• BIST 107.401
  • Altın 173,640
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 13 °C

Bozüyük Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı

Bozüyük Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı
Bilecik'in Bozüyük Belediye Meclisi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Bilecik'in Bozüyük Belediye Meclisi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, 2008 yılında eski Belediye Başkanı Berberoğlu tarafından alınan kar motosikletinin Bilecik İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün talebi üzerine kendilerine bedelsiz devri konusu görüşüldü. CHP meclis üyesi Coşkun Aksu, kar motosikletinin Bilecik İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yerine AKUT'a verilmesini talep etti. Belediye Başkanı Fatih Bakıcı da "Benim Cumhurbaşkanı'ma hakaret eden bir liderin kurumuna ben hiçbir şekilde destek vermem" dedi.

Yapılan görüşmeler sonrasında kar motosikletinin AFAD'a verilmesi konusu, Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Eldemir'in tek başına evet oyu verdiği oylamada diğer meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edilmedi. Böylece kar motosikleti yine belediyenin demirbaşları arasında kaldı.

Bursa BEBKA Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma ajansının açık bulunan 2016 yılı Mali destek programlarından turizme yönelik küçük ölçekli altyapı, sürdürülebilir sanayi programları ile 2016 yılı teknik destek, doğrudan faaliyet ve mali destek programlarına, AB hibe programlarına, yurtdışı ülkelerin hibe programları kapsamındaki hibe teklif çağrıları ile Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklarının, kamu kurum ve kuruluşlarının teşvik kapsamındaki proje karşılığı hibe ve destek programlarına proje sunulmasına ve talebin başarılı olması durumunda faaliyetin uygulanmasına, sunulan faaliyette kurum/kuruluşumuzu temsile, ilzama ve talebe ilişkin belgeleri imzalamaya Belediye Başkanı Fatih Bakıcı" ya yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Belediye tarafından 2016 yılında 2015 yılının kesinleşmiş bütçe gelirlerinin, 213 sayılı Vergi Usul Kanununa göre belirlenecek yeniden değerleme oranıyla artırılan miktarının yılı içinde toplam yüzde 10'unu geçmeyen iç borçlanma için 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18.'inci maddesinin d bendi ve 68.'inci maddesine göre; Belediyenin mevcut borçlarının kapatılması araç gereç alımı ve gerçekleştireceği projelerin finansmanını sağlamak üzere yurtiçi ve yurtdışı bankalar fonlar, kredi kuruluşları gibi finans kurumlarından bağış, hibe, borçlanma ve proje kredileri için görüşmeler ve anlaşmalar yapılması konusunda Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonrasında AK Parti grubunun toplantıda azınlıkta olması nedeniyle MHP ve CHP meclis üyelerinin red oyu ile Başkan Bakıcı'ya borçlanma yetkisi verilmedi.

3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına ve 29 Aralık 2015 tarihli Türkiye Diyanet Vakfı Bozüyük Şubesinin yazısına istinaden; Yeni Mahalle, 553 ada 15, 16, 17, 18, 19 ve 20 nolu parsellerde imar planı değişikliği talebinin görüşülmesi yapıldı.

Cumhuriyet meydanının yanında yer alan ada da ki imar değişikliği konusu meclis üyelerinin tamamının oyları ile kabul edildi. Son olarak Belediye Plan Bütçe Komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapıldı. Metristepe Kültür merkezininim uygun zamanlarda günlüğü 10 TL'ye sinema salonu olarak kullanılması oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı söz alan CHP meclis üyesi Coşkun Aksu, hal ışıkları ile ilgili şikâyetleri dile getirdi. Başkan Bakıcı'da bu konuda Fen İşleri Müdürlüğüne talimat vererek gereğinin yapılmasını istedi.

Bozüyük Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı

Bozüyük Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı

Bozüyük Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim