• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 14 °C

Bahçeli: Yalan, çalan ve talan lobisi...

Bahçeli: Yalan, çalan ve talan lobisi...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kahramanmaraş'ta konuştu. Bahçeli konuşmasında Erdoğan'a yolsuzluk iddiaları üzerinden yüklendi.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

Adalet ve Kalkınma Partisi kendisine destek vermiş olan insanlarımızı tamamen terketmiştir. Güç bende zannetmiştir. İnsanlarımızın yoksulluğundan yararlanarak bazı vaatlerle nohuttu fasulyeydi kömürdü buna benzer şeylerle yoksulluğu istismar etmiştir. Yoksulluğu kendisine oy bağımlılığı haline getirerek iktidarını sağlamıştır. Vatandaşımız da ne yapalım zaten yoksuluz diyerek seçim öncesi gelen yardımlarla hayatına devam etmeye çalışmaktadır. Ancak kendisi için kalıcı ve ihtiyaçlarına cevap veren bir gelir seviyesine işe ve aşa sahip olmadığını görmüştür. Şimdi gerçekçi olmak lazım. 

AKP'ye oy vermiş vatandaşlarım... AKP'den beklentileriniz karşılık bulmuş mudur? Gelir seviyeniz artmış mıdır? Evlatlarınız iş güç sahibi olmuş mudur? Kendilerine bir yuva kurma imkanı sağlanmış mıdır? Esnaf kardeşim... Çiftçi...İşçi... Düne göre daha iyi midir? Erdoğan bize vaat ettiklerini yerine getiriyor mu diye düşünsün! Başbakan birlikte yürüyoruz bu yolları diyor sizi de davet ediyor. Gidecek misiniz? Gitmeyecek misiniz? Bu birlikte yürüdüğünüz yol Türkiye'yi nereden nereye götürüyor?

Sosyal ve ekonomik sorunlar işsizlik yoksulluk açlık asayişsizlik çözüme kavuşturulmadan Türkiye'nin temel değerlerini tahrip etmenin ne anlama geldiğini önce AKP'li vatandaşlarım parti vekillerine yöneticilerine ve fırsat bulursanız bir başbakana sorun bakalım. Bu yavrularımızın Andını niye kaldırıyorsun sen... Kime hizmet ediyorsun? Türküm doğruyum çalışkanım seni niye rahatsız ediyor.. Ne desin yavrularımız çalarım soyarım ve hırsızım mı desin?

Devlet dairelerinde bulunan Ne mutlu Türküm diyene sözünü niye siliyorsun? Bunları önceliğine almanın sebebi nedir? Türkiye'nin bir çok demokratik insan hakları ve özgürlük sorunları varken önceliği neye göre hareket ederek demokratik açılım denilen zırvayı uyguluyorsun. Türkiye'yi etnik temelli bölmek mezhep temelli bir ayrışma sana ne fayda getirecek? 

Başbakan son günlerde televizyonlarda Türk siyasetine yakışmayan, bağdaşmayan kirli bir üslup kaba bir üslup çirkin bir üslupla herkese hakaret ediyor. Herkesi suçluyor. Herkesi alçak ilan ediyor herkesi hain ilan ediyor. Herkesi Haşhaşi olarak görüyor. Herkesi paralel devletin unsuru olarak görüyor. Kendisine yandaşsa önemli bir vatandaş ama kendisine dur hele ne yapıyorsun diyorsa o artık paralel devletin adamı o artık hainler alçaklar grubunun içindedir. Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatında dost kavramı kalmamıştır. Kendisine hizmet eden adam kendisini reddeden haindir. Böyle bir anlayış olur mu? Bu çılgınlık halidir. Yoldan çıkma halidir. Şaşırma halidir. Şımarma halidir... Ben ben diyerek başlamış tek tek diyerek tek adamlığa soyulmuş ve devletin imkanlarını kullanmak için parti devleti oluşturmaya ve diktatör olmaya hevesleniyor. Bu yol çıkış yolu değil. Bu hiç kimseye fayda getirmemiştir. Erdoğan eğer yanındaki danışmanlar aklını uçurmuş ise onları değiştir. Güç ve akıl bir arada olursa anlamlıdır. Akıl olmaz güç varsa herşeye müsait hale gelirsin. Savcıya kıyarsın Türk polisini Ak polis olarak görmeye başladığında olmayanlara da kıyarsan o zaman sen zaten yoldan çıkmışsın.

Şimdi oturmuşlar geçmiş dönemdeki hizmetlerden bahsediyorlar. Bırak o palavraları. ToKİ'nin imkanlarıyla yaptığın mitinglerle milleti aldatma. TOKİ'nin mitingleriyle işte şurada 173 tesisin temelini attık Şurada 155 tesisi açtık diyerek milletin gözünü boyama... 

Sözüm ona AK Parti 11 yıllık dönem içinde insanlarımızın beklentilerine karşılık veremediği için vatandaş kendi arasında özellikle şurada da bulunan gözleri çakmak çakmak Kahramanmaraşlı uşaklar dediler ki bu partinin Adalet ve Kalkınma ile alakası yok. Bu parti iktidara geldiğinde ben 10-11 yaşındaydım. Babam inşallah hayırlı olur diyordu. Ama o günden bu güne kadar hala evimizde sağlıklı beslenmeye müsait bir gıda harcamamız yok. istediğimizi alamıyoruz. Eti göremiyoruz. Hep bildiğimiz katıkla bulgur pilavı... Bağda bahçede bir salkım üzüm varsa yanına katık koyup yiyoruz. O zaman bu AKP acaba bizi aldattı ve kandırdı mı diyerek partinin adına Aldanma ve Kandırma Partisi diyor... 

Recep Tayyip Erdoğan dizisini seyretmekten usandık bıktık yahu! Her gün yalan dinlemeye mecbur muyuz? Bizi yıkmaya çalışanlar var diyor... Faiz lobileri var diyor... Başka lobiler var diyor... Peki 11 yıllık iktidarında hangi lobilerin oluştuğunun farkında mısın? Sende bir yalan lobisi var. Sabahtan akşama kadar yalan üretiyor... Sende bir talan lobisi var... Önüne ne geliyorsa talan ediyor... Kasırga gibi.. Nereye dalarlarsa çırılçıplak ediyorlar çer çöp bırakıyorlar. Ya yüksek binalar oluyor veya rant peşinde koşarak zenginleşen zenginleşiyor. Haramla beslenenler Türkiye'nin zenginleri oldu. Bir de gözü hırsla dolu çalan lobisi oluşmuş... Ne bulsa çalıyor... Adalet Kalkınma Partisi Yalan, Çalan ve Talan üzerine bina edilmiş. Buna Türkiye'nin tahammülü kalmadı! 

Bu millet hiç alışık olmadığı konuları tartışır oldu. Hayatınızın hangi döneminde ayakkabı kutusu bu kadar önemliydi. Ayakkabı alanlar ayakkabı kutusu alamaz oldu. Yanlış anlaşılır ortada gezemem diyor... Ayakkabı kutusundan hiç dört buçuk milyon dolar çıkar mı? Sonra da bu hayır işidir denilir mi?

İran'dan bir şarlatan gelmiş. 29 yaşında. Ne olduğu belirsiz... Aziz kardeşim Ankara'ya gidip şu bakanı ziyaret etmek isterseniz görüşebilir misiniz? Ama bu İran'dan gelen şarlatan dört bakan çocuğunu avcunun içine almış bakanları da yolsuzluk ve rüşvete alıştırmış Türkiye'yi soyup duruyor. Kimdir bu... Bu altın kaçakçısı... İran'ın ambargosunu delmeye çalışan bir şarlatan. Kara para aklayan Türk milletinden daha lüks yerlerde yaşayan, bakanlarla iş takip eden bir kişi. Bu tam 101 gün içinde en kısa sürede tahliye edildi. İçinizde küçücük ihamlle bir suç işlemiş biri olsa mahkemeye çıkma süreciniz hala devam ederdi. Ama bu 43 günde dışarı çıktı. Bu kadar erken çıkmasının sebebi ne ola ki. Erdoğan bunun için neden paniğe kapıldı? Herhalde bu şarlatan bunları tehdit ediyor. "Ya beni çıkarırsınız ya da sizin alayınızı bildiklerimle yakarım" diyor galiba. Onun için 101 gün olmuş.. Kurulan mahkemler dağıtılmış savcılar atılmış bunlarla beraber mesela bu iktidar döneminde 17 Aralık'tan 22 Mart'a kadar 784 savcı ve hakim görevden alınmış. Yerlerine yandaşlar atanmış. Güya yolsulzuk ve rüşvet operasyonunun komplo olduğunu söyleyerek aklanmaya çaılşıyor. 

Erdoğan artık aklanamazsın. Kendini kurtaramazsın. 101 günden bu yana Başbakan olarak oğlun Bilal'i kurtarmak için neler yaptığını millet biliyor. O bakanları zaten gözden çıkarttın çocukları umrunda değil ama 1 milyar doları villasında bulunduran telefonda arayıp sorduğun sıfırla şunları dediğin Bilal için korkuyorsun... Recep Tayyip Erdoğan bu millet seni 11 yıldır başbakan yaptı. Çık millete de ki, aziz milletim bana destek verdiniz... İktidar oldum.. Yediğim önümde yemediğim arkamda... Herşey söylediğimde emir telakki ediliyor. Ortadoğu'da sultan bilmem nerde padişah deniliyor. Övülüp duruyorum... Ama bu hiç aklıma gelmemişti. AKP'yi lekeletmek istemiyorum onun için milletime söz veriyorum diyerek Bilal oğlanı yanına alıp en yakın karakola gitmen lazım. Ama gitmiyorsun. Yıllar önce ne demiştin? Onları bir hatırlatayım. Aziz millet evlatları sizi incitmek için demiyorum. Kırmak için söylemiyorum... İstediğin zaman istediğin partiye tercihini yap o senin demokratik hakkındır. Ama bazı konuların da artık farkına var. AK Parti'yi siyah gözlükle seyretmekten vazgeç. Erdoğan demişti ki bize iktidarı verdiğinizde size şeref sözü veriyorum. Bir şeref takıntısı var. Hep şerefsizlikle kaybediyor. Ne söz veriyormuş? Adaleti eşitliği hakkın rızasını ve kul hakkını gözeteceğimize söz veriyoruz diyor. Bir milyar dolarla 76 milyonun içinde öksüzün yetimin kimsesizin dar gelirlinin hakkını nasıl yersin. Onlar Allah'ın kulu değil midir? Onların hakkı yok mudur?

Recep Tayyip Erdoğan artık sen bittin. Artık senin siyasi ömrün sona ermektedir. Öyle bir şart içinde dayatma kimseyi kırma. herkese iftira atma. Türkiye'yi felakete götürecek yanlışlara girme. Ben yaparım ben keserim ben yıkarım yasaklarım diyerek böbürlenip durma. Bu millet kibirli insanı sevmez. Onun için ülkemizde bunu istemiyoruz. Mısır'da yaşananlar... Tunus'ta yaşananlar... Suriye'de ukrayna'Daki olaylar. Endonezya'da olanlar... Aziz vatandaşlarım Türkiye o hale gelmemeli. Bin Ali Tunus'^tan kaçtı. Mübarek hapse konuldu. Bütün bunlar olduğunda kaçacakları yer de ilk kuruldukları yerde olduğu gibi kovboylar gibi haydutlar gibi hep Amerika oluyor nedense...

Türkiye'yi kışkırtmamak lazım. Türkiye'yi tahrip etmemek lazım. Aziz vatandaşlarım yolsuzluk ve rüşvet bir toplumsal hastalıktır. Gerekli önlemler alınmadığı takdirde yaygınlaşır. Yaygınlaşırsa herkes birbirine bakar. Rüşvetle geçinenlerle helal ekmek peşindeki insanlar aradaki farkı görürse yiyenlerle yemeyenlerin kavgası başlar. Yolsuzluk ve rüşvet toplumu kemirir. Çürütür... Devleti de çökertir. Onun için demokrasi içinde arayışlarda bulunmak lazımdır. Demokrasi içinde çözüme gitmek lazımdır. Yoksa milleti kışkırtarak yeri geldiğinde olaylar başlatarak sonra şöyle böyle oluyor diye propagandayla polisleri kışkırtıp olaylara değişik boyutlarda sebep olanlarla kendi iktidarını koruyacak isen yanılmaya çürümeye gitmeye başlamışsın demektir. Sayın Erdoğan milletimizle oynama. Milleti korkutamazsın. Milleti baskı altına alamazsın. Bu millet sabırlıdır soğukkanlıdır. Damarına fazla basma. Bu milletin ayranı kabarırsa Recep ağa senden iz kalmaz AKP'den eser kalmaz. 

Aziz vatandaşlarım Erdoğan'ın ihtirasına Erdoğan'ın şımarıklığına çılgınlığına Türkiye'yi bırakamayız. Çözüm bulmamız lazım. Demokrasi içinde bulmalıyız. Demokrasi içinde milli irade bunu nasıl çözecek? Seçimle... Yani 3 gün sonra... Belediye başkanlığı seçimi iktidarı değiştirmez ama ayağını kaydırır. Artık ben gidiyorum der. Ya kendisine çeki düzen verir ya da gittikçe kabalaşır. O zaman millet der ki haydi sen 51 ile geldi 51 ile güle güle der. Çıkış sandıkta... Evlatlarımızı sandığa yöneltelim. Sokak doğru değil sokak karanlık. Sokak kirli... Sokakta kim kimdir bilinmez. Sokak yaşanamayacak bir alan. Sokak kanlıdır. Gençlerimizi orada görmek istemiyoruz. Kahramanmaraşlılar herkese sesleniyorum. Sokaklar tercih edilmemelidir. Genç kardeşlerim evlatlarım size sesleniyorum. 18 yaşındasınız oy kullanıyorsunuz. 25 yaşında seçilme hakkına sahipsiniz. 18-25 yaş grubu diğer ifadeyle gençlik çağı dediğimiz kişilerin toplam seçmen içindeki sayısı 10 milyon 36 bindir... Bu çok önemli bir rakamdır. Aziz gençler... Önemli bir güçsünüz... Onun için genç olarak sokak yerine sandığa gidin. Çünkü siz milletin geleceğisiniz. Ne olduğunuzun farkında olun. Hangi dinamik güç olduğunuzu bilin. Şu an için bulunduğunuz yaş grubu 2023'te 100. yılımızı kutladığımız dönemde siyasette sizler olacaksınız. Üniversitelerde bürokraside serbest hayatta sizler olacaksınız. Türkiye'nin işvereni sizler olacaksınız. Türkiye'de çalışan esnafından her alana kadar sizler olacaksınız. Sizler bu milleitn geleceğisiniz. Öyleyse genç kardeşim annenin babanın fedakarlığıyla her türlü gayretin içinde seni okuttular yetiştirdiler. Esnafın camını kırmakla gençlerin canını kaybetmesiyle bir yere varamayız. TOMA'larla itişeceğin yerde geleceğini belirle... Onun için sandığa git. Bu güçle gittiğin zaman senin yapacakların belli. Yerde olanı 10 milyon 36 bin destekle fırlatır iktidara taşırsın. İktidarda olanı desteğini çektiğin anda havada üç takla attırır yere çakarsın. Sen busun. Bunun farkına var aziz gençlik. Bunu siyaseten söylemiyorum. Gençler üzerinde oynanan oyunlar için söylüyorum.

Anneler bacılar... Size sesleniyorum. Biz çok mitingler yaptık. Her ilde yaptık. Şuraya baktığım zaman analar bacılar görüyorum. Toplam seçmenin yüzde 51'i sizsiniz. Siz hangi partiye destek verirseniz tek kanatla uçamayanlara uçurur iktidara taşırsınız. Onun için hepinize teşekkür ediyorum. Bu güzel görüntüyü MHP'nin zaferine kadar devam ettirelim. Öyleyse 30 Mart'ta sandığa gideceğiz. 

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim