• BIST 116.603
  • Altın 172,438
  • Dolar 3,9676
  • Euro 4,9052
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 10 °C

Erdoğan: CHP'nin ipleri Haşhaşiler'in elinde

Erdoğan: CHP'nin ipleri Haşhaşiler'in elinde
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 5 bin AK Partili adayla bir araya geldi. Ak Parti Ankara'da düzenlenen bu törenle seçim startını veriyor.

Uğur Işılak Erdoğan için yaptığı yeni besteyi sundu. Başbakan Erdoğan 5 bin AK Partili adayın katıldığı törende konuşma yapıyor... 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Bu tarihi günde kutlu medeniyet yolculuğumuzu devam ettirdiğimiz muhteşem buluşmada her birinizi tek tek gönülden selamlıyorum. 

Bugün yeni Türkiye için sürdürdüğümüz bu yolculuğa yeni bir güçle devam ediyoruz. Uğur Işılak kardeşime bu sürprizi nedeniyle şahsım ve tüm yol arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Duygularımızı meydanlarda farklı bir şekilde ayağa kaldıracak ve milletimizle çok daha farklı bir şekilde paylaşmamıza vesile olacaktır. Çok teşekkür ediyorum. 

30 Mart'ın startını veriyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun yolumuz ve bahtımız açık olsun. 

30 mart seçimleri Türkiye için aziz milletimiz için tüm şehirlerimizi ilçe belde ve köylerimiz için dünya ve insanlık için hayırlara vesile olsun. Rabbim bizleri utandırmasın. Rabbim bu kutlu yolculukta bizleri korusun her türlü tehdit, tehlikeden esirgesin diye dualar ediyorum. 

Bugün yeni Türkiye için medeniyet yolculuğumuzda farklı bir güçle devam ediyoruz. 27 Mart 1994'te Rabbim bize nasip etti İstanbul BB'lığına seçildik. Seçilmemizi beklemiyorlardı. 28 Mart sabahına kadar bizim seçilmiş olduğumuza ihtimal vermiyor kendilerince zaferlerini ilan ediyorlardı. Hiçbir tartışmaya mahal bırakmayacak bir neticeyle belediye başkanlığına seçildik. Çok farklı şeyler söylediler. Yapamayacağımızı beceremeyeceğimizi iddai ettiler. Köşelerinden manşetlerinden bu şekilde yazdılar. Sizlere her türlü tuzağı kurdular. Hükümet gücünü kullanarak başarısız olmamız için ellerinden geleni yaptılar. Ama biz aşkla sevdayla tutkuyla çalıştık ve tarih yazdık. İstanbul'u ilklerle buluşturduk. Hava kirliliğini ilk kez sorun olmaktan çıkardık. Çöpü ilk kez sorun olmaktan çıkardık. Susuzluğa son verdik. 180 km uzaktan Istranca dağlarından su getirerek İstanbul'un 50 yıllık sorununu biz bitirdik. Haliç'i temizleyen biz olduk. 

CHP'nin başkan adayı bizim temizlediğimiz Haliç'te balık avlıyor. İSKİ yolsuzluğuyla maruf bir CHP vardı. Haliçte balık yoktu. Haliç'i temizledik şimdi balık da var.. İstanbul'a bunca yeşil alanı biz kazandırdık. Raylı sistemle ilk kez tanıştıran biz olduk. Şehri engelliler için ilk kez tasarlayan biz olduk. Belediyeyi halka açan biz olduk. Beyaz Masa uygulamasını biz başlattık. Kentsel dönüşüme başlayan biz olduk. Sosyal belediyeciliği kültürel belediyeciliği çevre dostu hizmet belediyeciliğini İstanbul'a ve Türkiye'ye tanıtan biz olduk. İlklerin başkanı olarak İstanbul'un ve Türkiye'nin gönlüne giren biz olduk. Bizim başarısız olacağımızı zannedenler hayal kırıklığına uğradılar. İstanbul'un güzelleşmesinden sorunlarının çözülmesinden rahatsız olduklar. İSKİ yolsuzluklarının önüne geçtiğimiz için yetimin hakkını koruduğumuz için rahatsız oldular. 

CHP'nin genel müdürü bilmiyorsan araştır bir sor. İSKİ yolsuzluğunun önüne biz geçtik. Yolsuzlukların içinde olan İSKİ'yi Orman ve Su İşleri Bakanım olan sayın Eroğlu oraya genel müdür olunca gelişmeye başladı. 2 buçuk milyar dolar borçla devraldık 1,2 milyar dolarla bıraktık. Zannetmeyin ki şiir okuduğumuz için mahkum ettiler. Bizi milletin gönlünde sarsılmaz yer edindiğimiz için aynı dili konuştuğumuz için mahkum ettiler. 

Manşetlerden bir daha muhtar bile olamaz, işi bitti dediler. Ama işte buradayız dim dik ayaktayız. Üstelik onurumuzla gururumuzla millete ürettiğimiz hizmetlerin bahtiyarlığıyla milletin huzurundayız. 

İstanbul'da ilklere imza attık, şimdi de Türkiye'de ilklere imza atıyoruz. AK Parti siyaseti eser siyasetidir, hizmet siyasetidir. Ben şimdi Ankara'dan Türkiye'ye sesleniyorum. Acaba 12 yıl önce denseydi ki, Şırnak'a havalimanı yapılacak kim inanırdı? Kim inanırdı? Ama şimdi oldu mu? Mesele bu! Iğdır'a havalimanı olacak denseydi kim inanırdı? Ama şimdi var mı, var? Ağrı'da var mı var! Kars'ta var mı var! Geldiğimizde 26 havaalanı varken şimdi 52 havaalanı var! 

6 bin 100 km 79 senede yapıldı. Fakat biz 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık! Hastanesi olmayan ilimiz kaldı mı? Artık hastaneler ilkel değil daha modern. O zaman ilacını bulamayan kardeşlerim şimdi istediği eczaneden ilacını alıyor mu? Yolsuzlukların olduğu bir ülkede bunu yapabilir miydiniz?

Bunları bu iktidar gerçekleştirdi. Bütün bu adımlar atılırken eğitim, sağlık ve ulaşımda, enerjide bu devrimler yapılırken, bakın bizim CHP'ye ne diyor? Ben diyor 90 yaşında bir partiyim. 90 yaşında olmakla avunuyor. 1938'de Gazi Mustafa Kemal'in vefatından sonra bu ülke için ne yaptın? Hangi eseriniz, hangi hizmetiniz var? Ben söyleyim.. Gazi Mustafa Kemal'in resimlerini Türk lirası üzerinden banknot üzerinden çıkarmaktan başka faaliyetleri yok. Gazi Mustafa Kemal'in resmini çıkardılar oraya İnönü'nün resmini koydular. Devlet dairelerinden portrelerini indirdiler, İnönü'nün portrelerini koydular, eserleri bunlar. Soruyorum, nerede dikili bir ağacınız, nerede üst üste koyduğunuz taşınız tuğlanız var? 

CHP'nin arkasında Dersim katliamı var. Tarihinde 27 Mayıs var. Darağacına gönderdiği merhum Menderes ve arkadaşları var! CHp'nin tarihinde zulüm var, baskı var, yasaklar var, çöp dağları, hava kirliliği, susuzluk, yolsuzluk var. 17 Aralık darbe girişimini de CHP ıskalamadı, hemen kendine rol kaptı. Darbe girişimini kimin yaptığının önemi yok, ideolojilerin önemi yok,eğer bir darbe varsa CHP orada... Sorgusuz sualsiz destek veriyor. Dün söyledim, eğer cesaretiniz varsa CHP grubunda ortalığa dökülen diğer ses kayıtlarını da yayınlayın. Onları da dinleyin... Belki de burada olanlar dinlemiştir. Buyursun CHP bunları da dinlesin. MHP bunları da dinlesin. Elindeki medyasıyla hükümete alçakça saldıran medya patronunun kirli işlerinin üzerine gitsinler. Benim ofisimi dinlemek için kovulmuş böceği ABD'nin üzerine atma pazarlıklarını dinlesinler. Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP içinde yapılan operasyonları dinlesinler. Ama bunları dinleyemezler, CHP'nin ipleri işte bu Haşhaşiler örgütünün eline geçmiştir. CHP paralel örgütün şantajlarıyla tamamen esaret altına alınmıştır. CHP'nin genel müdürü çıkıp da nerede bu paralel devlet, nerede bu örgüt gidip de üye olacağım derse kimse şaşırmasın. 

CHP'nin son iki aydır Ergenekondan bahsettiğini duyan, Silivri'den bahsettiğini duyan var mı? Allah aşkına CHP'nin içinde hiç mi aday yoktu da, gittiler en sağdan aday devşirdiler. Marjinal ülkücü CHP'li adayların reklamını yapıyor. CHP kasetlerin bedelini ödüyor. Kasetle gelirsen işte böyle kasetlerin esiri olursun, son kullanma tarihin de geçince yine kasetle gidersin olay bu. MHP genel başkanının da CHP'den bir farkı yok. 

Dün çıkmış bakın çok enteresan, hanım kardeşlerim dinlemeli, dün çıkmış MHp'nin genel başkanı Kabataş olayından dolayı Başbakan özür dilesin diyor. Şu hale bak ya! Şu hale bak! Ey Bahçeli, Gezicileri savunmak sana mı kaldı? Başörtüsüyle çocuğuyla linç girişimine uğrayan başörtülü kızımızın karşısında gezi vandallarını savunmak sana mı kaldı? Duvarlara zulüm 1453'te başladı sloganını yazan Türkiye düşmanlarını savunmak artık ey Bahçeli sana mı kaldı? Marjinal sol örgütleri, cam çerçeve kıran sokakları ateşe veren Dolmabahçe'de camileri işgal edenleri savunmak sana mı kaldı? Bira şişeleriyle TC yazan Ankara'da Türk bayraklarını yakanları savunmak Bahçeli sana mı kaldı? Sizi CHP ile aynı çizgiye getiren ne? Ulusalcılar geziciler paralel örgütle marjinallerle bir araya getiren ne? Size yapılan şantajı size yapılan tehditleri çıkın açık açık söyleyin. İçişleri bakanımız da ben de siyasi partilerin il başkanlıklarının dinlendiğini ifade ettik. Bir tane CHP ve MHp'li çıkıp da bizi kim dinledi o kayıtlar nerede diye sordu mu? Niye sormazlar? Siz iktidarsınız bu işin sorumluluğu sizde diyecekler. O zaman HSYK yasasına internet yasasına neden karşı çıkıyorsunuz. Yargıdaki bu sorunları dile getirdiğimizde, dinleme skandallarını dile getirdiğimizde neden yargıya müdahale olarak görüyorsunuz.

Bakmayın sayın Bahçeli sayın CHP'nin Genel müdürü, hiç kimse korkmasın, bizimle ilgili her gün ses kayıtları çıkıyor. Gündelik konuşmalarmımız alçakça kaydedilmiş ve her gün servis ediliyor. Zatı Aliniz de bunu her gün mecliste yapacak kadar ileri gidiyhorsunuz. Cumhurbaşkanı dinlenmiş başbakanın sıradan konuşmaları servis ediliyor. Korkmuyoruz. Ses kayıtları ile gelmedik biz. AK Parti'nin dizayn edilmesi karşısında asla boynumuzu eğmedik eğmiyoruz.  

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim