• BIST 110.932
  • Altın 175,230
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 7 °C

Bahçeli: Türk siyasi tarihinin en utanılacak kararı

Bahçeli: Türk siyasi tarihinin en utanılacak kararı
Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. AKP'li 4 eski bakanın Meclis komisyonunda "aklanmasını" utanç verici bir karar olarak niteleyen Bahçeli, Davutoğlu ve Erdoğan'a çözüm süreci, rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üzerinden yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Bahçeli, Başbakan Davutoğlu'na da çözüm süreci üzerinden yüklendi.

Bahçeli, Meclis Soruşturma Komisyonu'nda alınan "yüce divan" kararını ise "Türk siyasi tarihinin en utanılacak kararlarından biri" olarak niteledi ve suçluların "tıpış tıpış adalet önüne" çıkacağını vurguladı. 

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

DÜN ERGENEKON DEDİLER, BUGÜN PARALEL DİYORLAR

Dün Ergenekon dediler, bugünlerde paralel diyorlar. 

Hukuk ve demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkede kayıtdışı ilişkiler yeşeremez. AKP'nin hey yanı kumpastır. Bu zihniyet Kabataş'ta başörtülü bacıma saldırdılar iftirasından camide içki içildiler iftirasına kadar milleti kandırmışlardır. Geçen hafta AKP'den ihale alan bir terör örgütü militanının Dolmabahçe'de yaşanan çakma suikast girişimi aklımızla alay etmektir. Hükümet milli birliğe zarar veren en büyük unsurdur. 

2014 yılında çok geniş bir güvensizlik, kuşku ve korku ağı toplum hayatının etrafına duvar gibi örülmüştür. Türkiye'de huzur kalmamış sükunet kaybolmuştur.

AKP SÜNEPE VE GAYRİ MİLLİ

Toplumsal dayanışma ve beraberlik duygusu çözülme sürecine girmiş bin yıllık kardeşlik duyguları ve hukuku kan kaybetmiştir. 

AKP'nin sünepe ve gayri milli özelliğinden dolayı PKK çıtayı yükseltmiş, tavizleri koparmıştır. AKP İmralı canisi ve çetesiyle Türkiye'yi paylaşma masasına oturmuştur. AKP ile PKK arasında takvime bağlanan mutabakat metinleri hazırlanarak Türkiye ve Türk milletine kastedilmek için kollar sıvanmıştır. 

CANİ BAŞI SERBEST KALACAK

Cani başının önce ev hapsi ardından da serbest kalması için anlaşıldığı ortaya çıkmıştır. PKK HDP ve İmralı canisinin bildiği, hükümet içinde bir kaç kişinin vakıf olduğu, AKP milletvekillerinin de tamamının haberi olmadığı bölücü pazarlık Türkiye'nin mahvı demektir. AKP Çöküş ve çözülmeyi allayıp pullamaktadır. Davutoğlu kamu düzeni dedikçe düzen ortadan kalkmaktadır. 

Artık İmralı canisi AKP'nin resmi muhatabı ve müzakere ortağı haline gelmiştir. On binlerce vatan evladının kanına giren azılı haydut Erdoğan ve Davutoğlu işbirliğiyle ayağa kaldırılıp umut merkezi yapılmıştır. Hükümet teslim bayrağını çoktan çekmiş Davutoğlu Kandil'e selam durmuştur. 

İHANET TASLAĞINDA PKK'YA NE VERDİNİZ?

İmralı canisi tarafından çatısı örüldüğü ve PKK'nın onayladığı ifade edilen zehirli ve zillet mutabakatta neler yazılıdır? Çok dar bir kadronun bildiği ihanet taslağında PKK'ya ne verdiniz? Hangi milli ve tarihi emanetlerden vazgeçtiniz? Şerefi varsa onurluysa Başbakan dürüst olmalı yüreklice konuşmalıdır. Teröristleri sevindiren ve adına çözüm denilen süreç kirliliği felakettir ve kahredici bir bozgundur. Erdoğan ve Davutoğlu İmralı canisine özgür kalacağının sözünü verdilerse bu milli birliğin çöküşüdür. BU iki musibet PKK'ya özerklik ve genel af sözü verdiyse bu vatana ihanettir. Süreç ihanetiyle şımaran PKK iyice azıtmıştır. 

TÜRKİYE ÇATIR ÇATIR PARÇALANMAKTADIR

Tehlike hiç olmadığı kadar büyüktür, Türkiye çatır çatır parçalanmaktadır. Terör alan tutmuştur. PKK kafasına göre sözde özerk bölgeler oluşturmakta para basmakta, yol kesmekte, vergi toplamakta devletin egemenlik haklarına kast etmektedir. Cizre'de yaşananlar fecaattir. PKK ile HÜDAPAR arasında vuku bulan silahlı çatışmalar yönetilemeyen ve sahipsiz bir ülke fotoğrafıdır. Kamu düzenine yönelik herhangi bir fiil görüldüğünde gereği yapılacaktır diyen Davutoğlu kimi kandırmaktadır. Kazılan hendeklerden devlet gücünü geçiremeyen bu aciz ne yüzle konuşmaktadır. 

AKP KUYRUĞUNU KISTIRMIŞ SEYREDİYOR

Türkiye'nin bir ilçesinde teröristler gece gündüz birbirine mermi yağdırarak 3 kişinin ölümüne 10 kişinin yaralanmasına sebep olmuşlardır. Teröristlere cenaze yapanlara karşı AKP kuyruğunu kıstırmış uzaktan seyretmiştir. Hükümet hiçbir şey yapamamış konuyu ya paralel ya da provokasyonlara bağlayarak ucuz bahanelerle sıyrılmıştır. 

CİZRE'DE PARALEL AVINA GİRİŞENLER

Cizre'de paralel avına girişenler, asıl paralel devlet yapılanmasını meşrulaştırmak için kurnazca faaliyette olduklarını itiraf etmeliler. Teröristler şehirlere sinmiş, dağlardan metropollere inmişlerdir. Bölücülük etrafta kol gezmekte, ihanet turu atmakta, savaştan kan dökmekten bahsetmektedir. Kürdistan ateşi her gün beslenmektedir. Süreç kesilmezse Türkiye bölünmeye doğru hızla gidecektir. PKK ve sözde gençlik yapılanması Şubat ayını kader ayı olarak belirlemiştir. 

NE KADAR HAİN VARSA İKTİDARDA

Aziz milletin PKK'nın AKP'yi kıskıvrak ele geçirdiğini görmeli ve demokratik muhasebesini buna göre yapmalıdır. Bazı simalar PKK uzantısı ve gizli ajanı olarak sürekli faal haldedir. Türkiye'de ne kadar hain fıtratlı, emperyalizm sevdalısı Türk düşmanı varsa ya iktidarda ya da iktidarın dizinin dibindedir. Bu tablo hazmedilecek türden değildir. 

ŞAYET ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'NDAN KURTULAMAZSAK...

Milli bekamız derin bir çukura yuvarlanmaktadır. Şayet Erdoğan ve Davutoğlu'ndan Türk milleti kurtulamazsa Türkiye'nin akıbeti fenadır. Milli devletimiz bin yıllık kardeşliğimiz gözlerini bir daha açamayacağı bir komaya girecektir. Erdoğan başkanlık sevdasıyla Türkiye'yi bombalamaktadır. Çözülme sürecini umut görenler, terörle el ele tutuşanlar işgal artığı sömürgeci hayranı Türk milletinin içine sinmiş ayrık otlarıdır. Bu otları temizlemek Türkiye'ye sahip çıkmak aziz milletimizi bir ve beraber halde geleceğe taşımak Türk milliyetçiliği için namus ve varlık meselesidir. 

BEŞTEPE HANEDANLIĞI TÜRKİYE'Yİ AVCUNA ALDI

28 Ağustos 2014'te kurulan Beştepe hanedanlığı Türkiye'yi avcuna ve ambargosu altına almıştır. Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğundan beri Türkiye'nin soluğunu kesmektedir. Erdoğan 19 Ocak tarihini açıklamadan evvel kendisine yakın ve havuzcuların garantörü olan eski bir Bakan devreye girerek 5 Ocak'ta bakanlar kurulunun cumhurbaşkanı tarafından toplanacağını belirtmiş Davutoğlu ve Arınç'tan eleştiri gelmişti. Elbette Erdoğan'ın gayri meşru para trafiğini yönettiği ortada olan bu eski bakanın kendiliğinden yorum yapması makul değildir. Kaçak Saray'da Davutoğlu'nun hükmü yoktur ve sözü geçmemektedir. İşin bir başka hazin yani Davutoğlu'nun sarayın oyuncağı olmaya peşinen hazır olmasıdır. 

ARINÇ ÇARKETMEK DURUMUNDA KALDI

Başbakan Yardımcısı Arınç, çark etmek durumunda kalmış birdenbire Erdoğan başkanlığında toplanmayı uygun bulduklarını belirtmiştir. Erdoğan Anayasa'nın çizdiği çerçeveler içinde yönetildiğini kasaba devleti olmadığını söyleyerek kılıf bulmaya çalışmıştır. Cumhurbaşkanı'nın gerekli gördüğü hallerde bakanlar kuruluna başkanlık edeceğini anlatmıştır. Davutoğlu'na da bu konuyu dikte ettirmiştir. 

DAVUTOĞLU'NUN YAPAMADIĞI NE VARDI?

Erdoğan gerekli gördüğü hangi hallerden dolayı Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecektir? Davutoğlu'nun yapamadığı ne vardı da Erdoğan devreye girmiştir? Bundan sonra sayın Ahmet Davutoğlu hançeresi yırtılırcasına nasıl bağıracak, başbakanım diye ortalıkta nasıl gezecektir. Zalime baş kaldırmaktan bahseden boyundudurk altındaki başbakan rahatsız değil midir? Başbakan zincirlidir, eski devirdeki kürek mahkumları bile Davutoğlu'na göre daha hürdür. Davutoğlu iradesini çaldırmıştır. Erdoğan alışılmış Cumhurbaşkanı olmayacağını söylemiştir. Alışılmış Cumhurbaşkanı demek anayasal sınırlarda kalan görev ve yetkilerini aşmayan cumhurbaşkanı demektir. Erdoğan anayasaya uygun davrandığını dillendirmektedir. Kendisi yasalara bu kadar riayet ediyorsa, Anayasaının 103. maddesinde bulunan yemine ne diyecektir? Türkiye cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve aldığı görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücüyle çalışacağına namus ve şeref üzerine yemin eden Erdoğan siyasi demeçler verdiğini ne çabuk unuttu. Erdoğan Tiranlığa özenmiş tek adamlığa soyunmuştur. 

DAVUTOĞLU İTİRAZ ETMELİ BAŞARAMIYORSA İSTİFA ETMELİDİR

İranlı kaçakçıyı yargının elinden alan, ayakkabı kutularını parayla dolduran, oğluyla sabahtan akşama villadaki paraları eritemeyen bir adamın bakanlar kurulunu toplaması demokrasi gaspıdır. Beş ay sonra bakanlar kuruluna ahlaken sorunlu şekilde toplayacak Erdoğan'ın yarı başkanlık için fiili durum oluşturmaya çalıştığı izahtan varestedir. Davutoğlu buna itiraz etmeli başaramıyorsa istifa etmelidir. 

TÜRK SİYASİ TARİHİN EN UTANÇ VERİCİ KARARLARINDAN BİRİ ALINMIŞTIR

Erdoğan bu kadar hukuk sevdalısı ise üzerine yapışan rüşvet ve yolsuzluk ithamlarıyla yüzleşmelidir. Rüşvet müfrezeleri adalet terazisini kırmaktadır. Twitter mesajı yazan gazetecilerin evine baskın yapılmaktadır. Rüşvetçi eski bakanlar ise emniyettedir. Dün Türk siyasi tarihinin en utanç verici kararlarından biri alınmıştır. 4 eski bakan yüce divana gönderilmemiştir. Davutoğlu korku film aktörleri gibi kol koparmakla uğraşırken bakanlar korunmuş ve milli vicdan iğfal edilmiştir. AKP'li dokuz üyenin eli rüşveti korumak için kalkmış isimleri arınmayacak şekilde lekelenmiştir. Yandaş medya yüce divana kumpas çamurunu atmıştır. AKP'nin müfteri korosu paralelin yeni planı olarak yüce divan tuzağını hayasızca iddia etmiştir. Şu asılsız ve uydurma isnatlara dikkatinizi çekiyorum. 

TIPIŞ TIPIŞ ADALETİN ÖNÜNE ÇIKACAKSINIZ

Sivil görünümlü vesayet yanaşmaları yüce divanı darbe girişiminin Anayasa mahkemesinde sonlandırma olarak nitelemiştir. İpleri Beştepe'de olan bu muhterisler AYM'ye güvenmediklerini  açıklamışlardır. Milli iradenin tecelli ettiği aziz meclise parmak sallamak ayar vermek hiç kimsenin hele hele hain ve hırsızlara ilham vermiş 17-25 kadrosunun haddi değildir. Bu zihniyet Türkiye'yi artık yönetemez. Gazi Meclis'i paralel yapılanmanın ileri karakolu olarak göstermek en hafif tabirle soygun şebekesinin ahlaksız bir safsatası değil midir? Önerge veren AKP'nin vekilleri sorarım sizlere siz ne zaman darbeci oldunuz? Yüce divana gitmemek için yüce vicdan sömürüsü yapanlar biliniz ki tıpış tıpış adaletin önüne çıkacaksınız ve biriken bedeli ödeyeceksiniz. Rüşvetçiler bakara suresiyle alay ederler torpili ayetlerle örtmeye çalışırlar kimseden tepki gelmez. Hz. İbrahim benim Hz Muhammet kardeşim diyen sapıklar hiçbir yaptırım görmez. Türkiye kimlerin eline kalmıştır. Tüm delillere rağmen Saray'ın engellemesiyle hukuk boğazlanmıştır. Türkiye AKP'nin hukuk ve ahlaka kategorik darbesini daha fazla taşıyamaz. Bakanların meclis genel kurulundaki oylamada layık oldukları muameleye uğramaları gerekmektedir. Bunlar ilk önce adalete teslim edilmeli arkasından da diğerleri paşa paşa peş peşe onları takip etmelidir. 

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim