• BIST 115.450
  • Altın 166,656
  • Dolar 3,9399
  • Euro 4,8592
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 10 °C

AKP’nin kalesi düşüyor!

AKP’nin kalesi düşüyor!
AKP’nin kalesi düşüyor. Başkent’te fark yavaş yavaş eriyor

17Ara­lı­k’­taki yol­suz­luk ve rüş­vet ope­ras­yo­nu, ba­zı bü­yük­şe­hir­ler­de AK­P’­nin işi­ni zo­ra sok­tu. İki ay ön­ce 10-15 pu­an fark­la ön­de gi­ri­len se­çim ya­rı­şın­da mu­ha­le­fe­tin aday­la­rı ma­ka­sı ka­pat­tı. An­ka­ra­’da da Me­lih Gök­çek ile Man­sur Ya­vaş ara­sın­da­ki pu­an far­kı eri­di.

AK­P’­yi üzen an­ket
Şu­batta ya­pı­lan bir an­ketin so­nu­cu Baş­ba­kan Er­do­ğa­n’­a su­nul­du. AK­P’­nin yaptırdığı ve sa­de­ce An­ka­ra Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si se­çim sonucu tahminlerinin yer al­dı­ğı an­ke­te gö­re; ik­ti­dar par­ti­si ile CHP ara­sın­da­ki fark 5 pu­an… Ön­ce­ki iki an­ket so­nu­cun­da bu fark 10 pua­nın üze­rin­de gö­zü­kü­yor­du. Üç ay için­de far­kın eri­me­si ik­ti­dar par­ti­sin­de “An­ka­ra dü­şü­yor mu?” so­ru­la­rı­na ne­den ol­du.
İl­çe­ler de zor­da…

An­ka­ra­’da bü­yük il­çe­ler­de de ik­ti­dar par­ti­si­nin şan­sı bu­lun­mu­yor. Tür­ki­ye­’nin en bü­yük il­çe­si Ke­çi­öre­n’­de BBP’­in ada­yı Tur­gut Al­tı­nok ön­de. Çan­ka­ya ve Ye­ni­ma­hal­le­’de CHP’­nin ye­ni­den ka­zan­ma­sı­na ke­sin gö­züy­le ba­kı­lı­yor. YZ Araş­tır­ma­’nın Ye­ni­ma­hal­le an­ke­tin­de CHP yüz­de 34.4, MHP yüz­de 28.3 ve AKP yüz­de 27.7 çık­tı.


AK­P’­nin Ankara’da ra­hat ol­du­ğu iki il­çe var: Al­tın­dağ ve Sin­can. An­cak anketlere göre, Sin­ca­n’­da MHP’­den aday olan es­ki AK­P’­li Be­le­di­ye Baş­ka­nı Ha­san Al­tı­n’­ın, Ma­ma­k’­ta da CHP’­den aday olan Coş­kun To­ru­n’­un par­ti­le­ri­nin oyu­nu ar­tır­dı­ğı tes­pit edil­di.

Kaynak: SÖZCÜ 

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim