• BIST 110.932
  • Altın 175,097
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 9 °C

Bahçeli: Başbakan Gül'e oyun oynuyor

Bahçeli: Başbakan Gül'e oyun oynuyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın kardeşim dediği Gül'e oyun oynadığı ve kardeş kazığı attığını vurgulayan Bahçeli, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda tutuklanan Zarrab'a ise "madrabaz ve şarlatan" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

Cumhurbaşkanlığına AKP'nin karanlık odaları değil millet karar verecektir. AKP'nin MYK'sı değil veya başka bir organı değil son sözü aziz millet söyleyecektir. Saray soytarılığı yapanların milli iradeye saygısızlık yaptıklarını bilmeleri lazım. Cumhurbaşkanlığını çantada keklik gören ahmakların mahcubiyetten sokağa çıkamayacağı günler de inşallah yakındır. 

AKP tarafından  kaynaklanan dedikodular Erdoğan'ın izin ve icazetiyle yayılmaktadır. Erdoğan mı Gül mü olacak tartışması tedavüle sokulmuştur. Sayın Gül'ün belirsizlikleri otururuz konuşuruz sözüyle giderme gayesi Başbakan'da da yankı bulmuştur. Sayın Gül'ün bu günlerde "Başbakan'a sürpriz yapmam" sözleri tam olarak yerini bulmamıştır. Şu sıralar Sayın Gül sürpriz üzerine sürpriz yapmaktadır ve itiraf edemese de aldatılmışlığın sızısını yaşamaktadır. Günlerdir buluşacak olan ikili buluşamamıştır. Görünüşe göre Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığına çok istekli ve heveslidir. Parti mekanizmalarını çalıştırarak adaylığını kesinleştirmek istemektedir. Sayın Gül'ü de havuz medyası marifetiyle alttan alta rencide ettirmeye başlamıştır. Sayın Gül'e AKP kaynaklı etkili blokaj yapılmaktadır. Parti genel başkanlığı ve başbakanlığa oturmasına itiraz edenlerin değişik zeminlerde itiraz ettikleri görülmektedir. Borcumuzu ödedik beyanları açık bir şekilde Erdoğan'ın lehine operasyonları göstermektedir. 

Başbakan Erdoğan kararını çoktan vermiştir. Sadece prosedür gereği danışmaktadır. Başbakan kardeşi Gül'e oyun oynamakta ayağına çelme takmakta kenara çekmek ve minderde tuş etmek için son kozlarını oynamaktadır. Başbakanın koşan terleyen aktif Cumhurbaşkanı olacağını söylemesi sayın Gül'ü rencide eden ve başarısızlığını imalı sözlerle ortaya koyan nezaketsiz bir tavırdır. Demek ki Çankaya'da pasif duran koşmayan ve terlemeyen bir Cumhurbaşkanı vardır. Demek ki halkın cumhurbaşkanı olma kaygısı duymayan bir kişi son 7 yıldır Çankaya'da oturmaktadır. 

Başbakan kişiliğinin alametleri arasında çokça yer eden Brütüslüğü kadim arkadaşına da yapmaktadır. Sayın Gül "kimse cebimde demesin" dese de Başbakan çoktan karar vermiştir. Ancak AKP'nin başına kimin geleceğini üç dönem kuralının ne olacağını henüz netleştirememiştir. 

Cumhurbaşkanını aziz Türk milleti seçecektir. Bunun dışındaki her söz ve mülahaza havanda su dökmek ve boşa kürek çekmektir. 

Gül'ün son beyanları gönlünde Cumhurbaşkanlığı geçtiğini ve siyasete sıcak bakmadığını göstermektedir. Fakat Başbakan'ın tavırları sayın Gül'ü sancılı bir duruma sokmuştur. Başbakan boş yere hayal kurmakta. Kendisini boşuna meşgul etmektedir. 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmayacaktır. Hastalıklı bir ruhtan cumhurbaşkanı nasıl çıkacaktır. Cumhurbaşkanı devlet organlarının düzenini gözetir. Peki kanundan kaçan 12 yıldır anayasa suçu izleyen devlet organlarını çatıştıran haset ve hakaret dolu birinden Cumhurbaşkanı olması nasıl beklenecektir. 

Cumhurbaşkanı olması halinde yargıyla ilgili yetki ve görevleri adaletli şekilde yerine getirmesi nasıl mümkün olacaktır. Demokrasiyi rafa kaldırmış çoğulculuğu yanlış yorumlamış meclisi el kaldır indir parantezine almış bir Başbakan'ın Cumhurbaşkanlığı hangi mantıkla mümkün olabilir. Kuvvetler ayrılığında sınıfta kalmış bir başbakanın cumhurbaşkanlığı layıkıyla yapması nasıl mümkün olacaktır. 

Cumhurbaşkanı olursa ki biz bunu mümkün görmüyoruz, tek yapacağı iş sürekli hastalık sakatlık ve kocama sebebiyle belirli kişilerin cezasını hafifletmek ve kaldırmaktır. Buradaki gizli amaç PKK'lıları teker teker serbest bırakmak hatta işi İmalı canisine kadar götürmektir. 

12. Cumhurbaşkanı devletin varlığı ve bağımsızlığı bölünmez bütünlüğü üzerine, anayasa ve hukukun üstünlüğü üzerine, Atatürk ilke ve inkılaplarıyla laik cumhuriyete bağlı kalacağı üzerine, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak üzerine, görevini tarafsızlıkla yerine getirmek üzerine namus ve şerefi üzerine ant içecektir. Objektif bir şekilde herkes kalbinin sesini dinleyerek itiraf etsin. Recep Tayyip Erdoğan'a bu yemin yakışmakta mıdır? Hadi yakıştı diyelim, hadi bu yemini etti kabul edelim, pekala bu yemine sadık olacağına yandaş ve yağcılar dışında kim söyleyecek kim inanacaktır?

Başbakan hangi yeminini tuttu da bunu tutsun. Yalancının yemini kilisede namaza durduğunu söyleyen akıl ve iman fukarası bir sahtekarın hezeyanlarından farksızdır. Başbakan yeminini bozarak 12 yılı adımlamıştır. Cumhurbaşkanı olacak kişi önce Türk milletini zihnen ve ahlaken kabul edecektir. Cumhurbaşkanı olacak kişi Türkiye cumhuriyetine saygı duymalıdır. Çankaya'da milletin birliği konusunda herhangi bir şaibe olmayan tertemiz bir kişi bulunmalıdır. Milletin topyekün işte benim Cumhurbaşkanım diyecek birini seçecektir. Rüşvete elini kaptırmış birisi Çankaya yollarını çıkamaz. Fitne ile bezeli yürekle Çankaya yokuşu aşılamaz. Mustafa Kemal'e ayyaş diyen katliamcı diyen birisinden Gazi'nin emanetine liyakat istense de görülemez. Bir aymazdan, eski diyerek densizleştirdiği 29 Ekim 1923'üm temsilciliğini yapması bir anlam ifade etmez. Eş başkan olur ve olmuştur, Belediye başkanı olur ve olmuştur maalesef Başbakan da olmuştur ama ne var ki Cumhurbaşkanı olamaz ve olmayacaktır. 

Millet kendisini Başbakan yapmıştır ama bundan sonrası karanlıktır. Bundan sonra oturacağı tek koltuk yüce divandaki sanık sandalyesidir. Bugün kararlarını milli bulmadıklarının vereceği hükme boyun eğecektir. MHP günü ve saati geldiğinde Cumhurbaşkanlığına yakışacak bu makamın ağırlığnı taşıyacak Türk milletinin güzide bir evladını mutlaka milletimize takdim edecektir. 12. Cumhurbaşkanlığına pırıl pırıl bir isim, vatan ve millet konularında en küçük şaibesi olmayan herkesin aradığım buydu diyeceği değerli bir arkadaşımız aday olacaktır. 

Başbakan Erdoğan tüm hesaplarını Başkan olmaya göre yapmıştır. Bunun için muhtemel bir anayasa değişikliği ile emeline ulaşmayı hedefine koymuştur. Başbakan Cumhurbaşkanlığına giden yol haritasını çoktan belirlemiştir. Gül kardeş kazığı yemiştir. Başbakan kendine mani olacak her şeyi ortadan kaldırmak için elinden geleni yapmaktadır. Seçim sistemini değiştirerek genel seçimlerde AKP'yi avantajlı hale getirmeyi planlamaktadır. Partiyi emanetçi birine teslim etmeyi ve BDP PKK desteğiyle Çankaya'ya çıkmayı hedeflemektedir. 

AKP'nin 25. Dönem milletvekilliği genel seçimlerinde alacağı neticeye göre ya Başkanlık sistemini ya da etkili Cumhurbaşkanlığını getirecek ya da avcunu yalayacaktır. Dar bölgeli sistem gelecekteki diktatörlük özlemini açık etmiştir. Erdoğan'ın 30 Eylül'de ilan ettiği pakette seçim sistemleriyle ilgili seçenekleri de sıralamıştır.  

Şunun bilinmesini isterim ki hangi seçim sistemi olursa olsun MHP mücadelesini inanmışlıkla sürdürecek hiçbir ayak oyunundan çekinmeyecek ve iktidar yolundan hiçbir tehdit çeviremeyecektir. 

17 Aralık'ta büyük bir rüşvet ve yolsuzluk operasyonu yapıldı. Kendisini hayırsever olarak kabul ettiren sözde bir işadamı bakanları rüşvet çemberine almıştır. Çocuklarını kara para esiri yapmıştır. Şu günlerde yandaş medya mezkur hortumcuyu şişirme ve parlatma görevindedir. İsmi Sabah olan gece gündüz karanlık bir gazete hiç mahçubiyet duymadan bunu yapmıştır. Yandaş sirkine dönen bir televizyon kanalı da Türk Bayraklı bir ortamda ekranlarını sözkonusu kara paracıya açmıştır. Bu anaforcu iyi yere dükkan açmış ve Türkiye'ye ne hizmetler yapmıştır da biz kadrini kıymetini bilmemişiz. Cari açığın yüzde 15'ini tek başına kapattığını ülkemize döviz kazandırdığını söyleyen bu kişi aynı zamanda 17 aralıkı darbe olarak yaftalamıştır. 

İranlı şarlatan ekrana çıkmadan önce Kısıklı'da Başbakan nezaretinde prova yapmış ve birlikte Selfie pozu vermiş midir? 

Bize göre cari açığın yüzde 15'ini kapatan birini Başbakan dışardan ya ekonomi bakanı yapmalı, ya da hazine müsteşarı veya Merkez Bankası Başkanı yapmalıdır. Bu da yetmiyorsa Maliye'yi buna bağlamalı veya AKP'ye eşbaşkan yapmalıdır. AKP'nin önüne anıtını dikmeli, paralara resmini koymalı ve adını yazmalıdır. Ne de olsa herşeyin ayarı bozulmuştur. AKP'nin kara düzenine tamı tamına uyan bu olacaktır. 

Twitter'in buzlanmasından sonra yolsuzluğun küllenmesi adına İranlı madrabazın gün yüzüne çıkarılması son derece doğaldır. Baştan aşağı yanlış ve yalan olan bu İranlının milletin huzuruna çıkarılması tam bir felakettir. 74 günde cezaevinden çıkarılan bu madrabaz neredeyse yunmuş Yusuf olmuştur. 

Bir gün adaletin kazanacağına herkes şahitlik edecektir. Bir gün 17 ve 25 rakamlarını kabus gibi gören Başbakan ve şürekası yargı önüne Allah'ın izniyle çıkacaktır. Başbakan tarihe 17-25 Recep Tayyip Erdoğan olarak geçecektir. Hafızalara bu sıfatla kazınacaktır. 

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim