• BIST 117.490
  • Altın 168,249
  • Dolar 3,9324
  • Euro 4,8448
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 16 °C

Davutoğlu: 'Paralel Yapı'dan da CHP'den de hesap sorulacak

Davutoğlu: 'Paralel Yapı'dan da CHP'den de hesap sorulacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu CHP'nin paralel yapıyla beraber milli iradeye kast ettiğini iddia ederek ilginç suçlamalar yöneltti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Muğla il kongresinde paralel yapı ve CHP'nin iş birliği içinde olduğunu söylerken bunun da hesabının sorulacağını söyledi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun açıklamaları:

Paralel yapıdan da CHP'den de hesap sorulacak. Kılıçdaroğlu çıksın bunun hesabını versin. Yurt dışında yaşayan biriyle ne pazarlıklar yaptınız? Türkiye üzerinden neler planladınız?

"DÜNYA TÜRKLERİNE KİM SAHİP ÇIKTI?"

Sırf Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olmasın diye ellerinden geleni yaptılar? Ama ne oldu? İzzetle, ikballe o koltuğa oturdu. Milliyetçilik Türkiye'nin her yerinde olmak demektir. Orhun Anıtları'nın yolunu kim yaptı? Gagavuz Türkleri'ne kim su getirdi? Evlad-ı Fatihana kim sahip çıktı?

Bu bayramda tüm Türkçe aşıkları buluştu. Sizler de ekranlarınızda gözü yaşlı izlediniz. Makedonya'da biri çıkıp dedi ki sayın Başbakanım biz binlerce Al Bayrak istiyoruz.

Sayın Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'na diyorum ki, Al bayrağı alıp Somali'ye gitsinler, alsınlar Al Bayrağı Gazze'ye gitsinler oradakilerin hepsi kendi bayrakları gibi sahip çıkmıştır.

 

"BİZİM FELSEFEMİZ: İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"

Libya'dan 25 bin vatandaşımızı 10 gün içerisinde çıkartan devlet budur. Bizim devlet felsefimizde Selçuklu'dan Osmanlı'ya Osmanlı'dan Cumnhuriyet'e bizim şirarımız insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesidir.

"TÜM KALELERİ YIKACAĞIZ"

Bu millete ihanet edenler sadece dinleyecek. Birileri sahiller bize aittir, buralar bizim kalemizdir diyemeyecek. Tüm kaleleri yıkacağız. Sadece milli irade kalesini ayakta tutacağız.

Muğla'ya 88.5 milyon fidan diktik. Biz Muğla'ya ne söz verdşysek yaptık yapamaya da devam edeceğiz. Muğla'yı dünyanın marka şehri yapacağız. Hiçbir engel bizim sizinle omuz omuza olmamızı engelleyemez.

Rabbiyle beraber olanlar hiçbir zaman yalnız değildir. Milletiyle beraber olanlar hiçbir zaman yalnız değildir.

MİLLİYETÇİLİK SÖZLE YAPILMAZ

Türkiye'nin kendi savaş uçağını yapacak duruma geldiğini de anlatan Davutoğlu, “Aydın'a istikbalimizin sembolüdür dedim. Geçen savunma sanayi icra kurulunu topladık. 2001 yılında tanklarını yenilemekten aciz Türkiye'nin yerine, kendi savaş uçağını ön tasarım aşamasına geldik ve inşallah 2023 kendi savaş uçağını yapan güçlü ve kudretli Türkiye konumuna geleceğiz. O zamana efeler yola çıktıklarında eski atadan kalma tüfekleri vardı, ama onurlarıyla ayakta kaldılar. 2002 yılına geldiğinde ise Türkiye'de bir Ak Parti devrimi yaşandı. Aynen efelerin başını kaldırması gibi millet başını kaldırdı ayağa kalktı bir daha oturmamak üzere. İşte yeni Türkiye bu. Hiç kimseye hesap vermeyecek, ama hesap sormak gerektiğinde herkesten hesap soracak. Yeni Türkiye bu. Türk lirasının değersiz kaldığı o günle karşılaştırın küresel krize rağmen dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmiş Türkiye var. İstiklalimizi, ancak paranız değerli olursa ancak güçlü olursunuz. Vatandaşlarımız her yerde başı dik olur. Sağlam oluruz. Geçen hafta Berlin'de kardeşlerimizle buluştuk. Emin olun Aydın'da gördüğümüz aşk şevk, Berlin'de de vardı, Brüksel'de de vardı. Eskiden Ak Parti öncesinde herhangi bir Avrupa şehrinde meclise girdiğimizde başımız eğik girerdik. Ülkemiz 5 cente muhtaç gibi görülürdük. Kendi ayakları üzerinde durmayan ülke gibi görünürdük. Şimdi Avrupa'da sokağa çıktığımızda, meclise girdiğimizde biz Türküz diye haykırsak diye övünüyoruz. Bizim tek bir gayemiz var. O efelerin yiğitlerin hiç yoktan istiklale kavuşturduğu ülkesini onurlu ve izzetli kılmak. Tek gayemiz bu. Milliyetçilik nutukları atanlar bilsinler ki gerçek milliyetçilik aziz al bayrağı dünyanın her yerinde dalgalandırmaktır. Eskiden 163 temsicilimiz vardı dünyada. Şimdi 228 temsilcilikle dünyada en fazla temsil edilen bayrağını dalgalandıran 6'ncı büyük ülkeyiz. Milliyetçilik sözle olmaz. Milletçilik bu bayrağa itibar kazandırmakla olunur" dedi.

PEYGAMBERİMİZE HAKARET EDİLMESİNE TAVİZ VERMEYİZ

Paristeki terör saldırılarına da konuşmasında değinen Ahmet Davutoğlu, “Paris'te teröre karşı dünya ülkelerinin devlet başkanlarıyla yürürken de, aynı temel ilkeden hareket ederek, Türkiye'de vurguladığımız gibi, bir takım provakatör ajanların çıkarmaya çalıştığı fitneleri engellemek için söylediğimiz gibi, dünyanın hiçbir yerinde Hazreti Peygambere karşı da hakaret edilmesine sessiz kalmayız. Sakin durmayız. Hazreti Peygamberin onuru bütün bir insanlığın onurudur. O alemlere rahmet eden yüce peygamber için her şeyi yapmaya hazırız. Ona yapılan hakarete taviz de vermeyiz, sessiz de kalmayız. Ama maalesef efelerin manevi özgeçmişine de ihanete edercesine karikatürleri basmaya kalkanlar oluştu. Bunlara kimi sahip çıkanlar oldu. Bunlara CHP sahip çıktı. Bizim prensibimiz açıktır. Her yerde teröre karşıyız. Karşı çıkarız ama harakete de göz yummayız. Peygamberimizin onurunu korumak için sesimizi her yerde yükseltiriz" dedi.

CHP'YE ŞİŞLİ ÜZERİNDEN AĞIR ELEŞTİRİ

Bu sırada partilerine 'vur vur inlesin CHP dinlesin' tezahüratları üzerine Davutoğlu, “Vurmaya gerek yok onlar zaten birbirlerini yeteri kadar vuruyorlar. İki ayda kaç reform paketi açıkladık, cumhurbaşkanımızla kaç yurtdışı gezisine gittik. Kaç dünya liderini ağırladık. Ama onlar iki aydır Şişli'de acaba tekrar düzeni nasıl sağlarız diye uğraşıyorlar. Şişli'de birbirini vuran vurana. Şantaj yapan yapana, mahkemeye giden gidene neler yapmışlar? Seçimden önce adaylarından kazanması halinde, seçimi kazansan bile başkanlıktan çekileceksin diye, istifa edeceksin diye yazı almışlar. Başkan da istifa etmeyince tehdit etmişler. O da onları tehdit etmiş. Sanki uluslararası mesele gibi Kılıçdaroğlu da arabulucu tayin etmiş. Gören de dünyanın en büyük krizi var sanacak. Bir Şişli'yi idare edemeyenler Türkiye'yi nasıl idare edecekler? Şişli'de düzeni kuramayanlar Türkiye'de neyin düzenini kuracaklar? Bırakın onlar birbirlerini vursunlar. Biz yolumuza devam edeceğiz. Tehdit edenin tehdidinden yılmadan korkmadan" dedi.

ADNAN MENDERES GİBİ DARAĞACINA GİTMEYE TERETTÜT ETMEYİZ

Paralel devlet yapılanmasını da Adnan Menderes üzerinden eleştiren Ahmet Davutoğlu şunları söyledi: "Aydın'ın bize öğrettiği ikinci derse gelecek olursak. Aziz Adnan Menderes'i tekrar rahmet ediyorum. Başbakan olduğum zaman ilk ziyareti onun mezarına yaptım. Aydınlılar, orada ona söz verdim. 'Eğer senin emanetini yani milli idareyi korumak zorunda kalırsam, senin gibi darağacına gitmek için biran olsun tereddüt etmeyeceğim.' Her biriniz Adnan Menderessiniz her bir Aydınlı Menderes'tir. Hedefimiz makamlarımıza tek şey için milletimize hizmet etmek için, milletimizle birlikte tarihe birlikte yürümektir. Adnan Menderes rahmetlinin diyarından sesleniyorum. Aynı o zaman onurlu şerefli TSK içerisinde bazı gruplar hiyeyarşi tanımadan, ordu geleneğine saygı göstermeden paralel cuntalar oluşturmuşlarsa, Adnan Menderesi'i şehadete götürmüşlerse, daha sonra bu 12 Mart'ta 12 Eylül'de 28 Şubat'ta tekrar etmişse. İşte şimdi de benzer bir tehlike ile karşı karşıya kaldığımızda, demokrasi konusunda hiç tereddüt etmeyiz. 12 yılda Türkiye'de demokrasiye dışardan müdahale etme, darbe sona erdi. Artık Türkiye'de kimse darbeyi siyasi bir sözcük olarak kullanmıyor. TSK içinde geçmiş cunta gibi paralel oluşması gibi bu sefer de 17 - 25 Aralık ile TIR baskınında bir başka paralel çete Türk demokrasisine darbe vurmaya kalkıştı. Milletten destek almadan hesap vermeden bu ülkeye hükmetmeye kalkıştı. Ama şaşırdıkları hesap etmedikleri şuydu. Bu kez karşılarında kaya gibi duran Ak Parti kadroları vardı. Ve biz hep beraber, bu paralel çete onun arkasındaki işbirlikçileri Türkiye'deki yandaşlarını muhalefet partileri birer dökülüyor. Milletvekili Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na 12 soru sordu. Aydın milletvekili 'eskiden ordu müdahale ederdi, bizi kurtarma ihtimali vardı, şimdi o da kalmadı' dedi. Hep medet umdukları ya darbeler, ya çeteler. Sonra da yüzsüzce gelip Adnan Menderes'in şehrinden oy istiyorlar. Bize ne yaparlarsa yapsınlar sadece milli iradeye sahip çıktık. Sahip çıkmaya devam edeceğiz."

ADNAN MENDERES GİBİ SİZLER DE EMANETSİNİZ

Aydın'a yapılan yatırımları da anlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Adnan Menderes'in bize emanetisiniz. Demokrasi nasıl Adnan Menderes'in emaneti ise, sizler de emanetsiniz. Bu çete ve onunla işbirliği yapan muhalefet aynı Adnan Menderes'e yaptığı gibi 'sabık Menderes' dediği gibi, Recep Tayyip Erdoğan için de 'dönemin Başbakanı' demeye kalkıştılar. Adnan Menderes demokrasi şehidi oldu. Recep Tayyip Erdoğan da bugün milletin iradesiyle Cumhurbaşkanı oldu. Hiçbir şekilde milletimizin bize verdiği emaneti namerde vermeyiz. Milletimizden aldığımız emanet dolayısıyla başka hiçbir merciye hesap vermeyiz. Aydın'a çok hizmet ettik. Daha etmeye de devam edeceğiz. Yeni müjdeler vereceğiz. Ülkemizin istiklaline sahip çıktık. Kendi tankını uçağını, savaş gemisini yapmak için Haziran 2015'de en güçlü şekilde desteklemeye hazır mısınız? Her bir neferimizle ferdimizle inşallah Aydın'da yüzde 50'yi aşmaya hazır mıyız? Milli iradeyi egemen kılmaya hazır mıyız? Bütünü çetelere çatı aday diyerek birleşip karşımıza çıkanlara karşı kim gelirse gelsin birinci parti Ak Parti demeye hazır mıyız? Sizden en az Türkiye ortalamasını beklemiyoruz. Aydın'da en az yüzde 50 almaya hazır mıyız? Aydın demokrasiyi taçlandıran bir geleceğe yürüyecek. Demokrasi ve istiklaliniz içini yürümeye çağırıyorum" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasının ardından Aydın Valiliği'ne ziyaret etti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim