• BIST 106.980
  • Altın 171,544
  • Dolar 4,0492
  • Euro 4,8901
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 25 °C

Erdoğan büyük sürprizi açıkladı

Erdoğan büyük sürprizi açıkladı
Çok uzun yıllardır Türkiye'ye gelmeyen Kürt sanatçı Şivan Perver, hafta sonu Diyarbakır'da olacak.

Başbakan Recep Erdoğan, hafta sonu Diyarbakır'da yapılacak toplu nikah töreninde İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver'in düet yapağını açıkladı.

AK Parti Grup toplantısında gündeme ilişkin konularda milletvekilerine açıklamalarda bulundu:

65 ton yardım malzemesini Filipinler'e ulaştırdık. Orada yardım çalışmasını başlattılar. Filipin halkının her zaman yanında olacağımızı belirtmek istiyorum. Düzce depreminin 14. senei devriyesinde bulunuyoruz. 14. yıl dönümünde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

SAVAŞ AY

Değerli arkadaşımız Savaş Ay ruhunu hakka teslim etti.  Biz katılamasak da bakan ve milletvekili arkadaşlarımız cenazeye eşlik ettiler. Belediye başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalıştığımız Ay'a Allah'tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum.

Muharrem ayı vesilesiyle Hz. Hüseyin'i bir kez daha rahmet anıyorum. Kerbela'nın ayrışmanın aracı olacağını her fırsatta ifade ettik, ediyoruz. Meselenin mezhepler arası yorum olarak kalmasını her zaman arzuladık, ve tavsiyelerimizi dile getirdik. Kardeşin kardeşi katletmesini, biz en başta Hz. Muhammed'in mübarek hatıralarına saygısızlık olarak görüyoruz.

CANLI BOMBALARA TEPKİ


Bugün dünyanın herhangi bir yerinde kendisini Müslüman olarak tanımlayan bir şahıs, üzerine bombaları sarıyor, gidiyor camide, bir kutsal mekanda bu bombaları patlatıyor. Böyle bir gaddarlığın sünniliği, şiiliği islamlıkla alakası yoktur ve olamaz. Kadınlar ölüyor, çocuklar ölüyor. Hemen hergün çağın Yezitleri hüseyinleri katlediyor. Biz hiç bir zaman Yezid'in ve yezitlerin tarafında durmadık. Kerbela Yezid'in iktidar hırsının eseridir. Suriye budur, Irak budur. Şu anda birilerinin hırsı mazlumların kanını acımazca toprağa döküyor.

KATLETEDENİN SIFATI YEZİT'TİR

Mazlumu katledenin sıfatı yezittir, katledilenin sıfatı Hüseyindir. Bizim aramıza fitne odakları girmezse inanın aramızda hiçbir sorun kalmayacak. Biz aynı toprakların insanıyız. Bu tarih içinde alevi ya da sünni acıları birlikte yaşadık. Acı hadiseler bizim bin yıllık kardeşliğimizi bozamaz.

GÖNÜL DİLİYLE KONUŞACAĞIZ

Kanlı terör örgütlerinin kışkırtlaları kadim dostluğumuzu sarsamaz. Yezidin izindeki nifak odakları bizim aramızı açamaz.  Bir takım kanlı terör örgütlerinin kışkırtmaları bizim kardeşliğimizi sarsamaz. Biz aracılarla değil gönül diliyle konuşacağız.

ARACILARI DEVREDEN ÇIKARALIM

11 yıllık süreçte Alevi kardeşlerimizin sorunlarını ele aldık. Sorunları çözmede tam bir kararlılık içinde olduk. Çözüm yollarını belirledik. Uzlaşılan konularda çözümleri uygulamaya koyduk. En son Nevşehir’deki üniversitemizin adını Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi yaptık. Çok daha fazlasını yaparız ve yapacağız. Güç devşirme odaklarını aramıza almayalım. Alevileri sadace oy deposu olarak gören istismar siyasetini aramıza almayalım.

MUHAFAZAKAR VE REFORMCULAR İTTİFAKINA TAM ÜYE OLDUK

Avrupa muhafazakarlar ve reformcular ittifakına üye olduk. Buraya gözlemci üye değili tam üye olduk. 4 genel başkan yardımcılığı var. Bunlardan bir tanesinin görevini biz üstlendik. Güçlü siyasi partiler var.

AK Parti duruşuyla mevcut siyasi teorilerin kalıplarını aşmış adeta yeniden yazmış çok önemli yenilikler katmış bir partidir. Avrupa'da muhafazakarlar AK Parti'ye üyelik daveti yapıyor.

AK Parti kötü çok derinlerde olan bir partidir, ilkeleri olan kırmızı çizgileri olan bir partidir. Ecdadından bir miras devraldığı partidir. Bizi anlamayanlar hadiselerden domayı takındığımız tavırda gereksiz yere hayal kırıklığına uğrarlar. Bunlar çöp toplasın, bunlar havayı temizlesin dediler. Sosyal politikalardan uzak durmamızı istediler. Aynı şeyleri şimdi de söylüyorlar. HüküMet hızlı tren yapsın, tünel açsın, hastaneler açsın ama çeteler dokunmasın, saadet zincirine dönüşen ekonomiye dokunasın dediler.

ANAYASA ÇALIŞMASI

İnanın böyle bir taksimi kurtlara bıraksan onlar bile kabul etmez. Kabul ettik de ne oldu. 60 maddede mutabık kaldıklarını söylüyorlar. Ben ne dedim gelin 48 maddede mutabık kalındı hiç olmazsa bunu meclis'ten geçirelim dedik. Yine çalışmalara devam edelim. Dediler ki olmaz. ana muhalefetin genel başkanı 60 maddede uyum var, meclisten çıkarabiliriz. Dedi mi bunu. Dedi. MHP benim kapım kapalı diyor. zaten hiç bir zaman açık olmadı ki. Arkadaşlarımız görüştüler. Cevap şu:  4 siyasi parti eğer ittifak edersek ancak bu görüşmeyi yapabiliriz.

Eğer samimiyseniz, gelirseniz gelirsiniz gelmezseniz meclis'ten bu maddeyi geçiririz, yasal hale getiririz. Akşam başka sabah başka. Millletin takdirine bırakıyorum. Genel başkanları ne dedi uygulama ne?

 

İşte demokratikleşme paketi. Şimdi yasal olanları Meclis'e getiriyoruz. Biz verdiğimiz sözü tutarız. Ne aldanan ne de aldatan olacağız.

OMURGALI OLACAKSIN

Ben taraf değilim bu oyunlara gelmeyin. bi taraf olan ber taraf olur. Omurgalı olacaksın, omurgasızdan bir şey olmaz. üzgar önünde yaprak gibi sallanandan bir şey olmaz. Miletin çirkin gördüğünü biz de çirkin görürüz. Anaysa ve yasa çerçevesinde milletin bize verdiği yetkiyi kullanırız. Biz millet istikamet çizer dedik. Slogan olarak dile getirmiyoruz, 11 yıldır mücadele veriyoruz. Sermaye ne der diye bakmayız. medya ne yazacak diye çekinmeyiz. Değişimi gerçekleştirirken lobiler nasıl tavır takınaçak çise istikamek değişktirmeyiz.

VARSIN ELEŞTİRSİNLER

Birilerinin keyfi için inançlarımızdan vazgeçecek kadro olmadık olmayız. Neye inanıyorsak hiç çekinmeden korkmadan çıkar ve onu söyleriz. Aman birileri eleştirecek varsın eleşirsin birileri yazacak, varsın yazsın. Bizi millet bağlar değerli kardeşim.

Bu sözlerimi hiç kimse farklı yerlere çekmesin. 200 yıldır doğru olan bu deniyor. Ceberrut devlet anlayışı ile dayatılıyor. Biz hiç bir zaman başkasına yapılan yanlışı reva görmedik. 1 yıldır millete seçenekler koyduk.

KİMSENİZ O OLACAKSINIZ

İnandığınız neyse onu cesaretle söyleyin. Kimseniz o olacaksınız. Başkasının ne dediğine değil en başta kalbinizin sonra milletin ne dediğine bakacaksıız. Bırakın eleştirsinler Yunus Emre'nin dediği gibi yeter ki hak bizim olsun.

biz 200 yıldı olduğu gibi millete değer dayatmayız. Birileri hazzetmiyor diye muhafazakar kimliğimizden vazgeçemeyiz. Ya olduğun gibi granü ya ada göranüdğn gib ol. AK Parti olarak her meselede görüşümüz kesinlikle vardır, söymeyecek sözümü vardır ama hükümet olarak yasa ne derse millet ne derse onu yaparız.

AK Parti bölünsün diye dua ediyor medet umuyorlar. Kimse kusura bakmasın bu zavallılıktır.

İnanıyorum ki hiç bir kardeşim pusuda bekleyen bu zavallılara ümit vermeyecektir.

KENDİ ARAMIZDA ÇÖZERİZ

Yanlış anlamalar olabilir, yanlış anlaşılmalar olabilir. Dava arkadaşlıının kardeşlik hukukunun gereği olaark meslelerin kendi aramızda konuşur çözeriz. Hiç kimsenin şüpes olmasın meseleleri kendi araımzda konuşacak kendi aramızda çözüm yoluna koyarız. Pusuda bekleyenleri asla fırsat vermeyeceğiz. Hevesleini hep kursaklarında bırakacağız.

Düşmanı sevindirmeyeceklerine yürekten inanıyorum.

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim