• BIST 94.552
  • Altın 193,401
  • Dolar 4,7620
  • Euro 5,4953
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 23 °C

Büyükşehir Belediyesi Çevre’nin Korunmasına Önem Veriyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre’nin Korunmasına Önem Veriyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Şube Müdürü Recep Karamehmetoğlu daha yaşanabilir bir Sakarya için uğraştıklarını belirtti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Şube Müdürü Recep Karamehmetoğlu daha yaşanabilir bir Sakarya için uğraştıklarını belirtti.

Yaşanabilir bir çevre ve Sakarya için vatandaşların da duyarlı olmasını belirten Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Şube Müdürü Recep Karamehmetoğlu, "Daha yaşanabilir bir çevre ve daha güzel Sakarya için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tabi burada vatandaşlarımız ile birlikte hareket etmek de çok önemli. Hemşerilerimizin çevreye zararlı gördükleri durumlarla ilgili bizimle iletişime geçmeleri çok önemli. Hep söylediğimiz gibi "şehrimizi birlikte güzelleştiriyoruz" dedi.

ÇEVREYİ İLGİLENDİREN NE VARSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK ORADAYIZ

Çevre'nin korunması için önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Karamehmetoğlu, "Çevremizin korunması ve geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özellikle hafriyat ve inşaat atıklarının çevre ve insan sağlığına olası olumsuz etkilerini gidermek adına çalışmalar yapıyoruz. Buralarda oluşan atıkların toplanması, taşınması ve bertarafı için uygun sahalar oluşturuyoruz. Tabi bunların yanında gürültü denetimleri de gerçekleştiriyoruz. Hava kirliliği konusunda da işyerlerini denetliyoruz. Bu konu başlıklarında cezai işlemler uyguluyoruz. Yani çevreyi ilgilendiren ne varsa Büyükşehir Belediyesi olarak oradayız. Aynı şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

KİRLİLİĞİN KAYNAĞINI BULUP ÖNLEM ALIYORUZ

Çevre'nin korunması yönünde yaptıkları çalışmalardan bahseden Şube Müdürü Recep Karamehmetoğlu,"Müdürlüğümüzün rutin olarak veya şikayete binaen yaptığı katı atık, emisyon, deşarj, hafriyat, gürültü, madeni atık yağlar, bitkisel atık yağlar, koku, tehlikeli atıklar, ömrünü tamamlamış lastikler ve görüntü kirliliğine sebep olan işletme veya bölgeleri denetliyoruz. Yani kirlilik kaynağının bulunarak önlem alınmasının sağlanması faaliyetlerinin tümü çalışmalarımızı kapsamaktadır. Ayrıca, sektörel olarak da hurdacılar, dökümcüler, lokal ve dernekler de çevresel açıdan denetliyoruz. ALO 153 Çözüm Masasından telefon ile, BİMER ve sitemizde bulunan [email protected] adresimizden e-posta ile ve yazı işlerinden dilekçe ile gelen şikayetleri de ekiplerimiz denetliyorlar. Denetimlerimiz 24 saat esasına göre tüm Sakarya Büyükşehir Belediyesi sınırlarında yapılmaktadır" dedi.

740 DENETİM YAPARAK TUTANAK ALTINA ALDIK

2015 yılında 740 denetim yaptıklarından da bahseden Recep Karamehmetoğlu, "2015 yılında 363'ü rutin olarak, 302'i şikayet üzerine ve 75'i vatandaşın talebi üzerine olmak üzere toplam 740 denetim yaparak tutanak altına aldık. Bunların yanında haftalık program çerçevesinde Büyükşehir Belediyemize bağlı tüm ilçelerde gün boyunca hafriyat ve inşaat yıkıntı atığı gibi katı atıkların dökülebileceği tüm alanlarda denetimlerimizi sürdürdük. Özellikle geceleri gerçekleştirdiğimiz denetimlerimizde gürültü kirliliğini önlemeye çalıştık. Bildiğiniz üzere bizim bir sloganımız var; "Şehrimizi Birlikte Güzelleştiriyoruz" diyoruz. Tabi bunun yanında koruma kısmında da vatandaşlarımızla da birlikte çalışacağız. Vatandaşlarımızın duyarlılıkları ile birlikte daha da faydalı olacağımızı düşünüyorum. Bilindiği üzere il sınırlarımızın genişlemesi ile birlikte şehrimizin tamamına hizmet sunuyoruz. Bu durumda ilçelerimize de daha kaliteli hizmet sunabilmek için vatandaşlarımızın da çevre konusunda hassasiyetleri bizler için çok önemli. Hava kirliliğine neden olan işyerlerini denetliyoruz. Kirlettiğini tespit ettiğimiz müesseselere cezai işlemler uyguluyoruz. Özellikle kirliliğin önüne geçebilmek adına kirliliğe neden olan faktörleri ortadan kaldıracak önlemleri müesseselerin almalarını sağlıyoruz. Bu konuya da çok önem veriyoruz. İnşallah hava kirliliğini önlemek amacıyla çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Çevre’nin Korunmasına Önem Veriyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre’nin Korunmasına Önem Veriyor

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim