• BIST 109.330
  • Altın 155,835
  • Dolar 3,8638
  • Euro 4,5501
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 11 °C

AK Parti 35 ildeki adaylarını açıkladı

AK Parti 35 ildeki adaylarını açıkladı
AK Parti'de yerel seçimlerde yarışacak 35 ilin daha ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

AK Parti 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yarışacak 35 ilin daha ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Genel merkez tarafından açıklanan aday listeleri il taşkilatlarına gönderildi.

Açıklanan iller arasında Adıyaman, Amasya, Bolu, Kırıkkale, Giresun, Siirt, Şırnak ve Van da var. 

İktidar partisi geçen hafta İstanbul'un da aralarında olduğu 11'i büyükşehir, toplam 30 ilin ilçe belediye başkan adaylarını açıklamıştı.
AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 35 ilin ilçe belediye başkan adayları şöyle:

Adıyaman 
Besni: Eyüp Mehmet Emre 
Çelikhan: Mustafa Bulut 
Gerger: Arif Karatekin 
Gölbaşı: Yusuf Özdemir 
Kahta: Abdurrahman Toprak 
Samsat: Yusuf Fırat 
Sincik: Mehmet Buz 
Tut: Ramazan Dinç

Afyonkarahisar 
Başmakçı: Ramazan Bozbaş 
Bayat: Abdullah Ertekin 
Bolvadin: Fatih Kayacan 
Çay: Mevlüt Çınar 
Çobanlar: Salih Alaka 
Dazkırı: Ertan Demirsoy 
Dinar: Yener Yaşar Emeksiz 
Emirdağ: Cengiz Pala 
Evciler: Şevki Karataş 
Hocalar: Ali Arslan 
İhsaniye: Lokman Ekici 
İscehisar: Mustafa Çibik 
Kızılören: Ahmet Pekşen 
Sandıklı: Mustafa Çöl 
Sinanpaşa: Murat Karakoyun 
Sultandağı: Metin Kumcu 
Şuhut: Recep Bozkurt

Ağrı 
Diyadin: Mehmet Ali Ağrı 
Doğubayazıt: Hikmet Şahin 
Eleşkirt: Sebahattin Sarı 
Hamur: Cezmi Ergül 
Patnos: Cem Afşin Akbay 
Taşlıçay: İsmail Taşdemir 
Tutak: Zülfikar Çiftçi 

Aksaray 
Ağaçören: Tuncay Atak 
Eskil: Niyazi Alçay 
Gülağaç: Faruk Teymen 
Güzelyurt: Ünal Demircioğlu 
Ortaköy: Bekir Tekcan 
Sarıyahşi: Fatih Ünsal 

Amasya 
Göynücek: Kemal Şahin 
Gümüşhacıköy: Mustafa Saatçi 
Hamamözü: Mehmet Canıbek 
Merzifon: Mehmet Kadri Aydınlı 
Suluova: Fatih Üçok 
Taşova: Bayram Öztürk

Ardahan 
Çıldır: Mehmet Fatih Kılınç 
Damal: Nevriye Derdiyok 
Göle: Akın İsmailoğlu 
Hanak: Gürhan Kurukaya 
Posof: Cahit Ulgar

Artvin 
Ardanuç: Hasan Aslan Demirci 
Arhavi: Coşkun Hekimoğlu 
Borçka: Aslan Atan 
Hopa: Nedim Cihan 
Murgul: Hasan Çavuş 
Şavşat: Ahmet Sinan Öztürk 
Yusufeli: Eyüp Aytekin 

Batman 
Beşiri: Sait Karabulut 
Gercüş: Şehmus Dilzan Ekmen 
Hasankeyf: Abdulvahap Kusen 
Kozluk: Mehmet Veysi Işık 
Sason: Muzaffer Arslan 

Bilecik 
Bozüyük: Fatih Bakıcı 
Gölpazarı: Semih Yavuz 
İnhisar: İsmail Cambaz 
Osmaneli: Münür Şahin 
Pazaryeri: Muzaffer Yalçın 
Söğüt: Osman Yılmaz 
Yenipazar: Cengiz Arıkan 

Bolu 
Dörtdivan: Hasan Uzunoğlu 
Gerede: Mustafa Allar 
Göynük: Kemal Kazan 
Kıbrıscık: Kemal Aktaş 
Mengen: Ramazan Albaş 
Mudurnu: Metin Soygür 
Seben: Süleyman Özbağ 
Yeniçağa: Recayi Çağlar 

Burdur 
Ağlasun: Ali Ulusoy 
Altınyayla: Ahmet Serttaş 
Bucak: Süleyman Mutlu 
Çavdır: Mustafa Uysal 
Çeltikçi: Rıza Yanar 
Gölhisar: Ramazan Canural 
Karamanlı: Fatih Selimoğlu 
Kemer: Durmuş Erdem 
Tefenni: Ömer Okatan 
Yeşilova: Yılmaz Gürcan

Çankırı 
Atkaracalar: Rifat Altuntop 
Bayramören: Rıfat Adaşoğlu 
Çerkeş: Hasan Sopacı 
Eldivan: Hüseyin Kantaş 
Ilgaz: Mehmet Öztürk 
Kızılırmak: Bayar Soysal 
Korgun: Halil Öz 
Kurşunlu: Şakir Kaymak 
Orta: Bayram Yavuz Onay 
Şabanözü: Ali Çapçı 
Yapraklı: Ali Hasekioğlu

Çorum 
Alaca: Muhammet Esat Eyvaz 
Bayat: Ekrem Ünlü 
Boğazkale: Osman Tangazoğlu 
Dodurga: Bekir Kılıç 
İskilip: Recep Çatma 
Kargı: Zeki Şen 
Laçin: Erdal Altuntaş 
Mecitözü: Yaşar Kabakçı 
Oğuzlar: Ali Uyanık 
Ortaköy: Taner İsbir 
Osmancık: Hamza Karataş 
Sungurlu: Selahaddin Uzunkaya 
Uğurludağ: Kenan Genç

Elazığ 
Ağın: Mustafa Yentür 
Alacakaya: Ali Tekdemir 
Arıcak: Hamit Temizsoy 
Baskil: İhsan Akmurat 
Karakoçan: Nurettin Arslan 
Keban: Fethiye Atlı 
Kovancılar: Hacı Akpınar 
Maden: Orhan Yavuz 
Palu: Mehmet Sait Dağoğlu 
Sivrice: Ebubekir Irmak

Giresun 
Alucra: Asım Kaymakçı 
Bulancak: Recep Yakar 
Çamoluk: Savaş Akarçeşme 
Çanakçı: Tuncay Kasım 
Dereli: Kazım Zeki Şenlikoğlu 
Doğankent: Nurettin Günay 
Espiye: Mustafa Karadere 
Eynesil: Coşkun Somuncuoğlu 
Görele: Tolga Erener 
Güce: Aytekin Geçgel 
Keşap: Mehmet Emür 
Piraziz: Hayri Özdemir 
Şebinkarahisar: Şahin Yılancı 
Tirebolu: Abdullah Karapıçak 
Yağlıdere: Abdurrahman Kırhasanoğlu


Gümüşhane 
Kelkit: Ünal Yılmaz      
Köse: Şerif Aygün      
Kürtün: Ahmet Kanat      
Şiran: Yavuz Altıparmak      
Torul: Nidai Köroğlu      
      
Isparta 
Aksu: Adnan Demir      
Atabey: Tevfik Atasoy      
Eğirdir: Veli Gök      
Gelendost: Mehmet Sezgin      
Gönen: Ahmet Doğan      
Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak      
Senirkent: İbrahim Erol Durmuş      
Sütçüler: Mustafa Üstün      
Şarkikaraağaç: Bayram Aydemir      
Uluborlu: Mehmet Ünverdi      
Yalvaç: Tekin Bayram      
Yenişarbademli: Yaşar Gençer

Karaman 
Ayrancı: Serhat Erkmen      
Başyayla: Şerafettin Bulgurcu      
Ermenek: Uğur Sözkesen      
Kazımkarabekir: Ali İhsan Alanlı      
Sarıveliler: Halil Kulak

Kars
Akyaka: Bulut Öztürk      
Arpaçay: Erçetin Altay      
Digor: Nebi Kerenciler      
Kağızman: Fesih Altay      
Sarıkamış: Göksal Toksoy      
Selim: Coşkun Altun      
Susuz: Murat Uray

Kastamonu
Abana: Rıdvan Oyar      
Ağlı: Soner Dur      
Araç: Mustafa Ayanoğlu      
Azdavay: Osman Nuri Civelek      
Bozkurt: Engin Canbaz      
Cide: Necdet Demir      
Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz      
Daday: Bekir Sami Kavuş      
Devrekani: Neşet Kırıştı      
Doğanyurt: Ahmet Kaya      
Hanönü: Serkan Uçar      
İhsangazi: Zühtü Danacı      
İnebolu: Mustafa Huner Özay      
Küre: Ayhan Suna      
Pınarbaşı: Mehmet Yılmaz      
Seydiler: Mehmet Şahin      
Şenpazar: Cem Çınar      
Taşköprü: Hüseyin Arslan      
Tosya: Kazım Şahin
   
Kırıkkale 
Bahşili: İbrahim Uyar      
Balışeyh: Ali Dedelioğlu      
Çelebi: Süleyman Uluyol      
Delice: Yüksel Yorulmaz      
Karakeçili: Hüseyin Özçelik      
Keskin: Esra Aksoy      
Sulakyurt: Ali Şahin      
Yahşihan: Ahmet Sungur

Kırklareli 
Babaeski: Naci Yavaş      
Demirköy: Kamer Tuna      
Kofçaz: Nuri Çalışkan      
Lüleburgaz: Mehmet Gürel Balkan      
Pehlivanköy: Hüseyin Açıkel      
Pınarhisar: Mehmet Kapılı      
Vize: Aynur Serin

Kırşehir 
Akçakent: Yılmaz Kılıç      
Akpınar: Mustafa Karahan      
Boztepe: Ramazan Aydın      
Çiçekdağı: Hasan Hakanoğlu      
Kaman: Alpaslan Güzel      
Mucur: Ömür Toker

Kütahya 
Altıntaş: Ferit Karabulut      
Aslanapa: Asaf Akar      
Çavdarhisar: Halil Başer      
Domaniç: Yakup Yardımcı      
Dumlupınar: Derviş Kavak      
Emet: Mustafa Koca      
Gediz: Mehmet Ali Saraoğlu      
Hisarcık: Fatih Çalışkan      
Pazarlar: Bilal Demirci      
Simav: Süleyman Özkan      
Şaphani: Ramazan Yeşildeniz      
Tavşanlı: Mustafa Güler

Nevşehir 
Acıgöl: Ercan Ertaş      
Avanos: Mustafa Körükçü      
Derinkuyu: Bülent Aksoy      
Gülşehir: Mustafa Dursun      
Hacıbektaş: Yusuf Koçak      
Kozaklı: Erdoğan Çelik      
Ürgüp: Fahri Yıldız

Osmaniye 
Bahçe: İbrahim Baz
Düziçi: Ökkeş Namlı      
Hasanbeyli: Mustafa Acar      
Kadirli: Fatin Rüştü Özeser      
Sumbas: Zeki Demiroğlu      
Toprakkale: Ahmet Cavit
     

Siirt 
Baykan: Faruk Okulevi 
Eruh: Cevher Çiftçi 
Kurtalan: Nevzat Karaatay 
Pervari: Tayyar Özcan 
Şirvan: Necat Cellek 
Tillo: Mehmet Mesut Memduhoğlu

Sinop 
Ayancık: Ayhan Ergün 
Boyabat: Şerif Çakıcı 
Dikmen: Murat Akça 
Durağan: Ahmet Kılıçaslan 
Erfelek: Ruhi Turan 
Gerze: Hüseyin Güleryüz 
Saraydüzü: Hasan Peker 
Türkeli: Mustafa Özcan 

Şanlıurfa 
Akçakale: Abdulhakim Ayhan 
Birecik: Mehmet Faruk Pınarbaşı 
Bozova: Hasan Arusoğlu 
Ceylanpınar: Menderes Atilla 
Eyyübiye: Mehmet Ekinci 
Halfeti: Mehmet Erdoğan 
Haliliye: Fevzi Demirkol 
Harran: Mehmet Özyavuz 
Hirvan: Aslan Ali Bayık 
Karaköprü: Nihat Çiftçi 
Siverek: Resul Yılmaz 
Suruç: İbrahim Halil Yıldız 
Viranşehir: İbrahim Gelin 

Şırnak 
Beytüşşebap: Yavuz Ataman 
Cizre: Cihan Güven 
Güçlükonak: Bahattin Aktuğ 
İdil: Murat Dalmış 
Silopi: Abdulkadir Ökten 
Uludere: Mehmet Paksoy 

Tokat 
Almus: Hasn Hüseyin Arıkan 
Artova: A. Lütfü Yalçın 
Başçiftlik: Murat Tuncel 
Erbaa: Hüseyin Yıldırım 
Niksar: Özdilek Özcan 
Pazar: Şerafettin Pervanlar 
Reşadiye: Cemil Kılıç 
Sulusaray: Halil Demirkol 
Turhal: Yılmaz Bekler 
Yeşilyurt: Kazım Misafir 
Zile: Lütfi Vidinel 

Uşak
Banaz: Zafer Arpacı 
Eşme: Hacı Mustafa Çetin 
Karahallı: Ali Topçu 
Sivaslı: Mahir Çatalgöl 
Ulubey: Ragıp Bayraktar 

Van 
Bahçesaray: Muhammed Affen Orhan 
Başkale: Cüneyt Karabıyık 
Çaldıran: Ferman Yıldırım 
Çatak: Emin Babür 
Edremit: İbrahim Koç 
Erçiş: Abdulahat Arvas 
Gevaş: Sinan Hakn 
Gürpınar: Hayrullah Tanış 
İpekyolu: Abdulmenaf Keyifli 
Muradiye: İbrahim Vanlı 
Özalp: Nedim Akanöz 
Saray: Mehmet Şerif Çevik 
Tuşba: Fevzi Özgökçe 

Yalova 
Altınova: Metin Oral 
Armutlu: Mehmet Birkan 
Çınarcık: Murat Erdoğan 
Çiftlikköy: Ali Murat Silpagar 
Termal: İsmail Atik 

Zonguldak 
Alaplı: Nevzat Çimenoğlu 
Çaycuma: Mithat Gülşen 
Devrek: Mustafa Semerci 
Ereğli: Hüseyin Uysal 
Gökçebey: Vedat Öztürk 
Kilimli: Seçkin Özdemir 
Kozlu: Ertan Şahin

www.aksiyonhaber.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim