• BIST 110.413
  • Altın 174,198
  • Dolar 4,0861
  • Euro 4,9815
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 18 °C

BAHÇELİ: Marmaray bizim projemiz

BAHÇELİ: Marmaray bizim projemiz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında partililere seslendi...

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

Sayın Başbakan bugün Yezid dediklerine dün kardeşim diyordu. Böylesi bir çelişkiyi senin zihnin ve miden nasıl kaldırabiliyor?
 
4021 GÜN ÖNCE YAPILAN SEÇİM...
 
Türk siyasi hayatında 2 gün önce karşılaştığımız 3 Kasım'ın ayrı bir önemi vardır. AKP 4021 gün önce yapılan 3 Kasım 2002 seçimlerinden başarıyla çıkarak iktidara ulaşmış, 18 Kasım 2002 tarihinde 58. cumhuriyet hükümetini kurmuştur. AKP 10 yıl 11 ay 17 gün önce iktidara gelmiştir. İktidar zihniyeti hakka ve halka hizmet diyerek iktidara gelmiştir. Ama 11 yıllık dönem zor ve çileli geçmiştir. 11 yıllık iktidar sözden eyleme bir türlü geçememiştir. 2002'den bu tarafa yükselen ümitsizlik huzurumuzu gölgelemiştir.
 
Yoksulluk yolsuzluk yasak ve yozlaşma kaygı verici şekilde yükselmiştir. İşsizlik giderek fazlalaşmış, gelir dağılımı artmıştır. Cari açık ekonominin kabusu haline gelmiştir. Esnafımız 11 yıldır kahredici problemlerin kıskacı altındadır.
 
Milli ve manevi değerler hiçe sayılmıştır. Bölünmez bütünlüğümüz aşılmış ve ufalanmıştır. Dışarda teslimiyet, içerde acziyet kurumsallaşmıştır. Asayişsizlik egemen olmuş, imtiyazlı çevreler terfi almış, yandaşlar malı götürmüştür. Boşanmalar AKP döneminde fecaat boyutuna ulaşmıştır. Başbakan Gezi Parkı'ndan ODTÜ'ye kadar gençlerle uğraşmış, cepheleşmeler derinleşmiştir. Türkiye önce durgunluğa sonra da çöküşe geçmiştir. Erdoğan'ın siyasetin bütün teorilerini altüst ettik demesi hem doğru hem eksiktir. Çünkü denge ve ayarları da mahvetmiştir.
 
AKP 11 yılda tel tel dökülmüş her alanda başarısız olmuştur. Milletin lehine hiçbir değerli icraat yapamamıştır. Herkesi kendisine güldürmüştür. Bolca harcırahlı seyahatlerle fellik fellik dolaşmıştır. Erdoğan'ın çıraklık, kalfalık, ustalık dönemleri yıkım ve çözülmenin ara durakları olmuştur. Türk kimliğini kazımaya kalkan birisi başbakan olmuştur. Silahlar sussun fikirler konuşsun sözleriyle PKK'ya göz kırpan birisi bu ülkede başbakan olmuştur. BOP'un hizmetkarı olmakla övünen, haçlı seferlerini öven, yol için cami yıkmayı kafaya koyan biri bu ülkede başbakan olmuştur. Milliyetçilere ırkçı kafatasçı diye saldıran biri başbakan olmuştur.
 
AKP'DE ÇÖZÜLME EMARELERİ ÇOĞALMIŞTIR
 
Başbakan Erdoğan'ın Türk milletinin partisi olmadan sınır ötesine gözünü dikmesi, küresel platformlarda iddialarda bulunması tam bir akıl tutulmasıdır. AKP konjonktürel, derleme ve toplama bir siyaset kümesidir. Menfaat birlikteliği ve nefsi arzuların merkez üssüdür. Bunca yıla rağmen AKP'nin kalıcılığı yoktur. Kurumuş yaprak gibi uçup gidecektir. Geriye teröristlerle nasıl içli dışlı olduğu gerçeği kalacaktır. AKP yorgun ve bitkindir, dermanı hevesi ve heyecanı uzun süre önce bitmiştir. İktidar partisinin modası geçmiştir. Kredisi bitmiştir. Bu da ister istemez AKP içindeki sancıları, anlaşmazlıkları gün yüzüne çıkarmaktadır. Başbakan'ın Kızılcahamam konuşması bunların işaretini vermektedir. Görünen odur ki Başbakan'ı korku ve endişe sarmıştır. Geri sayım başlamış, çözülme emareleri çoğalmıştır. 11 yıllık sanal başarıya artık kimse inanmamaktadır.
 
Başbakan sen PKK'lıları anlamak için bölücü mesaisine devam edebilirsin. Biz ise Türk milletini topyekün anlayacak engin gönüllülüğü her zaman gösteririz. Sen PKK'lılarla kendini bir ve özdeş görebilir, pazarlık masaları kurabilirsin. Biz vatan ve millet sevdalılarıyla yanyana olmaktan vazgeçmeyecek, Türk milletini namus gibi kabul etmekten ayrılmayacağız.
 
MARMARAY'IN VE 2023 VİZYONUNUN ASIL SAHİBİ BİZİZ
 
29 Ekim günü Boğaz Tüpgeçiş projesi hayata geçmiş, Marmaray'ın açılışı yapılmıştır. Emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum. Türkiye'nin hayrına kim taş üstüne taş koyarsa tebrik etmekten kaçınmayız. Milletin razı olduğu herşeyden biz de razı olur arkasında dururuz. Bu sözlerimin altında milliyetçiliğin ilkeleri yatmaktadır. Doğrudur, Marmaray 153 yıllık bir rüyadır. Hayal gerçeğin ilk safhası kapısıdır. Hayalsiz hiçbir şey olamayacağı gibi başarı da gerçekleşemez. Hürmet ve rahmetle andığımız aziz ecdadımızın bu vizyonu bir buçuk asır evvel gösterebilmesi takdire şayandır. Bu projenin bugünkü noktaya gelmesinde, partimizin hükümet ortağı olduğu 57. hükümetin büyük payı vardır. Ulaştırma bakanlığının partimizin görev sahasında olmasından dolayı bu projede bizim katkımız asla ihmal edilemez. Sözkonusu projenin, etüt, mühendislik ve ihalesini zaten biz yapmıştık. Krediyi biz temin etmiş 25 Temmuz 2002 tarihinde ihaleye çıkmıştık. İktidar süremiz yetmediği için açılışı yapmak bize nasip olmamıştır. Buradan 57. cumhuriyet hükümetinde partimizi temsilen görev alan Ulaştırma bakanlarımız Enis Öksüz ve Oktay Vural'a ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu adım atılmışsa bunda emeğimiz dahlimiz ve gayretimiz çok fazladır. Erdoğan'ın inkarcı ve vefasız zihniyeti burada da kendini göstermiştir. Başbakan'a hatırlatmak isterim ki şu anda iftihar ettiği hangi proje varsa altında milliyetçilerin ufku bulunmaktadır. Başbakan tarafından çalınan, siyasi kapkaçılığa kurban giden 2023 vizyonunun gerçek sahibi de MHP'dir...
Herkesi 9 Kasım günü Tandoğan'a davet ediyorum. İnanıyorum ki Türk milleti 9 Kasım'da Tandoğan'da tarih yazacaktır.

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim