin doldurmak adına Ortadoğu'da hergün insanlar katlediliyorsa orada medeniyetten söz edilemez. Enerji kaynakları adına insanlar öldürülüyorsa çatışmalar körükleniyorsa, zalime göz yumuluyorsa orada refahtan söz edilemez. Sınırsızca tüketimi muhafaza etmek adına yoksul ülkelerin yer altı kaynakları gaspediliyorsa orada adil bir medeniyetten söz edilemez. 

Şu anda batı acaba Afrika'da niye bu kadar yoğun. Veyahutta 13 bin kilometre uzaktan acaba Ortadoğu'ya gelenler niye gelirler? Bunların üzerinde durmak lazım. Dünya eğer istese Irak'taki sorunların çözümüne tevil üretebilir. Suriye'de hergün çocukların ölmesinin önüne geçebilir. Filistin'de çocukların annelerini annelerin yavrularını kayetmesini önleyebilir. Bir varil petrol, bir avuç elmas adına susanlar ne yazık ki en başta yaşadıkları topluma en başta üzerinde bulundukları toprağa karşı büyük haksızlık içindedirler.

Biz farklı bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz. Suriye, Libya, Irak, Filistin, Mısır, Yemen... Tüm buralar için sesimizi yükseltirken ilkeli bir tavır ortaya koyarken bunu çıkar adına değil, hak adına adalet adına, insanlık adına yapıyoruz, bizim özelliğimiz budur. 

Dış politikamız işte bu ilke üzerine tesis edilmiştir. Ekonomi politikalarımız önce insan demiştir. Büyümekten değil birlikte büyümekten, paylaşarak büyümekten, yoksulların elinden tutarak büyümekten yanayız. 

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim