• BIST 94.541
  • Altın 194,542
  • Dolar 4,7355
  • Euro 5,5009
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 15 °C

AK Parti Yakınca’da Mahalle Toplantısı Düzenlendi

AK Parti Yakınca’da Mahalle Toplantısı Düzenlendi
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Yeşilyurt AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serap Alagöz, Yakınca...

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Yeşilyurt AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serap Alagöz, Yakınca AK Parti Teşkilatı tarafından tertip edilen mahalle toplantısına katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin tek başına iktidara getirilmesinin Türkiye'nin konjektörel yapısına sağlayacağı katkılar, terör örgütlerine yönelik başlatılan temizleme operasyonları ve çevre ülkelerde yaşanan olaylara ilişkin olarak tespit ve analizde bulundu. Türkiye'de iç savaş çıkartmaya yönelik fitne, fesat planları yapanların heveslerinin geçmişte olduğu gibi bugün de kursaklarında kalacağını ifade eden Başkan Polat, "İslamiyet bu topraklara geldiği günden itibaren hep sıkıntı ve sorunlarla karşılaşmıştır. Ülkemizi içerden ve dışarıdan yıkmak için fitne ve fesat kazanları sürekli kaynatılmıştır. Ancak bu şer odakları hayallerine asla kavuşamamışlardır. Çok önemli tarihi zenginliğe sahip olan bu topraklarda yaşayan etnik kökeni ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız kardeşlikten ve hoşgörüden asla taviz vermemişlerdir. İslam düşmanları da fitne kazanlarını kaynatmaktan hiç bir zaman geri durmamışlardır. Allah'ın izniyle biz bu toprakların insanları olarak son dönemlerde özellikle tırmandırılan Kürt meselesiyle ilgili sorunu da aşacağız. Devletimiz ve hükümetimiz de çok ciddi bir irade ortaya koyarak kamu düzeninin tesisi konusunda hiç bir taviz vermeksizin, aynı zamanda sivil vatandaşlarımıza zarar vermeden mücadeleye devam ediyor. Biz millet ve ülke olarak, hükümet olarak bu sorunu bitireceğiz ve çözüme kavuşturacağız. Bu sorunda tarihin sayfalarında kalarak, ülkemiz o birlik ve beraberlik, kardeşlik ve hoşgörü atmosferiyle yaşantısına devam edecektir" dedi.

Türkiye'nin sınır komşu ülkelerinde çok ciddi sorunlar ve sıkıntılar yaşandığına dikkat çeken Başkan Polat,"Rahmetli Erbakan hocamız ölümünden önce "Suriye'ye bir saldırı olursa bilin ki bu saldırı Suriye'ye değil, Türkiye'yedir" şeklinde bir söz sarf ediyor. Ülkemizin dört bir tarafı sıkıntılarla dolu, Yunanistan ekonomik sıkıntı içerisinde ve perişan, ülke Battı, bitti, yok oldu, bunları tartışıyorlar. Suriye'nin durumunu hiç anlatmaya gerek yok, Rabbim inşallah onlara bir an önce çözüm nasip etsin, zalim Esad'ı yerin dibine geçirsin. Suriye'de bulunan dört milyon kardeşimizden iki milyonu Türkiye'de olmak üzere ülkelerini terk etmek durumunda kaldılar.8 milyon Suriyeli kardeşimizde ülke içerisinde bulundukları yerleri terk etmiş durumda yani 21 milyon nüfusa sahip Suriye'nin 12 milyon vatandaşı evini, yurdunu terk etmiş durumda. Suriye'de çok farklı gruplar da ortaya çıkmaya başladı, bu bölgede Amerika, İsrail, Rusya ve İran cirit atıyor. Yine Irak parçalanmış ve perişan bir durumda, İran'da kazanlar sürekli kaynıyor. Azerbeycanlı kardeşlerimiz Karabağ'la ilgili Ermenistan'la aralarında sıkıntıları var. Gürcistan'da sorunlar bitmedi. Ukranya'da Kırım anlamında sıkıntılar bitmiş değil. Allah'a şükür bu milletin birliğiyle beraberliğiyle ve güçlü bir iktidarla, güçlü bir birlik ve beraberlik anlayışı olmazsa, bu ülkeyi de emin olun ki karıştırırlar. Türkiye üzerinde plan yapanların tek amacı güzel yurdumuzu Suriye gibi karıştırmak ve parçalamaya doğru götürmek. Bu milletin azmi, iradesi, hoşgörüsü, dirliği, birliği, tarihten gelen o sarsılmaz ideallerinin yanı sıra şu anda başımızda bulunan güçlü iktidarımız ve hükümetimizin kararlı ve sağlam duruşu bunlara müsaade etmemiştir. Bu planları yapanların hevesleri geçmişte olduğu gibi bugünde kursaklarında kalacaktır" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin asla savaştan ve kavgadan yana olmadığının altını çizen Başkan Polat, Türkiye'nin dünyaya adalet dağıtan, bilgelik dağıtan, ilkeler dağıtan tarihsel misyonuna devam edeceğini ifade etti. Polat, "Elbette ki burada zorluklar, sıkıntılar olacak, bizde millet olarak buna hazırız, nitekim bugün eğer iki milyon Suriyeli kardeşimizi ülkemizde misafir ediyorsak, bu millet olarak bizim azmimizi, iyi niyetimizi, erdemliğimizi ortaya koyuyor. Aylan bebeğimizi asla unutmamamız lazım. Her gün Ege'de, Akdeniz sahillerinde o mülteci insanlar batırılarak ölüme terk ediliyor. İnsanlık anlamında utanmamız gereken gelişmeler yaşanıyor. Son olarak bir baba, hanımını ve 7 çocuğunu birlikte bu yolda kaybetti ve bir tek kendisi kaldı. Bu hazin gelişmeler bütün dünya devletleri ve insanları için utanılması gereken bir durumdur. Ama kimse kendine bu yönüyle ilke ve insanlık anlamında olaya bakmıyor, hele batı hele Avrupa asla bu yönüyle bakmıyor sadece çıkar ve menfaat ölçüsünde olaylara yaklaşım gösteriyor. Mülteciler kendi sınırına dayandığı zaman mülteci sorununu düşünüyor, eğer mülteciler kendi sınırına dayanmazsa bu sorunu görmezden geliyor. Türkiye bu sorunları göz önünde bulundurmuş, kardeşlerimizi misafir etmiştir, yine bu anlayışla hareket edecektir. Ülkemiz ilkeli duruşunu, insani duruşunu, İslami duruşunu her zaman ortaya koyacaktır. Bu millet birçok zorluğa göğüs gererek mücadelesini vermiştir. İslamiyet bu topraklarda birçok zorlukla kök salmış ve çınar gibi olmuştur. İslam bu topraklardan Balkanlara, Avrupa'ya buralardan geçerek gitmiştir. İnşallah bu ruhu, bu heyecanı yine her zaman olduğu gibi taşıyacağız. O insani özelliklerimizi her zaman koruduğumuz gibi bundan sonrada muhafaza edeceğiz" diye konuştu.

"HALKA HİZMET, HAKKA HİZMETTİR"

Türkiye'deki sessiz çoğunluğun sesine her zaman güvenilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Polat, halka hizmetin, hakka hizmet olduğunu kaydetti. Polat, "Milletimiz yaşanan zorlu günlerde her zaman bilinçli olmuştur, milletimizin iradesine ve bilincine, sessiz çoğunluğun o sesine her zaman güvenmişimdir. Milletin gücü ve milletin kuvveti ülkemizi var eden, güçlü kılan bir noktadır. Gerek merkezi yönetim anlamında gerek yerel yönetim anlamında davamızın temelinde "Halka Hizmet, Hakka Hizmettir" "düşüncesi yatmaktadır. Peygamber Efendimiz bir Hadis-i Şerifinde, "Bir kavmin efendisi o kavme hizmet edendir" diye buyuruyor. Biz de bu ilahi tavsiyeye uymak için davamızın peşinde koşuyoruz ve çalışıyoruz. Yakınca Mahallesi'nde bulunan kardeşlerimiz seçim öncesinde çok fazla çalıştılar, yorgunluk bilmeden davalarının peşinde oldular. Yüzde 49,5 oyun alınmasında gerek buradaki kardeşlerimiz gerekse de teşkilatta olan veya olmayan birçok kardeşimizin mücadelesiyle bu noktaya ulaştık. Yakınca'da ki kardeşlerimizle birlikte bu mücadeleyi verdik, sizlerle böylesine verimli bir toplantıda birlikte olduğumuz için çok sevinçliyiz. Muhtarımıza ve mahalle sakinlerimize çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise Türkiye'nin tüm zorlukların üstesinden gelecek güçlü bir iktidara ve kardeşlikten taviz vermeyen bir millet iradesine sahip olduğunu söyledi. Çevre ülkelerde yaşanan büyük sıkıntılara rağmen Türkiye'nin bundan çok fazla etkilenmediğini ifade eden İl Başkanı Kahtalı, "Biz Osmanlı bakiyesi olan Anadolu topraklarında kurulmuş yeni bir ülkeyiz. Türkiye kuruluşunun 100'üncü yılının tamamlamasına sekiz yılı kala 2023 için büyük hedefler belirleyen güçlü bir iktidara ve millet iradesine sahiptir. 700 yıllık bir geçmişe sahip olan bir bu güzel yurdumuz ve aziz milletimiz her türlü sıkıntının üstesinden gelecektir. Allah'a şükür sınır komşusu olduğumuz ülkelerdeki sıkıntılara merhem olmaya gayret ediyoruz. İki milyona yakın Suriyeli kardeşimizi, dindaşımızı, mazlumları ülkemizde misafir ediyoruz, onlara ensar oluyoruz, onların o muhacirliklerini kendilerine hissettirmeden o gayretlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi. 1 Kasım seçimlerinden sonra Malatyalı milletvekillerinin 64.Hükümette çok aktif görev almasının kendileri adına gurur duyulacak bir gelişme olduğuna vurgu yapan İl Başkanı Kahtalı, "Türkiye ve Malatya adına büyük önem teşkil eden 1 Kasım seçimlerinden tek başına iktidar olarak çıktıktan sonra AK Parti İl Başkanlığı, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve çok değerli büyüklerimizle birlikte çalışmalarımıza ara vermeden çeyrek asırdır özlemini çektiğimiz Bakanlık isteğimizin gerçeğe dönüşmesi için gayretlerimiz oldu. Allah'a şükürler olsun bu anlamda da Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız Malatya'ya çok önemli bir Bakanlık vermiş oldu. Teşkilatımızın içinden gelmiş, il başkanlığımızı ve milletvekilliğimizi yapmış, bu toprakların çocuğu, Yeşilyurtlu bir kardeşimiz Bülent Tüfenkçi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevine getirildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, ülkemizdeki gayrisafi milli hasılanın yarısına hitap eden bir bakanlıktır. Bütün ithalat ve ihracatın geçtiği, ticaret odalarının bağlı olduğu bir bakanlıktır. Böylesine önemli bir bakanlıkta bir kardeşimizin görev alması bizi gururlandırmış ve onurlandırmıştır. Bakanımızın ülkemiz için çok faydalı işler yapacağına yürekten inanıyoruz. Cenab-ı Allah kendisinin yardımcısı olsun. Önceki dönemlerde Başbakanımızın danışmanlığı yapan, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde AK Parti Milletvekili olarak Meclis'e gönderdiğimiz Dr. Taha Özhan'a Dış İşler Komisyon Başkanlığı görevine getirildi. Son dönemlerde iç ve dış siyasette yaşanan hareketliliği göz önünde bulundurduğumuz zaman Taha Özhan'ın ne denli önemli bir göreve getirildiğini daha iyi anlarız. 64. Hükümette Malatyalı milletvekillerimize verilen bu önemli görevlerden ötürü Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza minnet duygularımı ifade ediyorum" şeklinde konuştu.

"TUTAMAYACAĞIMIZ HİÇ BİR SÖZÜ VERMEDİK"

AK Parti hükümetinin Türkiye'nin daha büyük hedeflere yürümesini sağlayacak doğru ve kararlı bir siyaset anlayışı sürdürdüğüne dikkat çeken İl Başkanı Kahtalı, tutamayacakları hiçbir sözü vermediklerini kaydetti. Başkan Kahtalı, "Geride bıraktığımız iki seçim maratonunda AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar her zaman sağlam bir irade ortaya koyan aziz milletimizle birlikte daha büyük hedeflere nasıl gideriz bunun hesabını yaptık. Başbakanımız ve Genel Başkanımızın 7 Haziran seçimleri öncesinde açıkladığı seçim beyannamesinde bazı sorunları somutlaştırmadan soyut bir şekilde açıklamıştı. Asgari ücretle geçinen vatandaşımız ve emeklilerimizin aldığı ücretlerin düşük olduğunu ve mutlaka iyileştirilmesinin gerekli olduğunu söylüyor, fakat net bir rakam vermiyorduk. Sanayiciden, gençlere, yeni iş kuracak olandan, asker ve polisimize kadar birçok alanda iyileştirme yapılmasının zorunlu olduğunu sık sık ifade ediyorduk. Ancak karşımızda dış pazarlama ürünü olan üçlü muhalefetin ortak bir söylemle insanların hoşuna gidecek şekilde asgari ücreti bin 600 ile bin 700 TL yapacaklarını, hatta 3 bin, 5 bin yapacağını söyleyenler bile çıkmıştı. Yapılan seçim ile birinci parti olmamıza rağmen bizden sonraki iki partinin oy oranlarının toplamından daha fazla oy almış olmamıza rağmen maalesef kaybeden gösterilen bir parti olduk. Biz 13 yıldır iktidarda hiç bir zaman vermiş olduğumuz hiç bir sözden geri adım atmadık ve yapamayacağımız hiç bir sözü söylemedik, o yüzden yüzümüz ak alnımız açık" diye konuştu.

İl Başkanı Kahtalı, 7 Haziran seçimlerinden çıkan sonuçla birlikte ülkeyi karanlık günlere götürme planları yapanların terör olaylarını azgınlaştırdığına ve ülkeyi bölmek için planlar yaptıklarını ifade etti. Kahtalı, "7 Haziran'da 18 milletvekili eksiğiyle hükümet kurulamamasından sonra ülkemizde baş gösteren sıkıntılar, Suruç'ta başlayıp ardından asker ve polislerimizin şehit edilmeleriyle devam eden süreç ve Güneydoğu Anadolu'da farklı yapılanmalara giden ciddi sıkıntılar ortaya çıkmaya başlamıştı. 7 Haziran seçimlerinde direncimizi düşürmelerinden dolayı terör olayları yeniden hortlamış oldu. Biz millet olarak bunlarından üstesinden geliriz, Genel Başkanımız ve Başbakanımız "O bölgede kamu güvenliği tesis edilene kadar can, mal ve namus emniyetinin tesis edilene kadar, o silahlar toprağa gömülene kadar dağda bir tane terörist kalmayana kadar mücadelemiz devam edecek" diyerek kararlı bir duruş sergilediler. Allah'a şükür bugün o dağlarda bir tane terörist yoktur. Şu an da son çırpınışlarda bulunuyorlar, 3-5 nokta da varlar, oralarda da Allah'ın izniyle bu mücadeleyi sonuçlandıracağız. Bu ülkenin enerjisini, kaynaklarını, performansını ve dinamiklerini dış güçler, ülkemizin çıkarlarına ters düşmesi için kullanmaya kalktılar. Maşa olarak kullandıkları bunun adı PKK olur DAİŞ olur, İŞID olur hiç fark etmez, ülkemizin menfaatlerine ters düşecek hiçbir şeye burada alsa müsaade etmeyiz. Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe bizi kimse ayıramaz" ifadelerine yer verdi.

"BÜTÜN VAATLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ"

AK Parti hükümetinin, Malatya'ya verdiği tüm sözleri yerine getireceğini ifade eden Hakan Kahtalı, Malatya'nın AK Parti'ye yüzde 68 oranında oy verdiğini hatırlatarak, Malatyalıların AK Parti'ye güvendiğini dile getirdi. Kahtalı, " Bu aziz milletimizle birlikte 315 bin 463 bin oyu veren Malatyalı hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Başbakanımızın Malatya mitinginde açıkladığı Malatya beyannamesinde yer alan tüm vaatleri yerine getireceğiz. Onkoloji Hastanesi gibi çok önemli sağlık yatırımını mutlaka ilimize kazandıracağız. 300-400 trilyonluk bir yatırım olan şehir üniversitesinin kurulması için görüşmelerimiz sürüyor. Hızlı tren, kuzey çevre yolu, kentsel dönüşüm, arena stadyumu başta olmak üzere imarla ilgili yaşanan bir takım sıkıntılarla ilgili açıklanan vaatleri mutlaka yerine getireceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Başbakanımız Eylem Planını açıkladığı toplantıda "Bizim sözümüz senettir, bu senedi imzalıyorum" diyerek kararlılığını bir kez daha göstermiş oldu. 90 gün içerisinde tüm vaatlerimizi inşallah yerine getireceğiz. Asgari ücretli ve emekliye zam, öğrenciye verilecek burs miktarı, askerimize ve polisimize verilecek ekonomik destekleri yerine getireceğiz" şeklinde konuştu.

Görüş alışverişi şeklinde geçen toplantıda Yakınca Mahalle sakinleri, mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Polat'a ve İl Başkanı Kahtalı'ya teşekkür etti.

AK Parti Yakınca’da Mahalle Toplantısı Düzenlendi

AK Parti Yakınca’da Mahalle Toplantısı Düzenlendi

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim