• BIST 106.711
  • Altın 143,532
  • Dolar 3,5567
  • Euro 4,1387
  • İstanbul 30 °C
  • Ankara 26 °C

2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası hangi günler?

2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası hangi günler?
Türkiye'nin de yer alacağı 2014 FIBA Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası maçları hangi günler ve saat kaçta belli oldu.

Potanın perilerinin de yer aldığı 2014 FIBADünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nın maçlarının hangi günler ve saat kaçta oynanacağı belli oldu. FIBA Dünya Kadınlar Dünya Şampiyonası maç programına göreTürkiye'nin maçlarını hangi günler ve saat kaçta oynanacağı da açıklanış oldu.

2014 FIBA Kadınlar Dünya Basketbol şampiyonası maçlarının hangi günler oynanacağının belli olmasıyla beraber maç programı da Türk basketbolseverler tarafından incelenmeye ve Türkiye'nin maçlarının hangi günler olduğu görülmeye başlandı.

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası, yarın oynanacak maçlarla başlayacak.

Ankara ve İstanbul'da toplam 16 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek basketbolun kadınlardaki en önemli organizasyonu, 5 Ekim'e kadar sürecek.
      
Tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası'na katılacak A Milli Kadın Basketbol Takımı, B Grubu'nda Fransa, Kanada ve Mozambik ile mücadele edecek.
      
Şampiyonanın açılış maçı yarın saat 14.00'te Mozambik ile Kanada arasında Ankara SporSalonu'nda oynanacak.

Dünya Şampiyonasının oynanacağı salonlar

Organizasyona İstanbul, Abdi İpekçi Spor Salonu ve Ülker Sports Arena, Ankara ise Ankara Spor Salonu ile evsahipliği yapacak.

A ve B Grubu müsabakaları Ankara Spor Salonu, C ve D Grubu ile çeyrek finale yükselme maçları Abdi İpekçi'de oynanacak.
      
Kadınlar basketbolunun en büyüğü ise Ülker Sports Arena'daki finallerin ardından belli olacak.
      
GRUPLAR

Şampiyonada 4 grupta toplam 16 takım kupayı kazanmaya çalışacak.

Gruplar şu takımlardan oluşuyor:

A Grubu: Brezilya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Japonya
B Grubu: Fransa, Kanada, Mozambik, Türkiye
C Grubu: Avustralya, Belarus, Kore, Küba
D Grubu: ABD, Angola, Çin, Sırbistan

STATÜ

Gruplarını üç maç sonunda ilk sırada tamamlayan takımlar, doğrudan çeyrek finale yükselecek. Grup ikinci ve üçüncüleri ise eleme maçları oynayacak.
      
Eleme turunda maçlarını kazanan takımlar çeyrek finale çıkacak, kaybedenler şampiyonaya veda edecek.  Çeyrek final karşılaşmalarıyla şampiyona elemeli formatta devam edecek.

TÜRKİYE'NİN İLK RAKİBİ FRANSA

"Potanın Perileri", şampiyonadaki ilk sınavını yarın saat 19.00'da Fransa'ya karşı Ankara'da verecek. Bu önemli karşılaşma NTV Spor ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanacak.
      
Grup maçlarını Ankara Spor Salonu'da oynayacak milliler, çeyrek finale çıkması durumunda başkentten İstanbul'a geçecek.
      
Ceyhun Yıldızoğlu yönetimindeki Türkiye'nin 12 kişilik kadrosunda şu isimler yer alıyor:
      
Işıl Alben, Bahar Çağlar, Tuğçe Canıtez, Şaziye İvegin, Cansu Köksal, Tuğba Palazoğlu, Lara Sanders, Birsel Vardarlı, Begüm Dalgalar, Nevriye Yılmaz, Tilbe Şenyürek, Esmeral Tunçluer.
      
A Milli Takım'ın maç programı şu şekilde:

Tarih            Saat    A Takım    B Takım   
27.09.2014   19.00   Türkiye       Fransa    
28.09.2014   19.00   Kanada      Türkiye   
30.09.2014   19.00   Mozambik  Türkiye

İLK MAÇ PROGRAMI

A Grubu
16.15 Japonya-İspanya
21.15 Brezilya-Çek Cumhuriyeti

B Grubu
14.00 Mozambik-Kanada
19.00 Türkiye-Fransa

C Grubu
14.15 Küba-Avustralya
16.30 Kore-Belarus

D Grubu
19.15 Sırbistan-Angola
21.30 Çin-ABD

 

Kaynak : Haber7

Bu haber toplam 719 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Aksiyon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02122937548 | Haber Yazılımı: CM Bilişim